Caplin Point Laboratories

Caplin Point Laboratories Bruttokate

Bruttokate yhtiöstä Caplin Point Laboratories (CAPLIPOINT.NS) 6.11.2026 päivämäärällä on 57,89 %. Edellisenä vuonna Bruttokate oli 54,97 % — muutos 5,32 % (korkeampi).

Bruttokate

57,89 %

YoY

5,32%

Viimeksi päivitetty:

Bruttokate yhtiöstä Caplin Point Laboratories on 2025 57,89 % . Bruttokate yhtiöstä Caplin Point Laboratories oli 2024 54,97 % . Se laskee 5,32% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Caplin Point Laboratoriesn myyntikate on nyt 57,9 %, noussut 53,7 %:sta muutama vuosi sitten.

Caplin Point Laboratories Bruttokate historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
Päivämäärä
Bruttokate
1.1.2018
53,58 INR
1.1.2019
53,09 INR
1.1.2020
50,04 INR
1.1.2021
53,69 INR
1.1.2022
54,16 INR
1.1.2023
52,63 INR
1.1.2024
54,97 INR
1.1.2025
57,89 INR
Caplin Point Laboratories Bruttokate historia
VUOSIBruttokateYoY
57,89 %+5,32%
54,97 %+4,44%
52,63 %−2,83%
54,16 %+0,88%
53,69 %+7,31%
50,04 %−5,75%
53,09 %−0,92%
53,58 %+5,48%
50,79 %+16,54%
43,59 %−3,23%
45,04 %+25,55%
35,87 %+11 233,64%
0,32 %+21,19%
0,26 %+14,70%
0,23 %+52,08%
0,15 %−10,61%
0,17 %−4,26%
0,17 %−10,16%
0,19 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Caplin Point Laboratories Osakeanalyysi

Mitä Caplin Point Laboratories tekee? Caplin Point Laboratories Ltd valmistaa ja markkinoi farmaseuttisia tuotteita, mukaan lukien yleislääkkeitä ja brändattuja tuotteita, keskittyen tableteihin, kuiviin siirappeihin, pehmeisiin geelikuviin, kapsuleihin, peräpuikkoihin, nestemäisiin siirappeihin, injektiovalmisteisiin ja paikallishoitoon tarkoitettuihin valmisteisiin. Yritys vie näitä tuotteita Latinalaiseen Amerikkaan (LATAM), Etelä-Afrikkaan, ranskankieliseen Afrikkaan, Yhdysvaltoihin ja Eurooppaan palvellen terveydenhuollon tarjoajia ja jakelijoita näillä alueilla. Sen pääasiallinen tuotantolaitos Puducherryssä, Intiassa, tukee farmaseuttisten tuotteiden tuotantoa globaaleille markkinoille, kun taas tutkimus- ja kehitystoiminta (T&K) tapahtuu Tamil Nadussa, Intiassa. Yritys hyödyntää tytäryhtiöitään Caplin Point Far East Limited ja Caplin Steriles Limited laajentaakseen toimintaansa ja tuotevalikoimaansa. Yritys saa tuloja myymällä farmaseuttisia tuotteitaan kansainvälisille markkinoille, ja keskeiset liiketoiminta-alueet sisältävät yleislääkkeitä ja brändattuja lääkkeitä. Silmätipat, esisekoituspuskit ja lyofilisoidut pullot ovat markkinoituja terveydenhuoltojärjestelmille ja apteekeille kohdealueilla. Tuotantokyky Puducherryssä mahdollistaa kustannustehokkaan tuotannon, kun taas T&K-toiminta Tamil Nadussa ajaa tuoteinnovaatioita globaalia kysyntää varten. Tytäryhtiöt tukevat jakelua ja erikoistunutta valmistusta, parantaen markkinaosuutta monipuolisilla maantieteellisillä alueilla. Caplin Point Laboratories Ltd:n ensisijaisia asiakkaita ovat terveydenhuollon tarjoajat, jakelijat ja apteekit Latinalaisessa Amerikassa, Etelä-Afrikassa, ranskankielisessä Afrikassa, Yhdysvalloissa ja Euroopassa. Yrityksen tuotevalikoima sisältää sekä yleislääkkeitä että brändattuja farmaseuttisia tuotteita, joissa painopiste on saatavilla olevissa, korkealaatuisissa lääkkeissä. Tuotanto Puducherryssä varmistaa tehokkaan tuotannon, ja T&K-toiminta Tamil Nadussa tukee uusien koostumusten jatkuvaa kehittämistä. Caplin Steriles Limited -tytäryhtiö käsittelee erikoistuneita steriilejä tuotteita, kun taas Caplin Point Far East Limited auttaa vahvistamaan läsnoloa Aasian markkinoilla. Caplin Point Laboratories on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Caplin Point Laboratories osakkeesta

Yhtiön Caplin Point Laboratories Bruttokate on 57,89 % vuonna 2025.

Bruttokate yhtiöstä Caplin Point Laboratories muuttui arvosta 54,97 % arvoon 57,89 %, mikä edustaa 5,32 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttokate Caplin Point Laboratories:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttokate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka jää jäljelle valmistuskustannusten jälkeen. Korkeammat bruttokatteet viittaavat tehokkaampaan tuotantoon ja vahvempaan hinnoitteluvoimaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Bruttokate:n Caplin Point Laboratories alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Bruttokate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttokate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Caplin Point Laboratories

Kaikki tunnusluvut — Caplin Point Laboratories