CNT Group

CNT Group P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group (701.HK) 4.11.2026 päivämäärällä on −20,08. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 3,74 — muutos −637,21 % (matalampi).

P/CF

−20,08

YoY

−637,21%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group on 2024 −20,08 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group oli 2023 3,74 . Se laskee −637,21% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CNT Group P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2017
−2,69 HKD
1.1.2018
−4,83 HKD
1.1.2019
3,16 HKD
1.1.2020
13,14 HKD
1.1.2021
8,70 HKD
1.1.2022
−19,21 HKD
1.1.2023
3,74 HKD
1.1.2024
−20,08 HKD
CNT Group P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
−20,08−637,21%
3,74−119,46%
−19,21−320,81%
8,70−33,80%
13,14+315,97%
3,16−165,43%
−4,83+79,29%
−2,69−97,95%
−131,34−3 051,55%
4,45−33,09%
6,65—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CNT Group Osakeanalyysi

Mitä CNT Group tekee? CNT Group Ltd. toimii sijoituspidätyksenä, jolla on 551 kokoaikaa työskentelevää työntekijää ja joka tuottaa tuloja viidestä eri liiketoiminta-alueesta. Maalituote-alan segmentti keskittyy maali- ja pinnoitetuotteiden valmistukseen ja myyntiin, kun taas Rauta- ja teräskaupan segmentti hoitaa rauta- ja terästukkukauppaa. Nämä toimintayksiköt palvelevat teollisuus- ja rakennusmarkkinoita tarjoamalla olennaisia materiaalitoimituksia. Kiinteistöinvestointien segmentti tuottaa tuloja sijoituksista asuin-, liike-, palveluasunto- ja teollisuuskiinteistöihin sekä näiden kohteiden kehittämisestä ja myynnistä. Tämä segmentti palvelee kiinteistösijoittajia ja käyttäjiä, jotka hakevat monipuolisia kiinteistötyyppejä. Näitä toimintoja täydentävä Hotelli-alan segmentti harjoittaa hotellien toimintaa ja palvelee majoitusalan sektoria. Viimeinen osa-alue, Muut-segmentti, keskittyy pääasiassa sijoituspidätykseen ja arvopaperikauppaan. Tämä yksikkö hallinnoi taloudellisia varoja ja kaupankäyntitoimintaa, mikä edistää yhtiön laajaa sijoitusportfoliota. Yhdessä nämä segmentit mahdollistavat CNT Group Ltd.:n tulovirtojen monipuolistamisen valmistuksen, kaupan, kiinteistöjen, majoituksen ja rahoituspalveluiden välillä. CNT Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CNT Group osakkeesta

Yhtiön CNT Group P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on −20,08 vuonna 2024.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CNT Group muuttui arvosta 3,74 arvoon −20,08, mikä edustaa −637,21 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) CNT Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n CNT Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — CNT Group

Kaikki tunnusluvut — CNT Group