Arcoma

Arcoma Velan kasvu

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Arcoma (ARCOMA.ST) 3.11.2026 päivämäärällä on 52,54 %. Edellisenä vuonna Velan vuosittainen kasvu oli −98,48 % — muutos −153,36 % (korkeampi).

Velan kasvu

52,54 %

YoY

−153,36%

Viimeksi päivitetty:

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Arcoma on 2025 52,54 % . Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Arcoma oli 2024 −98,48 % . Se laskee −153,36% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Arcoma Velan kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velan kasvu
Päivämäärä
Velan kasvu
1.1.2018
644,98 SEK
1.1.2019
−45,51 SEK
1.1.2020
133,81 SEK
1.1.2021
−2,33 SEK
1.1.2022
51,07 SEK
1.1.2023
−84,56 SEK
1.1.2024
−98,48 SEK
1.1.2025
52,54 SEK
Arcoma Velan kasvu historia
VUOSIVelan kasvuYoY
52,54 %−153,36%
−98,48 %+16,45%
−84,56 %−265,60%
51,07 %−2 287,59%
−2,33 %−101,74%
133,81 %−393,99%
−45,51 %−107,06%
644,98 %−824,70%
−89,00 %−469,62%
24,08 %+430,48%
4,54 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arcoma Osakeanalyysi

Mitä Arcoma tekee? Arcoma AB saa tuloja digitaalisten röntgenjärjestelmiensä myynnistä. Järjestelmiin kuuluvat kattokiskojen ja lattiakiinnitteisten yksiköiden kaltaiset kokonaisratkaisut sekä detektorit ja komponentit, kuten yläpuoliset putkikannattimet ja röntgenpöydät. Yritys markkinoi tuotteitaan IMIX-brändin kautta, yksityisillä merkeillä toimivien jälleenmyyjien välityksellä sekä alkuperäisen laitevalmistajan (OEM) ratkaisuina. Sen ensisijaisia asiakkaita ovat sairaalat, klinikat, kuvantamiskeskukset ja yksityiset vastaanotot, jotka hakevat edistynyttä mobiiliasentointimahdollisuutta tarjoavaa digitaalista kuvantamisteknologiaa. Precision- ja Elite-sarjan mobiilit röntgenpöydät ovat yrityksen tuotevalikoiman keskeisiä osia. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu IMIX-brändin järjestelmien suoramyyntiin terveydenhuollon laitoksille sekä komponenttojen toimittamiseen yksityisillä merkeillä toimiville jälleenmyyjille ja OEM-kumppaneille. Nämä kanavat mahdollistavat Arcoman tavoittaa laajan valikoiman terveydenhuollon toimijoita eri sektoreilla. Yrityksen tuotevalikoima on suunnattu laitoksille, jotka tarvitsevat joustavia ja mobiileja kuvantamisratkaisuja diagnoosimenettelyihin. Arcoma AB:n tulovirrat tulevat kokonaisten röntgenjärjestelmien, järjestelmäkomponenttien ja mobiilien röntgenpöytien myynnistä, jotka on suunniteltu terveydenhuoltoympäristöjä varten. IMIX-brändi edustaa yrityksen suoraa asiakasrajapintaa, kun taas yksityisten merkkien ja OEM-ratkaisut tarjoavat lisäjakaumakanavia. Precision- ja Elite-sarjat vastaivat erityisesti sellaisten lääkäriasemien tarpeisiin, jotka tarvitsevat mobiilia diagnostiikkalaitteistoa. Arcoma on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Arcoma osakkeesta

Yhtiön Arcoma Velan vuosittainen kasvu on 52,54 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Velan vuosittainen kasvu Arcoma:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velan kasvu mittaa kokonaisvelan prosentuaalista muutosta. Nouseva velan kasvu pitäisi verrata tuottojen ja tulosten kasvuun kestävyyden arvioimiseksi.

Arvioidakseen Velan vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Velan vuosittainen kasvu:lle.

Velan vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velan vuosittainen kasvu:n Arcoma historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Arcoma

Kaikki tunnusluvut — Arcoma