CNT Group

CNT Group P/FCF

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group (701.HK) 5.11.2026 päivämäärällä on −17,77. Edellisenä vuonna P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) oli 3,91 — muutos −554,16 % (matalampi).

P/FCF

−17,77

YoY

−554,16%

Viimeksi päivitetty:

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group on 2024 −17,77 . P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group oli 2023 3,91 . Se laskee −554,16% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CNT Group P/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/FCF
Päivämäärä
P/FCF
1.1.2017
−2,28 HKD
1.1.2018
−3,37 HKD
1.1.2019
3,80 HKD
1.1.2020
−273,73 HKD
1.1.2021
16,59 HKD
1.1.2022
−8,25 HKD
1.1.2023
3,91 HKD
1.1.2024
−17,77 HKD
CNT Group P/FCF historia
VUOSIP/FCFYoY
−17,77−554,16%
3,91−147,41%
−8,25−149,75%
16,59−106,06%
−273,73−7 309,89%
3,80−212,70%
−3,37+47,90%
−2,28−54,80%
−5,04−132,37%
15,57+86,91%
8,33—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CNT Group Osakeanalyysi

Mitä CNT Group tekee? CNT Group Ltd. toimii sijoituspidätyksenä, jolla on 551 kokoaikaa työskentelevää työntekijää ja joka tuottaa tuloja viidestä eri liiketoiminta-alueesta. Maalituote-alan segmentti keskittyy maali- ja pinnoitetuotteiden valmistukseen ja myyntiin, kun taas Rauta- ja teräskaupan segmentti hoitaa rauta- ja terästukkukauppaa. Nämä toimintayksiköt palvelevat teollisuus- ja rakennusmarkkinoita tarjoamalla olennaisia materiaalitoimituksia. Kiinteistöinvestointien segmentti tuottaa tuloja sijoituksista asuin-, liike-, palveluasunto- ja teollisuuskiinteistöihin sekä näiden kohteiden kehittämisestä ja myynnistä. Tämä segmentti palvelee kiinteistösijoittajia ja käyttäjiä, jotka hakevat monipuolisia kiinteistötyyppejä. Näitä toimintoja täydentävä Hotelli-alan segmentti harjoittaa hotellien toimintaa ja palvelee majoitusalan sektoria. Viimeinen osa-alue, Muut-segmentti, keskittyy pääasiassa sijoituspidätykseen ja arvopaperikauppaan. Tämä yksikkö hallinnoi taloudellisia varoja ja kaupankäyntitoimintaa, mikä edistää yhtiön laajaa sijoitusportfoliota. Yhdessä nämä segmentit mahdollistavat CNT Group Ltd.:n tulovirtojen monipuolistamisen valmistuksen, kaupan, kiinteistöjen, majoituksen ja rahoituspalveluiden välillä. CNT Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CNT Group osakkeesta

Yhtiön CNT Group P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) on −17,77 vuonna 2024.

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group muuttui arvosta 3,91 arvoon −17,77, mikä edustaa −554,16 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) CNT Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-vapaa-kassavirta-suhde mittaa, kuinka paljon sijoittajat maksavat jokaista vapaan kassavirran yksikköä kohti. Matalampi suhde voi viitata parempaan arvoon.

P/FCF = Markkina-arvo / Vapaa kassavirta

Arvioidakseen P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):n CNT Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — CNT Group

Kaikki tunnusluvut — CNT Group