DEV Information Technology

DEV Information Technology ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti DEV Information Technology (DEVIT.NS) k 2. 11. 2026 je 10,98 %. V predchádzajúcom roku ROCE (Return on Capital Employed) bolo 22,31 % — zmena o -50,80 % (nižšie).

ROCE

10,98 %

YoY

-50,80%

Naposledy aktualizované:

V roku 2025 bola výnosnosť vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti DEV Information Technology 10,98 %, čo je nárast o -50,80% oproti 22,31 % ROCE v predchádzajúcom roku.

História DEV Information Technology ROCE

  • 3 roky

  • 10 rokov

  • 25 rokov

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
1. 1. 2018
26,32 INR
1. 1. 2019
20,27 INR
1. 1. 2020
8,27 INR
1. 1. 2021
5,04 INR
1. 1. 2022
9,14 INR
1. 1. 2023
13,66 INR
1. 1. 2024
22,31 INR
1. 1. 2025
10,98 INR
História DEV Information Technology ROCE
ROKROCEYoY
10,98 %-50,80%
22,31 %+63,28%
13,66 %+49,47%
9,14 %+81,40%
5,04 %-39,03%
8,27 %-59,23%
20,27 %-22,97%
26,32 %-24,71%
34,96 %-5,76%
37,10 %+35,03%
27,47 %-7,20%
29,61 %—

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

DEV Information Technology Analýza akcií

Čo robí DEV Information Technology? Spoločnosť Dev Information Technology Ltd. generuje príjmy prostredníctvom segmentu IT a služieb založených na IT, v rámci ktorého ponúka produkty ako ByteSIGNER a Talligence. ByteSIGNER je desktopová aplikácia umožňujúca hromadné digitálne podpisovanie dokumentov PDF, určená pre organizácie hľadajúce riešenia pre bezpapierový kancelársky chod. Talligence, riešenie poháňané umelou inteligenciou a strojovým učením pre systém Tally, poskytuje funkcie monitorovania podnikania. Spoločnosť ďalej zarába aj na cloudových službách, vrátane modernizácie cloudových aplikácií, spravovaných cloudových služieb, cloudového poradenstva a zálohovania a obnovy dát v cloude. Digitálne služby, ako sú e-commerce obchody a digitálny marketing, spolu so spravovanými IT službami, ako je podpora dátových centier a technická podporná linka, prispievajú k ďalším príjmovým tokom spoločnosti. ByteSIGNER slúži organizáciám s potrebami vysokorýchleho podpisovania, zatiaľ čo Talligence je určený pre firmy využívajúce systém Tally na monitorovanie kľúčových oblastí. Cloudové služby sa predávajú podnikom vyžadujúcim modernizáciu a správu cloudovej infraštruktúry. Digitálne služby cielia na firmy, ktoré chcú vytvoriť online obchody a posilniť svoje úsilie v oblasti digitálneho marketingu. Spravované IT služby nakupujú spoločnosti potrebujúce podporu dátových centier a technickú pomoc pre pracovné prostredia. Portfólio produktov spoločnosti zahŕňa vývoj aplikácií pre Windows a vývoj webových aplikácií ako súčasť jej biznis aplikácií. Tieto služby sú prispôsobené klientom vyžadujúcim vlastné softvérové riešenia. ByteSIGNER a Talligence sú pozicionované ako špecializované nástroje pre manažment dokumentov a biznis analitiku. Cloudové a digitálne služby tvoria významnú časť príjmov, čo odráža dopyt po migrácii do cloudu a digitálnej transformácii medzi klientmi spoločnosti. DEV Information Technology je jednou z najobľúbenejších spoločností na Eulerpool.

ROCE v detailoch

Odhalenie rentability vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti DEV Information Technology

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti DEV Information Technology je finančný ukazovateľ, ktorý meria ziskovosť a efektívnosť podniku vo vzťahu k vloženému kapitálu. Vypočíta sa delením zisku pred úrokmi a daňami (EBIT) vloženým kapitálom. Vyššie ROCE naznačuje, že podnik efektívne využíva svoj kapitál na generovanie zisku.

Porovnanie rok ku roku

Ročná analýza ROCE spoločnosti DEV Information Technology poskytuje cenné uvidenia do jeho efektivity pri používaní kapitálu na generovanie zisku. Zvyšujúci sa ROCE naznačuje zlepšujúcu sa rentabilitu a operatívnu efektivitu, kým pokles môže signalizovať možné problémy s využívaním kapitálu alebo prevádzkové činnosti.

Dopady na investície

ROCE spoločnosti DEV Information Technology je kľúčový faktor pre investorov a analytikov pri hodnotení efektivity a rentability podniku. Vyššie ROCE môže urobiť podnik atraktívnou investíciou, pretože často naznačuje, že podnik dosahuje dostatočné zisky zo svojho vloženého kapitálu.

Interpretácia kolísania ROCE

Zmeny v ROCE spoločnosti DEV Information Technology sú dôsledkom variácií v EBIT alebo vo vloženom kapitále. Tieto kolísania poskytujú uvidenia do operatívnej efektivity, finančnej výkonnosti a strategickej finančnej správy podniku a podporujú investorov v informovanom rozhodovaní.

Často kladené otázky o akcii DEV Information Technology

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti DEV Information Technology je 10,98 % v roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti DEV Information Technology sa zmenil z 22,31 % na 10,98 %, čo predstavuje zmenu -50,80 %. Hodnota je nižšie ako v predchádzajúcom roku.

Na Eulerpool nájdete kompletnú historickú evolúciu DEV Information Technology ROCE (Return on Capital Employed) od roku 2006 – s ročnými hodnotami, grafmi a detailnou analýzou.

ROCE je ukazovateľ rentability a skratka pre Return on Capital Employed, teda výnosnosť vloženého kapitálu. Tento ukazovateľ zobrazuje pomer medzi operačným ziskom a vloženým úročeným kapitálom. Čím je vyššia výnosnosť vloženého kapitálu, tým efektívnejšie podnik hospodári a väčší je dôležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje časť ziskov, ktorá na konci obdobia nie je potrebná na rozšírenie podniku, ale stojí k dispozícii akcionárom.

Dobrá hodnota sa líši v závislosti od odvetvia a fázy vývoja spoločnosti. Na Eulopoole môžete porovnať ROCE (Return on Capital Employed)s DEV Information Technology s konkurentmi v sektore a priemerom odvetvia, aby ste posúdili, či je atraktívna.

Aby ste vyhodnotili ROCE (Return on Capital Employed)s, je nevyhnutné to porovnať so spoločnosťami v rovnakom odvetví a sektore. Na Eulopoole nájdete priame porovnania medzi spoločnosťami v odvetví pre ROCE (Return on Capital Employed).

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Ziskovosť — DEV Information Technology

Všetky kľúčové ukazovatele — DEV Information Technology