MACA

MACA ROA

Delisted

ROA (Return on Assets) společnosti MACA (MLD.AX) k datu 5. 11. 2026 je 4,40 %. V předchozím roce byl ROA (Return on Assets) 1,43 % — změna o 206,49 % (vyšší).

ROA

4,40 %

YoY

206,49%

Poslední aktualizace:

V roce 2022 byla návratnost celkového jmění (ROA) společnosti MACA 4,40 %, což je nárůst o 206,49% ve srovnání s 1,43 % ROA v předchozím roce.

Historie MACA ROA

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROA
Datum
ROA
1. 1. 2015
13,63 AUD
1. 1. 2016
6,47 AUD
1. 1. 2017
8,10 AUD
1. 1. 2018
5,29 AUD
1. 1. 2019
3,52 AUD
1. 1. 2020
-2,85 AUD
1. 1. 2021
1,43 AUD
1. 1. 2022
4,40 AUD
Historie MACA ROA
ROKROAYoY
4,40 %+206,49%
1,43 %-150,40%
-2,85 %-180,88%
3,52 %-33,40%
5,29 %-34,78%
8,10 %+25,22%
6,47 %-52,51%
13,63 %+6,34%
12,82 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

MACA Analýza akcií

Co dělá MACA? Společnost MACA Ltd je přední australskou společností v oblasti těžebního a stavebního průmyslu, která nabízí široké spektrum služeb. Byla založena v roce 2002 a má sídlo v Západní Austrálii s více než 2 400 zaměstnanci. Společnost poskytuje služby, jako je výstavba infrastruktury v dolech, zpracování minerálů, přeprava hromadných materiálů a pronájem mobilních strojů. Od svého sloučení v roce 2002 zaznamenala rychlý růst a rozšířila svou přítomnost i do dalších australských států. MACA Ltd má čtyři hlavní divize: těžební služby, stavebnictví, terénní služby a skladování. Nabízí různé produkty, včetně těžební infrastruktury, stavebních prací na místě, údržby těžebních a výrobních zařízení, přepravy hromadných materiálů, pronájmu mobilních strojů a logistiky. Obecně hraje společnost MACA Ltd významnou roli v australském těžebním a stavebním průmyslu a přispívá k rozvoji infrastruktury a ekonomickému růstu země. MACA je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROA v detailu

Porozumění kapitálové rentabilitě (ROA) společnosti MACA

Kapitálová rentabilita (ROA) společnosti MACA je klíčový ukazatel, který měří ziskovost společnosti ve vztahu k celkovému majetku. Vypočítá se vydělením čistého zisku celkovým majetkem. Vyšší ROA naznačuje efektivní využití majetku pro dosahování zisku a odráží efektivitu řízení a finanční zdraví.

Srovnání rok k roku

Porovnání ROA společnosti MACA z roku na rok poskytuje vhled do provozní efektivity a trendů využívání majetku společnosti. Zvyšující se ROA značí zlepšování efektivity majetku a ziskovosti, zatímco klesající ROA může naznačovat provozní nebo finanční výzvy.

Dopady na investice

Investoři považují ROA společnosti MACA za zásadní metriku pro hodnocení ziskovosti a efektivity společnosti. Vyšší ROA znamená, že společnost efektivně využívá svá aktiva k získávání zisku, což ji činí potenciálně atraktivním investičním cílem.

Interpretace fluktuací ROA

Fluktuace v ROA společnosti MACA mohou být způsobeny změnami čistého zisku, nákupem majetku, nebo provozní efektivitou. Analýza těchto kolísání pomáhá při hodnocení finančního výkonu, efektivity řízení a strategického finančního postavení společnosti.

Často kladené otázky ohledně akcií MACA

ROA (Return on Assets) společnosti MACA činí 4,40 % v roce 2022.

ROA (Return on Assets) společnosti MACA se změnilo z 1,43 % na 4,40 %, což představuje změnu o 206,49 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROA (Return on Assets) MACA od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

Return on Assets, také nazývaný ROA, je finanční ukazatel používaný k měření ziskovosti společnosti. Používá se k určení, jak efektivně společnost využívá svá aktiva k dosažení zisku. Označuje také poměr čistého zisku k celkovým aktivům. ROA je důležitým ukazatelem celkové finanční výkonnosti společnosti, protože měří schopnost společnosti generovat více zisku z vložených aktiv.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat MACA společnosti ROA (Return on Assets) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — MACA

Všechny klíčové ukazatele — MACA