CSR

CSR CROIC

Delisted

Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) pentru CSR (CSR.AX) la data de 2 nov. 2026 este 9,96 %. În anul anterior, Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) a fost 2,20 % — o variație de 352,51% (mai mare).

CROIC

9,96 %

YoY

352,51%

Ultima actualizare:

Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) pentru CSR este 2024 9,96 % . Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) pentru CSR a fost 2023 2,20 % . Se scade cu 352,51% mai mare fata de anul anterior.

Istoricul CSR CROIC

  • 3 ani

  • 10 ani

  • 25 de ani

  • Max

CROIC
Dată
CROIC
1 ian. 2017
14,47 AUD
1 ian. 2018
10,24 AUD
1 ian. 2019
3,71 AUD
1 ian. 2020
6,54 AUD
1 ian. 2021
15,81 AUD
1 ian. 2022
14,96 AUD
1 ian. 2023
2,20 AUD
1 ian. 2024
9,96 AUD
Istoricul CSR CROIC
ANCROICYoY
9,96 %+352,51%
2,20 %-85,28%
14,96 %-5,40%
15,81 %+141,69%
6,54 %+76,37%
3,71 %-63,79%
10,24 %-29,23%
14,47 %+29,87%
11,15 %-9,24%
12,28 %+1.277,63%
0,89 %—

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

CSR Analiza acțiunilor

Ce face CSR? CSR Ltd, o companie cu o istorie de peste 160 de ani, și-a început activitățile ca principal producător de cărămizi din Australia și s-a dezvoltat ulterior într-una dintre companiile de frunte în domeniul materialelor de construcții, materiilor prime și construcțiilor. Compania este implicată în fabricarea și comercializarea de produse pentru constructori, arhitecți, utilizatorii de bricolaj (DIY) și alte industrii. CSR Ltd a fost fondată în 1855 și are sediul central în Sydney, Australia. Rădăcinile companiei se află în producția de cărămizi. CSR Ltd produce o gamă largă de cărămizi pentru construcții civile în Australia, Noua Zeelandă și Asia. Portofoliul de produse include cărămizi pentru construcții rezidențiale, precum și cărămizi destinate zonelor industriale mari. De-a lungul anilor, CSR Ltd și-a extins modelul de afaceri pentru a servi clienții cu o gamă mai largă de produse de construcții. Aceasta include materiale de izolație, panouri pentru ferestre și fațade, acoperișuri și materiale pentru pereți, precum și ciment și gips. CSR Ltd este, de asemenea, un producător lider de fibre de sticlă și produse de izolație. În prezent, CSR Ltd operează mai multe filiale, inclusiv Bradford Insulation, PGH Bricks, Viridian Glass și AFS Logistics. Bradford Insulation este una dintre companiile de frunte în izolarea termică și frigorifică din Australia. PGH Bricks este cel mai mare producător de cărămizi din Australia. Viridian Glass este o companie lider din Australia în produsele din sticlă plană, iar AFS Logistics oferă soluții pentru sisteme de rafturi și transportul materialelor. CSR Ltd a investit recent, de asemenea, în sectorul acoperișurilor, în special prin achiziția producătorului de țigle Monier Group. Această achiziție a permis companiei să își extindă afacerea de acoperișuri pe piețele cheie din Australia, Noua Zeelandă și Asia. CSR Ltd s-a concentrat, de asemenea, pe furnizarea de soluții sustenabile, oferind produse ecologice, cum ar fi panourile solare și sistemele de stocare a apei pluviale. CSR Ltd a priorizat, de asemenea, utilizarea materiilor prime sustenabile, cum ar fi sticla reciclată și plasticul reciclat, în multe dintre produsele sale. În plus față de operațiunile din Australia și Noua Zeelandă, CSR Ltd are sucursale în Asia, inclusiv în China, Singapore și Malaysia, și exportă produsele sale în multe alte țări din întreaga lume. În Australia, compania dispune de o rețea densă de distribuție, cu multiple centre logistice care permit livrarea rapidă a produselor către clienții săi. În ansamblu, CSR Ltd a dezvoltat și extins un model de afaceri de succes timp de peste 160 de ani, oferind o gamă largă de produse și servicii pentru industria construcțiilor. Cu prezența sa locală pe piețele cheie din Australia și Noua Zeelandă și cu expansiunea sa în Asia, CSR Ltd este bine poziționată pentru a continua să crească și să ofere clienților săi soluții de top. CSR este una dintre cele mai populare companii pe Eulerpool.com.

Întrebări frecvente despre acțiunea CSR

Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) pentru CSR este 9,96 % în 2024.

Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) companiei CSR s-a schimbat de la 2,20 % la 9,96 %, reprezentând o modificare de 352,51 %. Valoarea este mai mare față de anul precedent.

Pe Eulerpool găsiți evoluția istorică completă a CSR companiei Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) din 2006 – cu valori anuale, grafice și analize detaliate.

CROIC măsoară randamentul de numerar generat pe capitalul investit. Spre deosebire de ROIC, utilizează fluxul de numerar liber în loc de profiturile contabile, oferind o măsură mai pură a rentabilității.

Un 'bun' variază în funcție de industrie și stadiul companiei. Pe Eulerpool, puteți compara CSR al Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC) cu omologii din sector și media industriei pentru a evalua dacă este atractiv.

Pentru a evalua al Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC), este esențial să o comparați cu concurenții din aceeași industrie și sector. Pe Eulerpool, puteți găsi comparații directe cu industria pentru Randament în Numerar pe Capitalul Investit (CROIC).

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Rentabilitate — CSR

Toate Indicatorii Cheie — CSR