Спиращ дъха обрат на мача на звездите на WNBA 2024: Отбор WNBA триумфира неочаквано.

• Арийке Огунбовале блести с 34 точки.
  • Отборът на WNBA изненадващо побеждава в Мача на Звездите 2024.

Eulerpool News·

Отборът на WNBA преживя на тазгодишното All-Star шоу това, което познавачите на сцената вече биха могли да нарекат познат сценарий. След като през 2021 играчките бяха в ролята на аутсайдер, отново не се считаха за фаворити – предсказан бе дефицит от 6,5 точки. Но и този път те изненадаха всички. Въпреки че в началото на първата четвърт главно изоставаха, отборът на WNBA поддържаше мача напрегнат. Едва след грандиозната втора половина от страна на Арике Огънбовале, те успяха да обърнат хода на играта и да победят със 117-109. MVP на All-Star мача за 2021 остана без точки през първата половина, но след паузата се развихри и отбеляза впечатляващите 34 точки в последните 20 минути. Огънбовале, която отново беше обявена за MVP на мача, отбеляза шест от своите десет опита в третата четвърт, като добави още четири асистенции и два откраднати топки. Така отборът обърна дефицит от две точки на полувремето в комфортна преднина от девет точки. Но шоуто не свърши дотук: в четвъртата четвърт играчката на Dallas Wings добави още три тройки, като последното й попадение увеличи рекорда за най-много точки в All-Star мач на невероятните 32. За уточнение: тя отбеляза повече точки в едно полувреме, отколкото всяка друга играчка преди нея в целия мач. Но Огънбовале не беше единствената, която блестеше. Пет играчки от отбора на WNBA достигнаха двуцифрени точки. Ннека Огумике положи основата за победата, като отбеляза осем от своите 14 точки в първата четвърт с обичайната си ефективност. Келси Митчел впечатли с настъпателността си към коша и с коша с изтичане на времето в третата четвърт, който предизвика радост на съотборничките си на терена. Алиша Грей, звездата на вечерта, отбеляза 16 точки, включително десет наказателни удара и пет откраднати топки, докато отборът на САЩ загуби общо 15 точки от грешки. Към победата допринесе и Ейнджъл Рийс, която отбеляза поредното двойно-двойно с 11 точки и 10 борби – макар че това представяне в крайна сметка не се включва в официалните статистики.