Streamax Technology Co

Streamax Technology Co Net Kar

Streamax Technology Co (002970.SZ) öğesinin Kazanç değeri 4 Kas 2026 itibarıyla 382,67 M CNY dir. Önceki yılda, Kazanç 290,02 M CNY idi — 31,95% (daha yüksek) bir değişiklik.

Net Kar

382,67 MCNY

YoY

31,95%

Son güncelleme:

2025 yılında Streamax Technology Co'in karı 382,67 M CNY idi, bu, bir önceki yılın 290,02 M CNY karına göre 31,95%’lik bir artışı temsil etmektedir.

Streamax Technology Co Net Kar Tarihçesi

  • 3 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

Net Kar
Tarih
Net Kar
1 Oca 2021
31,36 M CNY
1 Oca 2022
-146,60 M CNY
1 Oca 2023
101,94 M CNY
1 Oca 2024
290,02 M CNY
1 Oca 2025
382,67 M CNY
1 Oca 2026 (e)
489,20 M CNY
1 Oca 2027 (e)
634,21 M CNY
1 Oca 2028 (e)
929,47 M CNY
Streamax Technology Co Net Kar Tarihçesi
YILNet KarYoY
est929,47 MCNY+46,56%
est634,21 MCNY+29,64%
est489,20 MCNY+27,84%
382,67 MCNY+31,95%
290,02 MCNY+184,50%
101,94 MCNY-169,54%
-146,60 MCNY-567,42%
31,36 MCNY-86,65%
234,88 MCNY+20,61%
194,74 MCNY+28,83%
151,17 MCNY+30,02%
116,26 MCNY+68,29%
69,08 MCNY+24,66%
55,42 MCNY+39,33%
39,78 MCNY+5,32%
37,77 MCNY—

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Streamax Technology Co Gelir

Streamax Technology Co Hisse Senedi Ciro, EBIT, Kar

  • 3 yıl

  • 5 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

Ciro
EBIT
Kar
Ayrıntılar
Tarih
Ciro
EBIT
Kar
1 Oca 2021
1,71 Md CNY
17,06 M CNY
31,36 M CNY
1 Oca 2022
1,38 Md CNY
-170,06 M CNY
-146,60 M CNY
1 Oca 2023
1,70 Md CNY
98,45 M CNY
101,94 M CNY
1 Oca 2024
2,78 Md CNY
287,84 M CNY
290,02 M CNY
1 Oca 2025
2,48 Md CNY
402,17 M CNY
382,67 M CNY
1 Oca 2026 (e)
3,46 Md CNY
649,84 M CNY
489,20 M CNY
1 Oca 2027 (e)
4,55 Md CNY
839,49 M CNY
634,21 M CNY
1 Oca 2028 (e)
5,37 Md CNY
1,23 Md CNY
929,47 M CNY

Streamax Technology Co Marjlar

Streamax Technology Co Hisse Marjları

Streamax Technology Co Marjin analizi, Streamax Technology Co'nin brüt marjını, EBIT marjını ve kâr marjını göstermektedir. EBIT marjı (EBIT/Ciro) cironun yüzde kaçının operatif kâr olarak kaldığını belirtir. Kâr marjı, Streamax Technology Co'nin cironun yüzde kaçının kaldığını gösterir.
  • 3 yıl

  • 5 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

Brüt Marj
EBIT Marjı
Kâr Marjı
Ayrıntılar
Tarih
Brüt Marj
EBIT Marjı
Kâr Marjı
1 Oca 2021
35,84 %
1,00 %
1,83 %
1 Oca 2022
37,61 %
-12,29 %
-10,59 %
1 Oca 2023
40,85 %
5,79 %
6,00 %
1 Oca 2024
35,00 %
10,36 %
10,44 %
1 Oca 2025
45,18 %
16,24 %
15,45 %
1 Oca 2026 (e)
45,18 %
18,78 %
14,13 %
1 Oca 2027 (e)
45,18 %
18,44 %
13,93 %
1 Oca 2028 (e)
45,18 %
22,83 %
17,32 %

Streamax Technology Co Hisse senedi analizi

Streamax Technology Co ne yapar? Streamax Technology Co., Ltd., ticari araç izleme bilgi ürünlerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışı yoluyla gelir elde etmektedir. Başlıca ürünleri arasında araç içi video gözetleme ekipmanları, araç içi kameralar, sürücü aktif güvenlik kitleri, sürücü-akıllı etkileşimli terminal cihazları ve akıllı araç içi yönetim platformu yazılımları yer almaktadır. Şirket ayrıca operasyonel senaryolardaki ticari araçlar için endüstriyel bilgi çözümleri de sunmaktadır. Streamax, bu ürünlerle yurt içi ve yurt dışı pazarlara hizmet vermekte olup, filo izleme ve güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyan ticari araç işletmecilerini ve filo yönetim şirketlerini hedeflemektedir. Şirketin ürün portföyü, video gözetleme ve sürücü etkileşim araçlarını içeren araç içi güvenlik ve izleme sistemlerine odaklanmaktadır. Bu ürünler küresel ölçekte ticari araç işletmecilerine ve filo yönetim şirketlerine satılmaktadır. Streamax'ın endüstriyel bilgi çözümleri, ticari araç sektöründeki operasyonel senaryolar için özelleştirilmiş olup, filo yönetimini ve güvenlik uyumluluğunu artırmaktadır. Firmanın gelir kaynakları hem donanım satışlarından hem de yazılım platformu kullanımından sağlanmakta olup, özellikle yurt içi ve uluslararası ticari araç pazarlarına güçlü bir vurgu yapılmaktadır. Streamax Technology'nin temel iş modeli, ticari araçlar için entegre izleme ve güvenlik çözümleri sağlamaya dayanmaktadır. Ürünleri, sürücü davranışlarını iyileştirmek, filo güvenliğini artırmak ve operasyonel verimliliği yükseltmek üzere tasarlanmıştır. Şirketin teklifleri; kameralar ve terminaller gibi donanım bileşenlerinin yanı sıra araç verilerini yönetmek için yazılım platformlarını da kapsamaktadır. Bu çözümler, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlardaki ticari araç işletmecilerine ve filo yönetim şirketlerine satılmakta olup, ürün satışları ve platform abonelikleri aracılığıyla tutarlı bir gelir büyümesi sağlamaktadır. Streamax Technology Co, Eulerpool'daki en popüler şirketlerden biridir.

Net Kar detayları

Streamax Technology Co Kazancının Anlaşılması

Streamax Technology Co kazancı, tüm işletme giderleri, maliyetler ve vergiler düşüldükten sonra satışlardan kalan net kârı temsil eder. Bu rakam, Streamax Technology Co’ın finansal sağlığının, operasyonel verimliliğinin ve karlılığının net bir göstergesidir. Yüksek kar marjları, daha iyi maliyet yönetimi ve gelir elde etme becerisini gösterir.

Yıl-a-Yıl Karşılaştırma

Streamax Technology Co kazancının yıllık bazda değerlendirilmesi, finansal büyümesi, istikrarı ve trendleri hakkında önemli içgörüler sağlayabilir. Sürekli bir kazanç artışı, gelişmiş operasyonel verimlilik, maliyet yönetimi veya artan satışları gösterebilir, bunun aksine bir azalış artan maliyetleri, azalan satışları veya operasyonel zorlukları işaret edebilir.

Yatırımlar Üzerindeki Etkiler

Streamax Technology Co’ın kazanç rakamları, yatırımcılar için şirketin finansal durumunu ve gelecekteki büyüme beklentilerini anlamada hayati öneme sahiptir. Artan kazançlar genellikle yüksek hisse senedi değerlemelerine, yatırımcı güveninin artmasına ve daha fazla yatırım çekmeye yol açar.

Kazanç Dalgalanmalarının Yorumlanması

Streamax Technology Co’ın kazancı arttığında, bu genellikle gelişmiş operasyonel verimlilik veya artan satışları işaret eder. Bunun tersi olarak, bir kazanç azalışı operasyonel verimsizliklere, artan maliyetlere veya rekabet baskısına işaret edebilir, bu da karlılığın artırılması için stratejik müdahaleleri gerektirir.

Streamax Technology Co hisse senedi hakkında sık sorulan sorular

Streamax Technology Co şirketinin Kazanç değeri 2025 yılında 382,67 M CNY.

Streamax Technology Co öğesinin Kazanç değeri 290,02 M CNY değerinden 382,67 M CNY değerine değişmiş ve bu %31,95 değişimi temsil etmektedir. Değer önceki yıldan daha yüksek dir.

Eulerpool'da Kazanç öğesinin Streamax Technology Co değerinin 2006'dan itibaren tam tarihsel gelişimini bulabilirsiniz — yıllık değerler, grafikler ve ayrıntılı analiz ile.

Kâr elde etme bir şirketin en büyük hedefidir. Kâr dağıtım veya yeniden yatırım için kullanılabilir. Kâr (aynı zamanda yıllık fazla veya EAT, vergiler sonrası kazanç olarak da anılmaktadır) gelir ve gider tablosunda gösterildiği gibi bir dönem içinde gelir ve giderleri arasında pozitif farktır. Negatif bir yıllık fazla, yıllık işletme zararı veya kayıp olarak adlandırılmaktadır. Her iki performans ölçüsü de tarafsız yıllık sonuç terimi altında birleştirilmektedir.

Net Gelir, incelenen dönemdeki tüm gelir / satışlardan masraflar çıkarılarak elde edilir. Aşağıdaki genel bakış, yıllık fazlanın hangi kalemlere katkıda bulunduğunu ve EBT, EBIT ve EBITDA gibi diğer kâr çeşitleri ile karşılaştırıldığında farklılıkların nerede olduğunu açıkça gösterir.

Kazanç'nin CNY, yatırımcılar için kilit bir faktördür. Bu metrikte yapılan değişiklikler temel faktörlerin iyileşmesini veya kötüleşmesini gösterebilir ve hisse senedi fiyatını doğrudan etkiler. Eulerpool'da Kazanç'nin Streamax Technology Co değerini tarihsel olarak ve gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Bir hisse senedini değerlendirmede kâr

Menkul kıymet ticaretinde kazancın tarihi, kullanımı, hesaplanması ve uygulanması.

Kazancın tarihi, modern işletme örgütlenmesinin başlangıcına kadar uzanır. Endüstriyalizasyonun başlangıcından beri, şirketler kâr elde etmek için kurulmuş ve kârlar kurumsal yönetimin temel bir parçası olarak kabul edilmiştir. Son yıllarda, birçok yatırımcı güçlü kâr elde eden hisse senetleri bulmaya çalıştığından, yatırımcılar için kazancın önemi daha da artmıştır.

Kazancın Kullanımı

Menkul kıymet ticaretinde, hisse senedinin değerini belirlemek için kârlar kullanılır. Kâr elde eden bir şirket finansal olarak sağlıklı kabul edilir ve hisse senetleri daha yüksek değerlendirilirken, kâr elde etmeyen bir şirket daha az güvenilir kabul edilir ve bu nedenle daha düşük bir değerleme alır. Yatırımcılar, gelir tablosu, yıllık mali tablolar ve gelir vergisi denetimleri gibi ilgili belgeleri inceleyerek her şirketin kârlarını gözden geçirebilirler.

Kazancın hesaplanması

Kârları hesaplamanın birkaç farklı yolu vardır. Kârı hesaplamanın en basit yolu net kazancı hesaplamaktır. Net kazanç, şirketin gelirinden giderlerini çıkararak hesaplanır. Kârları hesaplamanın bir başka yolu, işletme gelirini hesaplamaktır. İşletme geliri, şirketin gelirinden malzeme maliyetleri ve çalışan ücretleri ve maaşlarını çıkararak hesaplanır.

Kazancın Kullanımı

Hisse senetlerini değerlendirirken yatırımcıların kârları kullanabileceği birçok farklı yol vardır. Bir örnek, fiyat-kazanç oranının (F/K oranı) hesaplanmasıdır. F/K oranı, bir hisse senedinin fiyatı ile şirketin kazançları arasındaki ilişkidir. F/K oranı hesaplanırken, hisse senedi fiyatı şirketin kazançlarına bölünür. Düşük bir F/K değeri, hisse senedinin iyi bir fiyat-performans oranına sahip olduğunu gösterirken, yüksek bir F/K değeri, hisse senedinin kötü bir fiyat-performans oranına sahip olduğunu gösterir.

Kazancları kullanmanın avantajları ve dezavantajları

Menkul kıymet ticaretinde kazancları kullanmanın birçok avantajı vardır. Birincisi, yatırımcılar kazançları analiz ederek bir şirketin finansal sağlığını kontrol edebilirler. İkincisi, yatırımcılar F/K oranını hesaplayarak bir hisse senedinin değerlendirilmesi hakkında daha iyi bir karar verebilirler. Üçüncüsü, yatırımcılar düşük F/K oranına sahip hisse senetleri seçerek risklerini azaltabilirler.

Ancak, kârlara bağlı kalmanın bazı dezavantajları da vardır. Birincisi, bir şirket maliyet kesme önlemleri aracılığıyla kârlarını artırırsa, kârlar bozulabilir. İkincisi, kârlar doğru hesaplanmıyorsa, bir şirketin finansal sağlığının yanlış bir resmini sunabilir. Üçüncüsü, kârlar kolaylıkla dalgalanabileceğinden, her zaman bir şirketin geleceğinin güvenilir bir göstergesi olmayabilir.

t('components_kpi_Explanation_34')

Genel olarak, menkul kıymet ticaretinde kârların bir şirketin finansal sağlığının önemli bir göstergesi olduğu söylenebilir. Yatırımcılar şirketin finansal sağlığı hakkında daha iyi bir anlayış elde etmek ve hisse senedi değerlemesi hakkında bilinçli kararlar vermek için kârları analiz edebilirler. Ancak, kârlar bazen bozulabilir veya yanlış olabileceğinden, kârları kullanmanın bazı dezavantajları vardır. Bu nedenle, yatırımcıların hisse senedi satın almak veya satmak için karar vermeden önce dikkatli olması ve kârları dikkatle analiz etmesi önemlidir.

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Gelir Tablosu — Streamax Technology Co

Tüm Kilit Metrikler — Streamax Technology Co