SAIC Motor Corp

SAIC Motor Corp ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti SAIC Motor Corp (600104.SS) k datu 15. 10. 2026 je 2,99 %. V předchozím roce byl ROCE (Return on Capital Employed) 2,26 % — změna o 32,61 % (vyšší).

ROCE

2,99 %

YoY

32,61%

Poslední aktualizace:

V roce 2024 činila návratnost investovaného kapitálu (ROCE) společnosti SAIC Motor Corp 2,99 %, což představuje nárůst o 32,61% ve srovnání s 2,26 % ROCE v předchozím roce.

Historie SAIC Motor Corp ROCE

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROCE
Datum
ROCE
1. 1. 2017
19,89 CNY
1. 1. 2018
18,85 CNY
1. 1. 2019
13,41 CNY
1. 1. 2020
11,48 CNY
1. 1. 2021
12,61 CNY
1. 1. 2022
1,77 CNY
1. 1. 2023
2,26 CNY
1. 1. 2024
2,99 CNY
Historie SAIC Motor Corp ROCE
ROKROCEYoY
2,99 %+32,61%
2,26 %+27,71%
1,77 %-85,98%
12,61 %+9,77%
11,48 %-14,36%
13,41 %-28,86%
18,85 %-5,20%
19,89 %-3,77%
20,67 %-0,00%
20,67 %-5,21%
21,80 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

SAIC Motor Corp Analýza akcií

Co dělá SAIC Motor Corp? Společnost SAIC Motor Corp Ltd je čínská společnost se sídlem v Šanghaji, která se specializuje na výrobu a distribuci automobilů. Založená v roce 1955 prožila SAIC Motor rychlý růst a dnes je považována za jednu z největších automobilových společností v Číně. Obchodní model společnosti SAIC Motor je založen na výrobě automobilů pro čínský i mezinárodní trh. Společnost nabízí různé značky a modely cílené na odlišné skupiny zákazníků, včetně značek MG, Roewe, MAXUS a LDV. SAIC Motor působí v různých sektorech s důrazem na výrobu vozidel, výzkum a vývoj, jakož i prodej a servis. Divize „Passenger Vehicle Business“ je primárně odpovědná za výrobu osobních a užitkových vozidel. Divize „Commercial Vehicle Business“ se zaměřuje na výrobu nákladních automobilů, autobusů a lehkých užitkových vozidel, zatímco divize „Powertrain Business“ se specializuje na motory a převodovky. V průběhu let se SAIC Motor stala významným hráčem na globálním trhu, zejména v Číně, kde je největší automobilovou společností. Mezi produkty nabízené společností SAIC Motor patří Roewe RX5, jedna z jejích nejznámějších značek. Tento SUV byl vyvinut ve spolupráci s Alibaba a je to první automobil poháněný systémem AliOS, mobilní operační platformou Alibaby. Dalším zajímavým produktem společnosti SAIC Motor je elektromobil MAXUS EV80, který získává popularitu v Evropě. Toto vozidlo pojme devět cestujících a je považováno za jeden z nejekologičtějších modelů na trhu. Po mnoho let má SAIC Motor také partnerství se společností Volkswagen, při kterém vyrábí a prodává vozy Volkswagen v Číně. Toto partnerství umožňuje společnosti SAIC Motor využít rozsáhlé technologické zkušenosti Volkswagenu k dalšímu rozvoji vlastních produktů. Obecně je společnost SAIC Motor popisována jako jedna z nejdůležitějších reprezentantek v globálním automobilovém průmyslu díky své velikosti, širokému portfoliu produktů a četným partnerstvím. SAIC Motor Corp je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROCE v detailu

Odhalení rentability vloženého kapitálu (ROCE) společnosti SAIC Motor Corp

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) společnosti SAIC Motor Corp je finanční ukazatel, který měří ziskovost a efektivitu společnosti v souvislosti s vloženým kapitálem. Vypočítá se vydělením zisku před úroky a daněmi (EBIT) vloženým kapitálem. Vyšší ROCE naznačuje, že společnost efektivně využívá svůj kapitál k dosažení zisku.

Srovnání rok na rok

Roční analýza ROCE společnosti SAIC Motor Corp nabízí cenné vhledy do její efektivity při využívání kapitálu k dosažení zisku. Narůstající ROCE naznačuje zlepšení ziskovosti a operativní efektivity, zatímco pokles může signalizovat potenciální problémy s využíváním kapitálu nebo s provozem firmy.

Dopady na investice

ROCE společnosti SAIC Motor Corp je klíčovým faktorem pro investory a analytiky při hodnocení efektivity a ziskovosti společnosti. Vyšší ROCE může společnost učinit atraktivnějším investičním cílem, jelikož často indikuje, že společnost generuje adekvátní zisky ze svého vloženého kapitálu.

Interpretace fluktuace ROCE

Změny v ROCE společnosti SAIC Motor Corp mohou být důsledkem variací v EBIT nebo ve vloženém kapitálu. Tyto fluktuace poskytují náhled do provozní efektivity, finančního výkonu a strategické finanční správy společnosti a pomáhají investorům při informovaném rozhodování.

Často kladené otázky ohledně akcií SAIC Motor Corp

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti SAIC Motor Corp činí 2,99 % v roce 2024.

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti SAIC Motor Corp se změnilo z 2,26 % na 2,99 %, což představuje změnu o 32,61 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROCE (Return on Capital Employed) SAIC Motor Corp od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

ROCE je ukazatel rentability a zkratka pro Return on Capital Employed, tedy výnosnost vloženého kapitálu. Tento ukazatel ukazuje poměr mezi provozním ziskem a pro tento účel využitým úročeným kapitálem. Čím vyšší je výnosnost vloženého kapitálu, tím efektivněji podnik hospodaří a tím vyšší je důležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje tu část zisků, která není na konci období potřebná pro rozšíření podnikání, ale je k dispozici akcionářům.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat SAIC Motor Corp společnosti ROCE (Return on Capital Employed) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — SAIC Motor Corp

Všechny klíčové ukazatele — SAIC Motor Corp