Rahaaggregaat M2 Uruguay

Uusin Rahaaggregaat M2-luku maalle Uruguay

Kursus

725,74 B UYU

Muutus +/-

+14,82 B UYU

Protsentuaalne muutus

+2,08 %

Keskiarvo

218,00 B UYU

Kaikkien aikojen korkein

725,74 B UYU

1.8.2026

Kaikkien aikojen matalin

20,70 B UYU

1.6.2002

Hetkeline Rahaaggregaat M2 väärtus Uruguay on 725,74 B UYU. Rahaaggregaat M2 Uruguay suurenes 725,74 B UYU 1.8.2026, pärast seda kui see oli 710,92 B UYU 1.7.2026. Perioodil 1.12.1998 kuni 1.8.2026 oli keskmine SKT Uruguay 218,00 B UYU. Kõigi aegade kõrgeim tase saavutati 1.8.2026 725,74 B UYU, samas kui madalaim väärtus registreeriti 1.6.2002 20,70 B UYU.

Allikas: Banco Central del Uruguay

Rahaaggregaat M2 riigis Uruguay tõusis 1.8.2026 päeval 710,92 B UYU-lt 1.7.2026 päeval 725,74 B UYU. Rahaaggregaat M2 riigis Uruguay oli keskmiselt 218,00 B UYU perioodil 1.12.1998–1.8.2026, saavutas rekordi 725,74 B UYU 1.8.2026 päeval ja madalaima taseme 20,70 B UYU 1.6.2002 päeval.

Rahaaggregaat M2

Rahaaggregaat M2

  • 3 aastat

  • 5 aastat

  • 10 aastat

  • 25 aastat

  • Max

Raharinglusmaht M2
Kuupäev
Raharinglusmaht M2
1. jaan 2026
655,74 B UYU
2. jaan 2026
666,91 B UYU
3. jaan 2026
723,56 B UYU
4. jaan 2026
719,47 B UYU
5. jaan 2026
697,70 B UYU
6. jaan 2026
710,04 B UYU
7. jaan 2026
710,92 B UYU
8. jaan 2026
725,74 B UYU
Hangi need andmed Eulerpool API kaudu

Rahaaggregaat M2 Ajalugu

Rahaaggregaat M2 — Ajalugu
KuupäevVäärtus
725,74 B UYU
710,92 B UYU
710,04 B UYU
697,7 B UYU
719,47 B UYU
723,56 B UYU
666,91 B UYU
655,74 B UYU
665,74 B UYU
632,34 B UYU
...

Rahaaggregaat M2

Uruguay rahapakkumine M2 hõlmab M1 pluss lühiajalisi tähtajalisi hoiuseid pankades.

Mis on Rahaaggregaat M2?

Raha pakkumine ehk rahapakkumine M2 on makromajanduslik näitaja, mis mõõdab teatud rahahulga kogumahtu riigi majanduses. Eulerpoolis pühendume, et pakkuda ülevaatlikku ja täpset makromajanduslikku analüütikat, sealhulgas M2 rahapakkumise kohta. Meie eesmärk on pakkuda usaldusväärseid andmeid ja põhjalikke analüüse ekspertidele, kes soovivad mõista majandustegevust laiemalt. Raha pakkumine M2 hõlmab mitmesuguseid raha komponente, sealhulgas füüsilised pangatähed ja mündid, olemasolevad pangahoiused ning lühiajalised hoiused. Sisuliselt on see lai rahapakkumise mõõt, mis annab parema ülevaate rahamassidest, mida saab kiirelt kulutada või varudesse hoiustada. M2 rahapakkumine erineb M1-st selle poolest, et see sisaldab laiemat finantsinstrumentide valikut, mis on vähem likviidsed ja mitte niivõrd kiiresti kulutatavad kui M1 komponente. M2 raha pakkumise jälgimine on oluline, sest see annab väärtuslikku infot majanduse rahavoogude ja likviidsustaseme kohta. Majandusteadlased ja poliitikakujundajad jälgivad sageli M2 muutusi, et ennustada ja hallata inflatsiooni, krediidilaenude andmistingimusi ja üldist majanduse tervist. Kui näiteks M2 kasvab kiiresti, võib see viidata laenamise ja kulutamise kasvule, mis omakorda võib tõsta inflatsiooniriski. Vastupidi, M2 langus võib märku anda majanduse aeglustumisest või likviidsusprobleemidest. Eestis ja mujal maailmas on keskpangad, näiteks Euroopa Keskpank või Eesti Pank, olulised institutsioonid, kes jälgivad ja haldavad raha pakkumise harju. Keskpangad kasutavad mitmesuguseid monetaartööriistu, nagu intressimäärade reguleerimine ja avatud turu operatsioonid, et mõjutada M2 tase ja seeläbi kontrollida majanduse aktiivsust. Nende tööriistade eesmärk on säilitada hinnastabiilsus ja toetada jätkusuutlikku majanduskasvu. M2 raha pakkumise analüüs on mitmekihiline protsess, et mõista sügavamalt, kuidas konkreetsed muutused mõjutavad majandustegevust. M2 suurenemine võib pakkuda majanduses rohkem kasutatavaid ressursse, kuid sellega võib kaasneda ka inflatsioonirisk. Sellepärast on oluline mõista taustategureid, mis põhjustavad M2 muutusi. Näiteks võivad demograafilised muutused, tehnoloogia areng ja rahapoliitika olla kõik M2 taseme mõjutajad. Eulerpoolis püüame pakkuda süvitsi minevat analüüsi ning intuitiivseid graafikuid, mis näitavad ajaloolisi trende ja tulevasi prognoose M2 rahapakkumise kohta. Lisaks andmete esitamisele pakume ka kontekstilisi selgitusi ja kommentaare, mis aitavad meie kasutajatel tõlgendada, mida need numbrid tähendavad ja kuidas nad mõjuvad majandusele. Üks oluline aspekt M2 raha pakkumise mõistmisel on rahapoliitika tsükli ja majandustsükli seosed. Majandustsüklid, mis hõlmavad majanduskasvu ja -languse perioode, võivad tugevalt mõjutada M2 taset. Näiteks on majanduskasvu perioodidel tavaliselt suurem laenamine ja kulutamine, mis võib suurendada M2 pakkumist. Vastupidiselt võib majanduslanguse ajal vähenenud laenatus ja kulutamine vähendada M2 taset. Rahapoliitika kontekstis on oluline märkida, kuidas keskpangad vastavad jõuline muutustele majanduses. Intressimäärade langetamine madala majanduskasvu perioodidel võib suurendada laenamist ja kulutamist, suurendades seeläbi M2 pakkumist. Teisest küljest võib intressimäärade tõstmine ülekuumenenud majanduse puhul vähendada laenamist ja kulutamist ning langetada M2 taset. M2 raha pakkumise jälgimisel on ka rahvusvaheline dimensioon. Globaliseerumise ja rahvusvaheliste finantsturgude tihedama integreerumise tõttu võib muutused ühe riigi M2 tasemes kajastuda ka teistes riikides. Näiteks võib suurenenud kapitali sissevool arenevatesse riikidesse tõsta nende M2 taset, samas kui kapitali väljavool võib seda vähendada. Seetõttu on oluline analüüsida M2 rahapakkumise trende mitte ainult riiklikul, vaid ka rahvusvahelisel tasandil. Eulerpool annab makromajanduse spetsialistidele ja huvilistele võimaluse jälgida M2 rahapakkumise muutusi reaalajas ja teha informeeritud otsuseid. Meie andmebaas on pidevalt ajakohastatud ja põhjalikud analüüsid aitavad teil navigeerida keerulises majanduskeskkonnas. Tulevikuprognoosid ja ajaloolised andmed annavad täiendavat jooksuabi, et mõista M2 rahapakkumise tipphetki ja mõõnaperioode. Lõpetuseks, M2 raha pakkumise uurimine nõuab põhjalikku arusaamist makromajanduse mehhanismidest ja rahapoliitika mõjudest. Eulerpooli eesmärk on aidata teil mõista neid keerulisi suhteid ja anda tööriistu, mis võimaldavad teha teadlikke ja pikaajalisi majanduslikke otsuseid. Meie kasutatav täppisanalüütika ning andmete visuaalne esitamine aitab tõlgendada M2 raha pakkumise andmeid ja muuta need praktilisteks tegevusteks.

Rahaaggregaat M2 Uruguay — FAQ

Mikä on nykyinen Rahaaggregaat M2 maassa Uruguay?

Nykyinen Rahaaggregaat M2 maassa Uruguay on 725,74 B UYU (1.8.2026).

Miten Rahaaggregaat M2 maassa Uruguay on muuttunut äskettäin?

Rahaaggregaat M2 maassa Uruguay nousi arvosta 710,92 B UYU (1.7.2026) arvoon 725,74 B UYU (1.8.2026).

Mikä on Rahaaggregaat M2:n ennätyskorkea maassa Uruguay?

Ennätyskorkea Rahaaggregaat M2 maassa Uruguay oli 725,74 B UYU (1.8.2026).

Mikä on Rahaaggregaat M2:n ennätysmatala maassa Uruguay?

Ennätysmatala Rahaaggregaat M2 maassa Uruguay oli 20,70 B UYU (1.6.2002).

Mikä on Rahaaggregaat M2:n historiallinen keskiarvo maassa Uruguay?

Historiallinen keskiarvo Rahaaggregaat M2 maassa Uruguay on 218,00 B UYU välillä 1.12.1998–1.8.2026.

Mistä Rahaaggregaat M2-tiedot maalle Uruguay ovat peräisin?

Rahaaggregaat M2-tiedot maalle Uruguay ovat peräisin lähteestä Banco Central del Uruguay ja julkaistaan Eulerpoolissa.

Rohkem tööriistu ja analüüse

Tasuta tööriistad ja turuandmed Eulerpoolilt.