Chuo Spring Co

Chuo Spring Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Chuo Spring Co (5992.T) k 3. 11. 2026 je 3,08 %. V predchádzajúcom roku ROCE (Return on Capital Employed) bolo 5,40 % — zmena o -42,93 % (nižšie).

ROCE

3,08 %

YoY

-42,93%

Naposledy aktualizované:

V roku 2026 bola výnosnosť vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Chuo Spring Co 3,08 %, čo je nárast o -42,93% oproti 5,40 % ROCE v predchádzajúcom roku.

História Chuo Spring Co ROCE

  • 3 roky

  • 10 rokov

  • 25 rokov

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
1. 1. 2019
3,96 JPY
1. 1. 2020
4,68 JPY
1. 1. 2021
1,96 JPY
1. 1. 2022
2,54 JPY
1. 1. 2023
0,49 JPY
1. 1. 2024
1,16 JPY
1. 1. 2025
5,40 JPY
1. 1. 2026
3,08 JPY
História Chuo Spring Co ROCE
ROKROCEYoY
3,08 %-42,93%
5,40 %+365,39%
1,16 %+137,37%
0,49 %-80,74%
2,54 %+29,75%
1,96 %-58,18%
4,68 %+18,23%
3,96 %-31,00%
5,73 %+15,50%
4,97 %+74,33%
2,85 %+38,48%
2,06 %-42,32%
3,57 %—

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Chuo Spring Co Analýza akcií

Čo robí Chuo Spring Co? Spoločnosť Chuo Spring Co., Ltd. generuje príjmy prostredníctvom výroby a predaja pružín, ovládacích káblov a automobilových doplnkov v rámci štyroch geografických segmentov. Segment Japonska sa zameriava na podvozkové pružiny, presné pružiny, káble, dizajn a vývoj dielov pre automobily, výrobu súvisiacich zariadení, spracovanie stavebných materiálov a zariadení, návrgu cievok, pokovovanie a prepravné služby. Segments Severnej Ameriky a Číny sa špecializujú na presné pružiny a káble, zatiaľ čo segment Ázie vyvíja a predáva presné pružiny, káble a dizajn automobilových dielov a zariadenia. Zákazníkmi sú automobilky a priemyselní klienti potrebujúci presné komponenty a príslušenstvo vozidiel. Produkty spoločnosti slúžia automobilovému a priemyselnému trhu, pričom Japonsko je hlavným vnútorným trhom a Severná Amerika, Čína a Ázia sú kľúčovými medzinárodnými segmentami. Príjmové toky pochádzajú z výroby komponentov pre systém vozidiel vrátane častí odpruženia, ako sú podvozkové pružiny a presné káble používané pri montáži automobilov. Diversifikovaný portfóliový produktový mix v rámci segmentov zabezpečuje stabilnú dopyt od dodávateľov automobilového priemyslu a výrobcov zariadení. Prevádzkový model spoločnosti Chuo Spring zdôrazňuje lokálnu výrobu a predaj v každom segmente, pričom Japonsko rieši komplexný vývoj a výrobu automobilových dielov, zatiaľ čo Severná Amerika, Čína a Ázia sa koncentrujú na výrobu presných pružín a káblov. Táto štruktúra umožňuje spoločnosti uspokojiť regionálne potreby automobilového priemyslu bez priamej konkurencie v prekrývajúcich sa trhoch. Chuo Spring Co je jednou z najobľúbenejších spoločností na Eulerpool.

ROCE v detailoch

Odhalenie rentability vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Chuo Spring Co

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Chuo Spring Co je finančný ukazovateľ, ktorý meria ziskovosť a efektívnosť podniku vo vzťahu k vloženému kapitálu. Vypočíta sa delením zisku pred úrokmi a daňami (EBIT) vloženým kapitálom. Vyššie ROCE naznačuje, že podnik efektívne využíva svoj kapitál na generovanie zisku.

Porovnanie rok ku roku

Ročná analýza ROCE spoločnosti Chuo Spring Co poskytuje cenné uvidenia do jeho efektivity pri používaní kapitálu na generovanie zisku. Zvyšujúci sa ROCE naznačuje zlepšujúcu sa rentabilitu a operatívnu efektivitu, kým pokles môže signalizovať možné problémy s využívaním kapitálu alebo prevádzkové činnosti.

Dopady na investície

ROCE spoločnosti Chuo Spring Co je kľúčový faktor pre investorov a analytikov pri hodnotení efektivity a rentability podniku. Vyššie ROCE môže urobiť podnik atraktívnou investíciou, pretože často naznačuje, že podnik dosahuje dostatočné zisky zo svojho vloženého kapitálu.

Interpretácia kolísania ROCE

Zmeny v ROCE spoločnosti Chuo Spring Co sú dôsledkom variácií v EBIT alebo vo vloženom kapitále. Tieto kolísania poskytujú uvidenia do operatívnej efektivity, finančnej výkonnosti a strategickej finančnej správy podniku a podporujú investorov v informovanom rozhodovaní.

Často kladené otázky o akcii Chuo Spring Co

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Chuo Spring Co je 3,08 % v roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Chuo Spring Co sa zmenil z 5,40 % na 3,08 %, čo predstavuje zmenu -42,93 %. Hodnota je nižšie ako v predchádzajúcom roku.

Na Eulerpool nájdete kompletnú historickú evolúciu Chuo Spring Co ROCE (Return on Capital Employed) od roku 2006 – s ročnými hodnotami, grafmi a detailnou analýzou.

ROCE je ukazovateľ rentability a skratka pre Return on Capital Employed, teda výnosnosť vloženého kapitálu. Tento ukazovateľ zobrazuje pomer medzi operačným ziskom a vloženým úročeným kapitálom. Čím je vyššia výnosnosť vloženého kapitálu, tým efektívnejšie podnik hospodári a väčší je dôležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje časť ziskov, ktorá na konci obdobia nie je potrebná na rozšírenie podniku, ale stojí k dispozícii akcionárom.

Dobrá hodnota sa líši v závislosti od odvetvia a fázy vývoja spoločnosti. Na Eulopoole môžete porovnať ROCE (Return on Capital Employed)s Chuo Spring Co s konkurentmi v sektore a priemerom odvetvia, aby ste posúdili, či je atraktívna.

Aby ste vyhodnotili ROCE (Return on Capital Employed)s, je nevyhnutné to porovnať so spoločnosťami v rovnakom odvetví a sektore. Na Eulopoole nájdete priame porovnania medzi spoločnosťami v odvetví pre ROCE (Return on Capital Employed).

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Ziskovosť — Chuo Spring Co

Všetky kľúčové ukazovatele — Chuo Spring Co