Create Technology & Science Co

Create Technology & Science Co CapEx / Venituri

Raportul CapEx la venituri pentru Create Technology & Science Co (000551.SZ) la data de 4 nov. 2026 este 4,34 %. În anul anterior, Raportul CapEx la venituri a fost 2,66 % — o variație de 63,22% (mai mare).

CapEx / Venituri

4,34 %

YoY

63,22%

Ultima actualizare:

Raportul CapEx la venituri pentru Create Technology & Science Co este 2025 4,34 % . Raportul CapEx la venituri pentru Create Technology & Science Co a fost 2024 2,66 % . Se scade cu 63,22% mai mare fata de anul anterior.

Istoricul Create Technology & Science Co CapEx / Venituri

  • 3 ani

  • 10 ani

  • 25 de ani

  • Max

CapEx / Venituri
Dată
CapEx / Venituri
1 ian. 2018
4,69 CNY
1 ian. 2019
3,42 CNY
1 ian. 2020
3,90 CNY
1 ian. 2021
3,07 CNY
1 ian. 2022
1,48 CNY
1 ian. 2023
1,76 CNY
1 ian. 2024
2,66 CNY
1 ian. 2025
4,34 CNY
Istoricul Create Technology & Science Co CapEx / Venituri
ANCapEx / VenituriYoY
4,34 %+63,22%
2,66 %+51,05%
1,76 %+19,11%
1,48 %-51,92%
3,07 %-21,13%
3,90 %+13,83%
3,42 %-26,97%
4,69 %+30,50%
3,59 %+58,80%
2,26 %+13,37%
2,00 %-35,67%
3,10 %—

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Create Technology & Science Co Analiza acțiunilor

Ce face Create Technology & Science Co? Create Technology & Science Co., Ltd. generează venituri prin intermediul a șase segmente de activitate. Segmentul Echipamente și Instalații pentru Curățare și Protecția Mediului vinde sisteme de purificare a aerului, echipamente de biosiguranță, sistame ecologice economice din punct de vedere energetic și sisteme de purificare a gazelor. Segmentul Izolatoare de Înaltă Tensiune pentru Transmisie și Distribuție se concentrează pe cercetarea și dezvoltarea (C&D), producția și vânzarea de izolatoare. Segmentul Lagărelor de Precizie oferă lagăre și elemente rulante. Segmentul Instrumentelor de Măsurare furnizează instrumente optico-mecanico-electronice pentru topografie și cartografiere. Segmentul Abrasivelor se ocupă cu diverse materiale abrazive, în timp ce Segmentul Comerțului și Serviciilor gestionează activități comerciale și servicii conexe. Aceste produse sunt destinate clienților industriali și comerciali care necesită soluții pentru mediu, componente pentru infrastructura electrică, piese pentru mașini de precizie și instrumente de măsurare specializate. Echipamentele curate pentru protecția mediului ale companiei deservesc facilitățile care necesită purificarea aerului și a gazelor, cum ar fi fabricile de producție și instituțiile de sănătate. Izolatoarele de înaltă tensiune sunt vândute operatorilor rețelelor electrice și furnizorilor de infrastructură electrică. Lagărele sunt destinate constructorilor de mașini auto și industriale. Instrumentele de măsurare sunt achiziționate de firmele de topografie și companiile de inginerie. Abrasivele sunt furnizate sectoarelor prelucrării metalelor și construcțiilor. Comerțul și Serviciile susțin aceste segmente prin logistică și asistență tehnică. Produse precum sistemele de curățare a aerului și cele de purificare a gazelor sunt utilizate în mediul industrial pentru conformitatea cu reglementările de mediu. Izolatoarele de înaltă tensiune asigură o transmisie fiabilă a energiei electrice în rețelele electrice. Lagărele și elementele rulante susțin operațiunile mașinăriilor în manufactură. Instrumentele de topografie permit cartografierea precisă a terenurilor și a infrastructurii. Abrasivele facilitează prelucrarea materialelor în industriile metalurgică și a construcțiilor. Segmentul Comerțului și Serviciilor îmbunătățește experiența clientului prin suport personalizat și logistică. Create Technology & Science Co este una dintre cele mai populare companii pe Eulerpool.com.

Întrebări frecvente despre acțiunea Create Technology & Science Co

Raportul CapEx la venituri pentru Create Technology & Science Co este 4,34 % în 2025.

Raportul CapEx la venituri companiei Create Technology & Science Co s-a schimbat de la 2,66 % la 4,34 %, reprezentând o modificare de 63,22 %. Valoarea este mai mare față de anul precedent.

Pe Eulerpool găsiți evoluția istorică completă a Create Technology & Science Co companiei Raportul CapEx la venituri din 2006 – cu valori anuale, grafice și analize detaliate.

Raportul CapEx la venituri arată ce procent din venituri este reinvestit în active de capital. Indică intensitatea capitalului unei companii.

Un 'bun' variază în funcție de industrie și stadiul companiei. Pe Eulerpool, puteți compara Create Technology & Science Co al Raportul CapEx la venituri cu omologii din sector și media industriei pentru a evalua dacă este atractiv.

Pentru a evalua al Raportul CapEx la venituri, este esențial să o comparați cu concurenții din aceeași industrie și sector. Pe Eulerpool, puteți găsi comparații directe cu industria pentru Raportul CapEx la venituri.

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Flux de numerar — Create Technology & Science Co

Toate Indicatorii Cheie — Create Technology & Science Co