CNT Group

CNT Group EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CNT Group (701.HK) 5.11.2026 päivämäärällä on −10,20. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli 2,96 — muutos −444,49 % (matalampi).

EV/FCF

−10,20

YoY

−444,49%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CNT Group on 2024 −10,20 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CNT Group oli 2023 2,96 . Se laskee −444,49% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CNT Group EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2017
−0,58 HKD
1.1.2018
−3,12 HKD
1.1.2019
1,01 HKD
1.1.2020
−82,88 HKD
1.1.2021
7,24 HKD
1.1.2022
−6,05 HKD
1.1.2023
2,96 HKD
1.1.2024
−10,20 HKD
CNT Group EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
−10,20−444,49%
2,96−148,93%
−6,05−183,60%
7,24−108,73%
−82,88−8 272,46%
1,01−132,54%
−3,12+434,08%
−0,58−71,46%
−2,04−142,94%
4,76+85,83%
2,56—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CNT Group Osakeanalyysi

Mitä CNT Group tekee? CNT Group Ltd. toimii sijoituspidätyksenä, jolla on 551 kokoaikaa työskentelevää työntekijää ja joka tuottaa tuloja viidestä eri liiketoiminta-alueesta. Maalituote-alan segmentti keskittyy maali- ja pinnoitetuotteiden valmistukseen ja myyntiin, kun taas Rauta- ja teräskaupan segmentti hoitaa rauta- ja terästukkukauppaa. Nämä toimintayksiköt palvelevat teollisuus- ja rakennusmarkkinoita tarjoamalla olennaisia materiaalitoimituksia. Kiinteistöinvestointien segmentti tuottaa tuloja sijoituksista asuin-, liike-, palveluasunto- ja teollisuuskiinteistöihin sekä näiden kohteiden kehittämisestä ja myynnistä. Tämä segmentti palvelee kiinteistösijoittajia ja käyttäjiä, jotka hakevat monipuolisia kiinteistötyyppejä. Näitä toimintoja täydentävä Hotelli-alan segmentti harjoittaa hotellien toimintaa ja palvelee majoitusalan sektoria. Viimeinen osa-alue, Muut-segmentti, keskittyy pääasiassa sijoituspidätykseen ja arvopaperikauppaan. Tämä yksikkö hallinnoi taloudellisia varoja ja kaupankäyntitoimintaa, mikä edistää yhtiön laajaa sijoitusportfoliota. Yhdessä nämä segmentit mahdollistavat CNT Group Ltd.:n tulovirtojen monipuolistamisen valmistuksen, kaupan, kiinteistöjen, majoituksen ja rahoituspalveluiden välillä. CNT Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CNT Group osakkeesta

Yhtiön CNT Group EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on −10,20 vuonna 2024.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CNT Group muuttui arvosta 2,96 arvoon −10,20, mikä edustaa −444,49 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) CNT Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n CNT Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — CNT Group

Kaikki tunnusluvut — CNT Group