Company Directory
Podjetja v Luksemburg
45.902 registriranih podjetij · Page 9 of 230
Cities
luxembourg 115.933Senningerberg 6745Munsbach 3859Strassen 2944Bertrange 2687Esch-sur-Alzette 2449Grevenmacher 1949Howald 1897Leudelange 1272Dudelange 1206Capellen 983Mamer 891Windhof 878Hesperange 674Petange 587Bettembourg 577Weiswampach 561Echternach 534Contern 529Differdange 527Diekirch 489Wasserbillig 472Schifflange 434Wiltz 430Remich 429Belvaux 415Ettelbruck 408Rodange 402Steinfort 397Bascharage 387Bereldange 357Mondorf-les-Bains 336Schengen 308Kehlen 303Mersch 294Wecker 284
45.902 results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1601 | Luxembourg | Sàrl | 20 mio. €e | — | 15 tis. € | 2022 | Active | |
| 1602 | Luxembourg | SA | 5,4 mio. €e | — | 35 tis. € | 2020 | Active | |
| 1603 | Luxembourg | Sàrl | 810 mio. €e | — | 30 tis. € | 2022 | Active | |
| 1604 | Luxembourg | SA | 46 mio. €e | — | — | 2005 | Active | |
| 1605 | Luxembourg | Sàrl | 13 mio. €e | 19e | — | 2006 | Active | |
| 1606 | Luxembourg | Sàrl | 25 mio. €e | — | 12 tis. € | 2023 | Active | |
| 1607 | Luxembourg | Sàrl | 10 mio. €e | — | 29 tis. € | 2023 | Active | |
| 1608 | Luxembourg | Sàrl | 25 mio. €e | — | 100 tis. € | 2021 | Active | |
| 1609 | Luxembourg | Sàrl | 11 mio. €e | — | — | 2012 | Dissolved | |
| 1610 | Bertrange | SA | 12 mio. €e | — | 69,6 mio. € | 2010 | Dissolved | |
| 1611 | Luxembourg | SA | 1,2 mio. €e | — | 71 tis. € | 2016 | Active | |
| 1612 | Luxembourg | Sàrl | 7,8 mio. €e | — | 12 tis. € | 2022 | Active | |
| 1613 | Leudelange | SA | 4,5 mio. €e | — | 245 tis. € | 1990 | Dissolved | |
| 1614 | Luxembourg | Sàrl | 11 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Active | |
| 1615 | Luxembourg | Sàrl | 100 mio. €e | — | — | 2006 | Active | |
| 1616 | Luxembourg | Sàrl | 549,2 mio. €e | — | 34 tis. € | 2013 | Active | |
| 1617 | Luxembourg | Sàrl | 98 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Dissolved | |
| 1618 | Luxembourg | SECS | 190 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Dissolved | |
| 1619 | Luxembourg | Sàrl | 86,6 mio. €e | — | 20 tis. € | 2016 | Active | |
| 1620 | Luxembourg | Sàrl | 200 mio. €e | — | 357 mio. € | 2015 | Active | |
| 1621 | Luxembourg | SA | 180 mio. €e | — | 317,2 mio. € | 2025 | Active | |
| 1622 | Luxembourg | Sàrl | 6 mio. €e | — | 6,5 mio. € | 2023 | Active | |
| 1623 | Lintgen | SA | 1,7 mio. €e | — | — | 2007 | Dissolved | |
| 1624 | Luxembourg | Sàrl | 1,1 mio. €e | — | 1 tis. € | 2013 | Active | |
| 1625 | Luxembourg | Sàrl | 1,9 mio. €e | — | — | 2008 | Dissolved | |
| 1626 | Luxembourg | SA | 5,8 mio. €e | — | — | 2001 | Dissolved | |
| 1627 | Luxembourg | Sàrl | 67,3 mio. €e | — | 60 tis. € | 2014 | Dissolved | |
| 1628 | Luxembourg | SA | 31,7 mio. €e | 7e | 35 tis. € | 2019 | Active | |
| 1629 | Luxembourg | SA | 10 mio. €e | — | — | 2013 | Active | |
| 1630 | Luxembourg | SCS | 52,2 mio. € | — | — | 2013 | Active | |
| 1631 | Luxembourg | Sàrl | 42 mio. €e | — | 76 tis. € | 2009 | Dissolved | |
| 1632 | Luxembourg | Sàrl | 53 mio. €e | — | 100 tis. € | 2012 | Dissolved | |
| 1633 | Luxembourg | Sàrl | 24,4 mio. €e | — | 422 tis. € | 2013 | Active | |
| 1634 | Luxembourg | SCS | 841,8 mio. €e | — | 50 tis. € | 2014 | Active | |
| 1635 | Luxembourg | SECS | 4,1 mio. €e | — | — | 2014 | Dissolved | |
| 1636 | Luxembourg | SECS | 33 mio. €e | — | — | 2012 | Dissolved | |
| 1637 | Luxembourg | Sàrl | 17 mio. €e | — | — | 2009 | Dissolved | |
| 1638 | Luxembourg | — | 75,7 mio. €e | — | 210 tis. € | 2022 | Active | |
| 1639 | Petange | — | 15 mio. €e | — | — | 2010 | Active | |
| 1640 | Petange | SA | 9,1 mio. €e | — | — | 2010 | Active | |
| 1641 | Luxembourg | Sàrl | 14,6 mio. €e | — | 13 tis. € | 2019 | Active | |
| 1642 | Pommerloch | Sàrl | 1,3 mio. €e | — | 12 tis. € | 2019 | Active | |
| 1643 | Luxembourg | — | 11 mio. €e | 7e | 1,5 mio. € | 2022 | Active | |
| 1644 | Weiswampach | Sàrl | 3,7 mio. €e | — | — | 2009 | Active | |
| 1645 | Wasserbillig | — | 990 mio. €e | — | — | 2005 | — | |
| 1646 | Wecker | SA | 990 mio. €e | — | — | 2005 | Active | |
| 1647 | Itzig | Sàrl | 1,7 mio. €e | — | 12 tis. € | 2019 | Active | |
| 1648 | Leudelange | — | 12 mio. €e | 12e | 4,8 mio. € | 1992 | Active | |
| 1649 | Livange | Sàrl | 1,9 mio. €e | — | 12 tis. € | 2017 | Dissolved | |
| 1650 | Livange | SA | 6,6 mio. €e | — | — | 2007 | Active | |
| 1651 | Lamadelaine | SA | 11 mio. € | — | — | 2000 | Active | |
| 1652 | Senningerberg | Sàrl | 26 mio. €e | — | — | 2009 | Active | |
| 1653 | Luxembourg | Sàrl | 260 mio. €e | — | 379,4 mio. € | 2006 | Dissolved | |
| 1654 | Luxembourg | — | 240 mio. €e | — | — | 2006 | — | |
| 1655 | Luxembourg | Sàrl | 8,6 mio. €e | — | 12 tis. € | 2017 | Active | |
| 1656 | Senningerberg | Sàrl | 317,2 mio. €e | — | 14 tis. € | 2020 | Active | |
| 1657 | Senningerberg | Sàrl | 330 mio. €e | — | 14 tis. € | 2020 | Active | |
| 1658 | Luxembourg | Sàrl | 488 mio. €e | — | 15 tis. € | 2021 | Active | |
| 1659 | Luxembourg | Sàrl | 660 mio. €e | — | 12 tis. € | 2021 | Active | |
| 1660 | Luxembourg | Sàrl | 34 mio. €e | — | 42 mio. € | 2021 | Active | |
| 1661 | Luxembourg | SA | 2 mio. €e | — | 31 tis. € | 2016 | Active | |
| 1662 | Luxembourg | SA | 280 mio. €e | — | 35 tis. € | 2014 | Active | |
| 1663 | Luxembourg | SA | 25 mio. €e | — | 30 tis. € | 2021 | Active | |
| 1664 | Luxembourg | Sàrl | 15 mio. €e | — | 125 tis. € | 2019 | Dissolved | |
| 1665 | Luxembourg | SA | 820 mio. €e | — | 1 mrd. € | 2002 | Active | |
| 1666 | Luxembourg | Sàrl | 96 mio. €e | 3e | 500 tis. € | 2005 | Active | |
| 1667 | Luxembourg | Sàrl | 49 mio. €e | — | 12 tis. € | 2015 | Active | |
| 1668 | Luxembourg | Sàrl | 6,7 mio. €e | — | 13 tis. € | 2014 | Dissolved | |
| 1669 | Luxembourg | SA | 850 mio. €e | — | 1,4 mrd. € | 2008 | Active | |
| 1670 | Luxembourg | SA | 3,2 mio. € | — | 30 tis. € | 2018 | Active | |
| 1671 | Luxembourg | SCS | 310 mio. €e | — | — | 2017 | Active | |
| 1672 | Luxembourg | Sàrl | 270 mio. €e | — | 12 tis. € | 2025 | Active | |
| 1673 | Luxembourg | SA | 220 mio. €e | — | 376,4 mio. € | 2017 | Active | |
| 1674 | Senningerberg | SA | 170 mio. €e | — | — | 2012 | Active | |
| 1675 | Luxembourg | SA | 100 mio. €e | — | 30 tis. € | 2020 | Active | |
| 1676 | Luxembourg | SA | 730 mio. €e | — | 60 tis. € | 2020 | Active | |
| 1677 | Luxembourg | SA | 280 mio. €e | — | 487,8 mio. € | 2020 | Active | |
| 1678 | Luxembourg | SA | 470 mio. €e | — | 399,4 mio. € | 2020 | Active | |
| 1679 | Luxembourg | SA | 22 mio. €e | — | 30 tis. € | 2024 | Active | |
| 1680 | Luxembourg | SA | 180 mio. €e | — | 317,8 mio. € | 2020 | Active | |
| 1681 | Esch-Sur-Alzette | Sàrl | 4,2 mio. €e | — | 162 tis. € | 2022 | Active | |
| 1682 | Munsbach | Sàrl | 122 mio. €e | — | — | 2007 | Active | |
| 1683 | Luxembourg | Sàrl | 120 mio. €e | — | 2,5 mio. € | 2017 | Active | |
| 1684 | Gonderange | SA | 1,1 mio. €e | — | — | 2003 | Active | |
| 1685 | Luxembourg | SA | 2,8 mio. € | 1e | — | 2012 | Dissolved | |
| 1686 | Munsbach | SA | 27 mio. €e | — | — | 2008 | Active | |
| 1687 | Luxembourg | SA | 2,1 mio. €e | — | 1 mio. € | 1984 | Active | |
| 1688 | Kockelscheuer | SA | 140 mio. €e | 7e | — | 2010 | Active | |
| 1689 | Kockelscheuer | SA | 12 mio. €e | — | 30 tis. € | 2021 | Active | |
| 1690 | Kockelscheuer | — | 13 mio. €e | — | 12 tis. € | 2021 | Active | |
| 1691 | Luxembourg | Sàrl | 25,7 mio. € | — | — | 2013 | Dissolved | |
| 1692 | Luxembourg | SCA | 26 mio. €e | — | — | 2012 | Dissolved | |
| 1693 | Bertrange | Sàrl | 2 mio. €e | — | 12 tis. € | 2020 | Active | |
| 1694 | Ellange | SA | 7,3 mio. €e | 28e | — | 2009 | Active | |
| 1695 | Wiltz | SA | 1,1 mio. € | — | — | 2001 | Active | |
| 1696 | Mamer | Sàrl | 1,8 mio. €e | — | — | 2005 | Active | |
| 1697 | Bascharage | SA | 6,9 mio. €e | — | 31 tis. € | 2014 | Active | |
| 1698 | Luxembourg | SA | 85 mio. €e | — | 1 mio. € | 2009 | Dissolved | |
| 1699 | Luxembourg | SA | 18,3 mio. €e | — | 10,4 mio. € | 2012 | Active | |
| 1700 | Luxembourg | SA | 42,7 mio. €e | — | 97,3 mio. € | 2010 | Active | |
| 1701 | Luxembourg | SA | 1,3 mio. €e | — | — | 1992 | Active | |
| 1702 | Bertrange | SA | 3,5 mio. €e | — | 2,2 mio. € | 2012 | Active | |
| 1703 | Luxembourg | Sàrl | 4,9 mio. €e | — | 12 tis. € | 2016 | In liquidation | |
| 1704 | Luxembourg | Sàrl | 1,8 mio. €e | — | 12 tis. € | 2016 | In liquidation | |
| 1705 | Luxembourg | SA | 620 mio. €e | — | 664,5 mio. € | 2016 | Dissolved | |
| 1706 | Luxembourg | Sàrl-S | 2,7 mio. €e | — | 2 tis. € | 2021 | Active | |
| 1707 | Luxembourg | — | 4,7 mio. €e | — | — | 2012 | Active | |
| 1708 | Luxembourg | Sàrl | 9,8 mio. €e | — | — | 1973 | Active | |
| 1709 | Esch-Sur-Alzette | Sàrl | 1,1 mio. €e | — | 12 tis. € | 2019 | Active | |
| 1710 | Contern | — | 7,5 mio. €e | — | 31 tis. € | 2000 | Active | |
| 1711 | Luxembourg | Sàrl | 17,1 mio. €e | — | 12 tis. € | 2016 | Active | |
| 1712 | Luxembourg | Sàrl | 162 mio. €e | — | 12 tis. € | 2021 | Active | |
| 1713 | Luxembourg | Sàrl | 2,5 mio. € | — | 12 tis. € | 2014 | Active | |
| 1714 | Luxembourg | Sàrl | 225 mio. €e | — | 73,4 mio. € | 2011 | Active | |
| 1715 | Luxembourg | Sàrl | 666 mio. €e | — | 481 mio. € | 2016 | Active | |
| 1716 | Luxembourg | Sàrl | 6,7 mio. € | — | 3,3 mio. € | 2004 | Dissolved | |
| 1717 | Luxembourg | Sàrl | 17,1 mio. €e | — | 12 tis. € | 2016 | Active | |
| 1718 | Luxembourg | Sàrl | 2,3 mio. €e | — | — | 2013 | Dissolved | |
| 1719 | Luxembourg | Sàrl | 29,7 mio. €e | — | 476,1 mio. € | 2009 | Active | |
| 1720 | Luxembourg | Sàrl | 9,9 mio. €e | — | 12 tis. € | 2014 | Active | |
| 1721 | Luxembourg | — | 9,5 mio. € | — | 468 tis. € | 2012 | Active | |
| 1722 | Luxembourg | SCS | 25,8 mio. €e | — | 3 € | 2016 | Active | |
| 1723 | Luxembourg | SA | 16 mio. €e | — | — | 2010 | Dissolved | |
| 1724 | Luxembourg | SA | 50 mio. €e | — | — | 1993 | Active | |
| 1725 | Dudelange | Sàrl | 1,4 mio. €e | — | — | 2010 | Active | |
| 1726 | Luxembourg | SA | 6,8 mio. €e | — | — | 1999 | Dissolved | |
| 1727 | Luxembourg | SA | 19 mio. €e | — | 764 tis. € | 2007 | Active | |
| 1728 | Luxembourg | SAS | 69 mio. €e | — | 100 tis. € | 2020 | Active | |
| 1729 | Luxembourg | — | 270 mio. €e | — | — | 2020 | — | |
| 1730 | Luxembourg | Sàrl | 8,6 mio. €e | — | 12 tis. € | 2018 | Active | |
| 1731 | Luxembourg | SA | 11 mio. €e | — | 33 tis. € | 2015 | Dissolved | |
| 1732 | Luxembourg | Sàrl | 63 mio. €e | — | 12 tis. € | 2021 | Active | |
| 1733 | Luxembourg | Sàrl | 14 mio. €e | — | 12 tis. € | 2021 | Active | |
| 1734 | Luxembourg | SA | 7,6 mio. €e | — | 3,8 mio. € | 2014 | Active | |
| 1735 | Luxembourg | SA | 2,2 mio. €e | — | — | 1995 | Active | |
| 1736 | Luxembourg | SA | 4,8 mio. €e | — | — | 1976 | Dissolved | |
| 1737 | Luxembourg | SA | 16 mio. €e | — | — | 2006 | Active | |
| 1738 | Luxembourg | Sàrl | 13 mio. €e | — | 19,3 mio. € | 2022 | Active | |
| 1739 | Luxembourg | Sàrl | 54 mio. €e | — | 12,3 mio. € | 2014 | Active | |
| 1740 | Luxembourg | — | 42,7 mio. €e | — | 25 tis. € | 2015 | Active | |
| 1741 | Ahn | SA | 3,6 mio. €e | — | — | 2009 | Active | |
| 1742 | Capellen | Sàrl | 140 mio. €e | — | 1,7 mio. € | 2019 | Active | |
| 1743 | Capellen | Sàrl | 160 mio. €e | — | 366 tis. € | 2019 | Active | |
| 1744 | Luxembourg | SA | 19 mio. €e | — | 30 tis. € | 2022 | Active | |
| 1745 | Luxembourg | Sàrl | 19,5 mio. €e | — | — | 2010 | Active | |
| 1746 | Luxembourg | Sàrl | 280 mio. €e | — | — | 2011 | Dissolved | |
| 1747 | Luxembourg | Sàrl | 6,3 mio. €e | — | 1 mio. € | 2015 | Active | |
| 1748 | Luxembourg | SA | 360 mio. €e | — | — | 2008 | Active | |
| 1749 | Luxembourg | Sàrl | 1,2 mio. €e | — | — | 2009 | Active | |
| 1750 | Luxembourg | Sàrl | 5,6 mio. €e | — | — | 2010 | Dissolved | |
| 1751 | Luxembourg | Sàrl | 730 mio. €e | — | — | 2009 | Active | |
| 1752 | Luxembourg | Sàrl | 4,2 mio. €e | — | — | 2009 | Dissolved | |
| 1753 | Hosingen | Sàrl | 1,6 mio. €e | — | — | 2009 | Active | |
| 1754 | Luxembourg | Sàrl | 130 mio. €e | — | 12 tis. € | 2023 | Active | |
| 1755 | Luxembourg | SA | 4,1 mio. €e | — | — | 2012 | Dissolved | |
| 1756 | Luxembourg | Sàrl | 11 mio. €e | — | 2,3 mio. € | 2021 | Active | |
| 1757 | Luxembourg | Sàrl | 5,4 mio. €e | — | — | 2008 | Active | |
| 1758 | Luxembourg | — | 2,4 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Active | |
| 1759 | Luxembourg | Sàrl | 19 mio. €e | — | 1,1 mio. € | 2024 | Active | |
| 1760 | Luxembourg | Sàrl | 17 mio. €e | — | 1,1 mio. € | 2024 | Active | |
| 1761 | Bereldange | SA | 6 mio. €e | — | — | 2007 | Active | |
| 1762 | Luxembourg | Sàrl | 110 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Active | |
| 1763 | Luxembourg | Sàrl | 120 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Active | |
| 1764 | Luxembourg | — | 440 mio. €e | — | 41 tis. € | 2007 | Active | |
| 1765 | Luxembourg | Sàrl | 70 mio. €e | — | 2 mio. € | 2003 | Dissolved | |
| 1766 | Grevenmacher | SA | 42 mio. €e | — | — | 2003 | Active | |
| 1767 | Luxembourg | Sàrl | 520 mio. €e | — | 13 tis. € | 2023 | Active | |
| 1768 | Luxembourg | Sàrl | 23 mio. €e | — | 1,1 mio. € | 2024 | Active | |
| 1769 | Senningerberg | Sàrl | 1,5 mio. €e | — | 20 tis. € | 2017 | Dissolved | |
| 1770 | Strassen | SA | 120 mio. €e | — | — | 2004 | Active | |
| 1771 | Luxembourg | Sàrl | 34 mio. €e | — | 6,8 mio. € | 2017 | Active | |
| 1772 | Luxembourg | Sàrl | 110 mio. €e | — | 17 mio. € | 2021 | Active | |
| 1773 | Luxembourg | — | 110 mio. €e | — | 12 tis. € | 2025 | Active | |
| 1774 | Luxembourg | Sàrl | 7,2 mio. €e | — | — | 2011 | Active | |
| 1775 | Luxembourg | Sàrl | 59 mio. €e | — | 120 tis. € | 2022 | Active | |
| 1776 | Kehlen | — | 3 mio. €e | — | 141 tis. € | 2021 | Active | |
| 1777 | Howald | Sàrl | 24 mio. €e | — | 100 tis. € | 2014 | Active | |
| 1778 | Luxembourg | — | 45 mio. €e | — | 9,4 mio. € | 2019 | Active | |
| 1779 | Luxembourg | Sàrl | 2,9 mio. €e | — | 13 tis. € | 2016 | Active | |
| 1780 | Luxembourg | — | 4,5 mio. €e | — | — | 2009 | Active | |
| 1781 | Luxembourg | Sàrl | 45 mio. €e | — | 14 mio. € | 2023 | Active | |
| 1782 | Luxembourg | Sàrl | 1,8 mio. € | — | 25 tis. € | 2006 | In liquidation | |
| 1783 | Luxembourg | SA | 37 mio. €e | — | — | 2000 | Active | |
| 1784 | Windhof | SA | 4 mio. €e | — | — | 1991 | Active | |
| 1785 | Luxembourg | Sàrl | 110 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Active | |
| 1786 | Luxembourg | Sàrl | 15 mio. €e | — | 12 tis. € | 2019 | Active | |
| 1787 | Luxembourg | Sàrl | 13 mio. €e | — | 13 tis. € | 2015 | Active | |
| 1788 | Luxembourg | — | 140 mio. €e | — | — | 2015 | — | |
| 1789 | Luxembourg | Sàrl | 12 mio. €e | — | 13 tis. € | 2016 | Active | |
| 1790 | Luxembourg | Sàrl | 44 mio. €e | — | 12 tis. € | — | Active | |
| 1791 | Dudelange | SA | 2,7 mio. €e | — | — | 2011 | Active | |
| 1792 | Luxembourg | Sàrl | 130 mio. €e | — | 12 tis. € | 2018 | Dissolved | |
| 1793 | Luxembourg | Sàrl | 87 mio. €e | — | 12 tis. € | 2018 | Dissolved | |
| 1794 | Luxembourg | SA | 690 mio. €e | — | 31 tis. € | 2015 | Active | |
| 1795 | Luxembourg | SA | 1,1 mio. €e | — | — | 2002 | Active | |
| 1796 | Strassen | SA | 26 mio. €e | — | — | 2008 | Active | |
| 1797 | Luxembourg | SA | 4,2 mio. €e | — | — | 1995 | Active | |
| 1798 | Luxembourg | Sàrl | 78 mio. €e | — | 3,8 mio. € | 2018 | Active | |
| 1799 | Luxembourg | Sàrl | 1 mio. €e | — | 12 tis. € | 2022 | Active | |
| 1800 | Luxembourg | Sàrl | 290 mio. €e | — | 12 tis. € | 2017 | Active |