CellSource Co

CellSource Co CROIC

Kontantafkast på investeret kapital (CROIC) for CellSource Co (4880.T) pr. 4. nov. 2026 er 4,77 %. I foregående år var Kontantafkast på investeret kapital (CROIC) 1,61 % — en ændring på 196,40 % (højere).

CROIC

4,77 %

YoY

196,40%

Senest opdateret:

Kontantafkast på investeret kapital (CROIC) for CellSource Co er 2025 4,77 % . Kontantafkast på investeret kapital (CROIC) for CellSource Co var 2024 1,61 % . Det falder dermed med 196,40% højere sammenlignet med året før.

CellSource Co CROIC historik

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

CROIC
Dato
CROIC
1. jan. 2018
47,12 JPY
1. jan. 2019
8,99 JPY
1. jan. 2020
14,66 JPY
1. jan. 2021
30,99 JPY
1. jan. 2022
19,89 JPY
1. jan. 2023
7,92 JPY
1. jan. 2024
1,61 JPY
1. jan. 2025
4,77 JPY
CellSource Co CROIC historik
ÅRCROICYoY
4,77 %+196,40%
1,61 %-79,65%
7,92 %-60,20%
19,89 %-35,82%
30,99 %+111,32%
14,66 %+63,10%
8,99 %-80,92%
47,12 %-4,04%
49,11 %—

Hent disse data via Eulerpool API

100.000 requests/md. gratis · intet kreditkort

CellSource Co Aktieanalyse

Hvad laver CellSource Co? CellSource Co., Ltd. genererer indtægter gennem forretningssegmentet Regenerative Medicine Related, der leverer kontraktbaserede tjenester til behandling af væv og celler fra fedt og blod til medicinske institutioner samt supporttjenester vedrørende sikkerhedsrelaterede love og regler inden for regenerativ medicin. Selskabet sælger også medicinsk udstyr i dette segment. Forretningssegmentet Consumer fokuserer på salg af kosmetik og ansigtsprodukter direkte til private forbrugere. Begge segmenter opererer under selskabets brand uden nævnelse af yderligere brands i beskrivelsen. Segmentet Regenerative Medicine Related henvender sig til medicinske institutioner og tilbyder compliance-support vedrørende sikkerhed i regenerativ medicin, mens segmentet Consumer betjener private forbrugere, der søger kosmetik og ansigtspleje. Selskabets produkter omfatter behandlet vævs- og celledrift, reguleringssupport, medicinsk udstyr og forbrugerprodukter til hudpleje, alle solgt under CellSource-brandet. CellSource Co., Ltd. beskæftiger 109 fuldtidsansatte til at drive de to forretningssegmenter, hvoraf Regenerative Medicine Related håndterer medicinske tjenester og salg af udstyr, mens Consumer-segmentet fokuserer på direkte-forbruger-salg. Selskabets indtægtsstrømme stammer fra disse to adskilte driftsområder uden yderlige eksterne partnerskaber eller tredjepartsbrands. CellSource Co er et af de mest populære virksomheder på Eulerpool.com.

Hyppigt stillede spørgsmål om CellSource Co aktie

Kontantafkast på investeret kapital (CROIC) for CellSource Co er 4,77 % i 2025.

Kontantafkast på investeret kapital (CROIC) for CellSource Co ændrede sig fra 1,61 % til 4,77 %, hvilket repræsenterer en ændring på 196,40 %. Værdien er højere end i foregående år.

På Eulerpool kan du finde den fuldstændige historiske udvikling af Kontantafkast på investeret kapital (CROIC) CellSource Co siden 2006 – med årlige værdier, diagrammer og detaljeret analyse.

CROIC måler det kontantafkast, der genereres på investeret kapital. I modsætning til ROIC bruger det frit pengeflow i stedet for bogførte gevinster og giver et renere rentabilitetsmål.

En 'god' varierer efter branche og virksomhedens udviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne Kontantafkast på investeret kapital (CROIC)s CellSource Co med konkurrenter og branchegjennemsnittet for at afgøre, om den er attraktiv.

For at evaluere Kontantafkast på investeret kapital (CROIC)s er det afgørende at sammenligne det med andre virksomheder i samme branche og sektor. På Eulerpool kan du finde branchsammenligninger for Kontantafkast på investeret kapital (CROIC).

Hent disse data via Eulerpool API

100.000 requests/md. gratis · intet kreditkort

Rentabilitet — CellSource Co

Alle nøgletal — CellSource Co