Caplin Point Laboratories

Caplin Point Laboratories Velat

Velat yhtiöstä Caplin Point Laboratories (CAPLIPOINT.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 3,57 Mrd. INR. Edellisenä vuonna Velat oli 3,82 Mrd. INR — muutos −6,55 % (matalampi).

Velat

3,57 Mrd.INR

YoY

−6,55%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Caplin Point Laboratories:n velat olivat 3,57 Mrd. INR, mikä on −6,55% ero verrattuna 3,82 Mrd. INR velkoihin edellisenä vuonna.

Caplin Point Laboratories Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
1,37 Mrd. INR
1.1.2019
1,10 Mrd. INR
1.1.2020
1,78 Mrd. INR
1.1.2021
1,78 Mrd. INR
1.1.2022
2,52 Mrd. INR
1.1.2023
3,11 Mrd. INR
1.1.2024
3,82 Mrd. INR
1.1.2025
3,57 Mrd. INR
Caplin Point Laboratories Velat historia
VUOSIVelatYoY
3,57 Mrd.INR−6,55%
3,82 Mrd.INR+22,99%
3,11 Mrd.INR+23,19%
2,52 Mrd.INR+41,96%
1,78 Mrd.INR−0,03%
1,78 Mrd.INR+62,25%
1,10 Mrd.INR−19,77%
1,37 Mrd.INR+2,25%
1,34 Mrd.INR+1,47%
1,32 Mrd.INR−2,72%
1,35 Mrd.INR+14,72%
1,18 Mrd.INR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Caplin Point Laboratories Osakeanalyysi

Mitä Caplin Point Laboratories tekee? Caplin Point Laboratories on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Caplin Point Laboratories:n velvoitteiden arviointi

Caplin Point Laboratories:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Caplin Point Laboratories:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Caplin Point Laboratories:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Caplin Point Laboratories:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Caplin Point Laboratories:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Caplin Point Laboratories osakkeesta

Yhtiön Caplin Point Laboratories Velat on 3,57 Mrd. INR vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Caplin Point Laboratories muuttui arvosta 3,82 Mrd. INR arvoon 3,57 Mrd. INR, mikä edustaa −6,55 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Caplin Point Laboratories:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Caplin Point Laboratories historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Caplin Point Laboratories

Kaikki tunnusluvut — Caplin Point Laboratories