Builders FirstSource

Builders FirstSource Winst

De De winst van Builders FirstSource (BLDR) per 2 nov 2026 bedraagt 435,20 Miljoen USD. In het voorgaande jaar bedroeg De winst 1,08 Miljard USD — een verandering van -59,63% (lager).

Winst

435,20 MiljoenUSD

YoY

-59,63%

Laatst bijgewerkt:

In het jaar 2025 bedroeg de winst van Builders FirstSource 435,20 Miljoen USD, een stijging van -59,63% vergeleken met de 1,08 Miljard USD winst van het voorgaande jaar.

De Builders FirstSource Winst historie

  • 3 jaar

  • 10 jaar

  • 25 jaar

  • Max

Winst
Datum
Winst
1 jan 2022
2,75 Miljard USD
1 jan 2023
1,54 Miljard USD
1 jan 2024
1,08 Miljard USD
1 jan 2025
435,20 Miljoen USD
1 jan 2026 (e)
330,41 Miljoen USD
1 jan 2027 (e)
433,93 Miljoen USD
1 jan 2028 (e)
509,74 Miljoen USD
1 jan 2029 (e)
744,20 Miljoen USD
De Builders FirstSource Winst historie
JAARWinstYoY
est744,20 MiljoenUSD+46,00%
est509,74 MiljoenUSD+17,47%
est433,93 MiljoenUSD+31,33%
est330,41 MiljoenUSD-24,08%
435,20 MiljoenUSD-59,63%
1,08 MiljardUSD-30,03%
1,54 MiljardUSD-43,97%
2,75 MiljardUSD+59,35%
1,73 MiljardUSD+450,31%
313,54 MiljoenUSD+41,35%
221,81 MiljoenUSD+8,10%
205,19 MiljoenUSD+429,10%
38,78 MiljoenUSD-73,13%
144,34 MiljoenUSD-732,21%
-22,83 MiljoenUSD-225,79%
18,15 MiljoenUSD-142,51%
-42,69 MiljoenUSD-24,91%
-56,86 MiljoenUSD-12,52%
-65,00 MiljoenUSD-31,95%
-95,51 MiljoenUSD+54,41%
-61,85 MiljoenUSD-55,66%
-139,49 MiljoenUSD+487,29%
-23,75 MiljoenUSD-134,48%
68,89 MiljoenUSD—

Deze data ophalen via de Eulerpool API

100.000 requests/maand gratis · geen creditcard

Builders FirstSource Omzet

Builders FirstSource Omzet, EBIT, Netto-inkomsten

  • 3 jaar

  • 5 jaar

  • 10 jaar

  • 25 jaar

  • Max

Omzet
EBIT
Netto-inkomsten
Details
Datum
Omzet
EBIT
Netto-inkomsten
1 jan 2022
22,73 Miljard USD
3,77 Miljard USD
2,75 Miljard USD
1 jan 2023
17,10 Miljard USD
2,18 Miljard USD
1,54 Miljard USD
1 jan 2024
16,40 Miljard USD
1,60 Miljard USD
1,08 Miljard USD
1 jan 2025
15,19 Miljard USD
786,28 Miljoen USD
435,20 Miljoen USD
1 jan 2026 (e)
14,27 Miljard USD
633,96 Miljoen USD
330,41 Miljoen USD
1 jan 2027 (e)
14,49 Miljard USD
708,57 Miljoen USD
433,93 Miljoen USD
1 jan 2028 (e)
15,14 Miljard USD
844,99 Miljoen USD
509,74 Miljoen USD
1 jan 2029 (e)
16,14 Miljard USD
1,18 Miljard USD
744,20 Miljoen USD

Builders FirstSource Marges

Builders FirstSource aandeelmarges

De Builders FirstSource margeanalyse toont de brutomarges, EBIT-marge evenals de winstmarge van Builders FirstSource. De EBIT-marge (EBIT/omzet) geeft aan welk percentage van de omzet als operationele winst overblijft. De winstmarge toont welk percentage van de omzet voor Builders FirstSource overblijft.
  • 3 jaar

  • 5 jaar

  • 10 jaar

  • 25 jaar

  • Max

Brutomarges
EBIT-marge
Winstmarge
Details
Datum
Brutomarges
EBIT-marge
Winstmarge
1 jan 2022
34,08 %
16,59 %
12,10 %
1 jan 2023
35,17 %
12,73 %
9,01 %
1 jan 2024
32,82 %
9,73 %
6,57 %
1 jan 2025
29,03 %
5,18 %
2,86 %
1 jan 2026 (e)
29,03 %
4,44 %
2,32 %
1 jan 2027 (e)
29,03 %
4,89 %
2,99 %
1 jan 2028 (e)
29,03 %
5,58 %
3,37 %
1 jan 2029 (e)
29,03 %
7,31 %
4,61 %

Builders FirstSource Aandelenanalyse

Wat doet Builders FirstSource? Builders FirstSource Inc. is een Amerikaans bedrijf dat in 1998 werd opgericht als resultaat van een fusie tussen twee toonaangevende bouwmaterialenbedrijven, Bama Companies en MBM Corporation. Sindsdien heeft het zijn aanwezigheid in de Noord-Amerikaanse markt voor bouw- en renovatieoplossingen uitgebreid en is het nu een van de grootste leveranciers van residentiële en commerciële bouwmaterialen in Noord-Amerika. Het bedrijfsmodel van het bedrijf is gebaseerd op het verkopen van een breed scala aan bouwproducten en -diensten die zijn afgestemd op de behoeften van bouwbedrijven en individuele klanten. Het biedt bouwmaterialen en constructieoplossingen voor alle soorten gebouwen en toepassingen, van eengezinswoningen en multifamiliewoningen tot commerciële en industriële projecten. Builders FirstSource opereert in verschillende sectoren, waaronder grondstoffen voor de bouwconstructie, zoals hout, baksteen, beton en andere basismaterialen. Het biedt ook bouwproducten voor buiten- en binnenafwerkingen, zoals ramen, deuren, daken, vloeren, trappen, kasten en meer. Daarnaast specialiseert Builders FirstSource zich in de productie van aangepaste bouwelementen, van daktrusses en muren tot kolomassembly's en dragende balken. Het benadrukt ook innovatieve oplossingen zoals geprefabriceerde wandpanelen en prefab huizen voor snelle en efficiënte bouwprocessen. Geavanceerde technologieën zoals CAD (Computer Aided Design) en CNC (Computer Numerical Control) machines worden gebruikt voor de precieze en efficiënte productie van bouwelementen en woningen. Builders FirstSource heeft een sterke aanwezigheid in Noord-Amerika en exploiteert distributiecentra en productiefaciliteiten in meer dan 40 Amerikaanse staten. Het emploieert meer dan 14.000 mensen en heeft zijn hoofdkantoor in Dallas, Texas. Zijn regionale takken stellen klanten in staat te profiteren van snelle en efficiënte levering in hun regio. Het bedrijf streeft ernaar zijn klanten een hoogwaardig assortiment bouwmaterialen en diensten aan te bieden dat voldoet aan de behoeften van zowel bouwbedrijven als individuele klanten. Builders FirstSource werkt nauw samen met klanten om de juiste producten en oplossingen te bieden voor hun specifieke behoeften, van advies en ontwerp van bouwprojecten tot levering en installatie van producten. Het bedrijf hecht ook grote waarde aan duurzaamheid en milieuvriendelijke producten om zijn klanten te ondersteunen bij het creëren van energie-efficiënte en ecologische gebouwen, en het heeft veel innovatieve benaderingen geïmplementeerd in afval- en emissiebeheer. Overall is Builders FirstSource een toonaangevend bedrijf in de bouwindustrie dat hoogwaardige bouwproducten en diensten aanbiedt. Met zijn brede en diepe portfolio van hoogwaardige bouwmaterialen en diensten, moderne fabricage- en technologische oplossingen, en aangepaste consultatie- en constructiecapaciteiten, is Builders FirstSource een sterke partner voor bouwbedrijven en individuele klanten in Noord-Amerika. Builders FirstSource is een van de meest populaire bedrijven op Eulerpool.

Winst in detail

Begrip van de winst van Builders FirstSource

De winst van Builders FirstSource vertegenwoordigt de netto winst die over blijft na aftrek van alle bedrijfsuitgaven, kosten en belastingen van de omzet. Dit cijfer is een duidelijke indicator van de financiële gezondheid, de operationele efficiëntie en de winstgevendheid van Builders FirstSource. Hogere winstmarges betekenen een betere kostenbeheersing en inkomstengeneratie.

Jaar-op-jaar vergelijking

Het beoordelen van de winst van Builders FirstSource op jaarbasis kan aanzienlijke inzichten bieden in zijn financiële groei, stabiliteit en trends. Een constante stijging van de winst wijst op verbeterde operationele efficiëntie, kostenbeheersing of toegenomen omzet, terwijl een daling kan duiden op stijgende kosten, dalende verkopen of operationele uitdagingen.

Effecten op investeringen

De winstcijfers van Builders FirstSource zijn cruciaal voor investeerders die de financiële positie en de toekomstige groeivooruitzichten van het bedrijf willen begrijpen. Stijgende winsten leiden vaak tot hogere aandelenwaarderingen, vergroten het vertrouwen van investeerders en trekken meer investeringen aan.

Interpretatie van winstfluctuaties

Als de winst van Builders FirstSource stijgt, duidt dit vaak op een verbeterde operationele efficiëntie of toegenomen verkopen. In tegenstelling tot een winstdaling kan dit wijzen op operationele inefficiënties, gestegen kosten of concurrentiedruk, wat strategische interventies vereist voor het verhogen van de winstgevendheid.

Veelgestelde vragen over het aandeel Builders FirstSource

De winst van Builders FirstSource bedraagt 435,20 Miljoen USD in 2025.

De winst van Builders FirstSource is veranderd van 1,08 Miljard USD naar 435,20 Miljoen USD, wat een verandering van -59,63% vertegenwoordigt. De waarde is lager dan het vorige jaar.

Op Eulerpool vindt u de volledige historische ontwikkeling van De winst Builders FirstSource sinds 2006 – met jaarlijkse waarden, grafieken en gedetailleerde analyse.

Het behalen van winst is het grootste doel van een bedrijf. De winst kan worden gebruikt voor uitkering of herinvestering. De winst (ook wel nettoresultaat of EAT, Earnings after taxes genoemd) is het positieve verschil tussen de opbrengsten en de kosten over een periode, zoals blijkt uit de winst- en verliesrekening. Een negatief nettoresultaat wordt een nettoverlies of verlies genoemd. Beide resultaten worden ook samengevat onder de neutrale term jaarresultaat.

De winst ontstaat uit alle baten / omzetten min de kosten in de beschouwde periode. Uit welke posten het jaaroverschot bestaat en wat de verschillen zijn met andere winstvarianten zoals EBT, EBIT en EBITDA wordt duidelijk in het volgende overzicht.

USD van De winst is een belangrijke factor voor beleggers. Veranderingen in deze maatstaf kunnen sterke signalen geven voor toekomstige koersontwikkelingen.

De winst bij de waardering van een aandeel

Geschiedenis, gebruik, berekening en toepassing van winsten bij de handel in effecten

De geschiedenis van de winst gaat terug tot de beginjaren van de moderne bedrijfsorganisatie. Sinds het begin van de industrialisatie zijn bedrijven opgericht om winst te maken, en winsten werden beschouwd als een essentieel onderdeel van bedrijfsvoering. In de afgelopen jaren is het belang van winsten voor investeerders verder toegenomen, aangezien veel investeerders proberen aandelen te vinden die een solide winst genereren.

Gebruik van winsten

Bij de handel in effecten worden winsten gebruikt om de waarde van een aandeel te bepalen. Een bedrijf dat winst maakt, wordt gezien als financieel gezond en zijn aandelen worden hoger gewaardeerd, terwijl een bedrijf dat geen winst maakt, als minder betrouwbaar wordt beschouwd en daarom een lagere waardering krijgt. Beleggers kunnen de winsten van elk bedrijf inzien door de betreffende documenten zoals de winst- en verliesrekening, de jaarrekening en de inkomstenbelastingcontroles te bekijken.

Berekening van winsten

Er zijn verschillende manieren om winsten te berekenen. De eenvoudigste manier om winsten te berekenen is de berekening van de nettowinst. De nettowinst wordt berekend door de kosten van het bedrijf af te trekken van de omzet. Een andere manier om winsten te berekenen is de berekening van de operationele winst. De operationele winst wordt berekend door de omzet van het bedrijf te verminderen met de kosten van materialen en de lonen en salarissen van het bedrijf.

Gebruik van winsten

Er zijn veel verschillende manieren waarop beleggers winst kunnen gebruiken bij het waarderen van aandelen. Een voorbeeld is het berekenen van de koers-winstverhouding (K/W). De K/W is de verhouding tussen de prijs van een aandeel en de winst van het bedrijf. Bij het berekenen van de K/W wordt de aandelenprijs gedeeld door de winst van het bedrijf. Een lage K/W waarde betekent dat het aandeel een goede prijs-kwaliteitverhouding heeft, en een hoge K/W waarde betekent dat het aandeel een slechte prijs-kwaliteitverhouding heeft.

Voordelen en nadelen van het gebruik van winsten

Er zijn veel voordelen aan het gebruiken van winsten bij de handel in effecten. Ten eerste kunnen beleggers de financiële gezondheid van een bedrijf controleren door de winsten te analyseren. Ten tweede kunnen beleggers een betere beslissing nemen over de waardering van een aandeel door het berekenen van de koers-winstverhouding (P/E). Ten derde kunnen beleggers hun risico verkleinen door te kiezen voor aandelen met een lage P/E.

Er zijn echter ook enkele nadelen aan het gebruik van winsten. Ten eerste kunnen winsten vertekend zijn als een bedrijf zijn winsten verhoogt door kostenbesparende maatregelen. Ten tweede kunnen winsten een onnauwkeurig beeld geven van de financiële gezondheid van een bedrijf als ze niet correct worden berekend. Ten derde kunnen winsten niet altijd een betrouwbare indicator zijn voor de toekomst van het bedrijf, omdat ze gemakkelijk kunnen veranderen.

t('components_kpi_Explanation_34')

In het algemeen kan worden gesteld dat winsten bij de handel in effecten een belangrijke indicator zijn voor de financiële gezondheid van een bedrijf. Beleggers kunnen de winsten analyseren om een beter beeld te krijgen van de financiële gezondheid van het bedrijf en vervolgens een weloverwogen beslissing nemen over de waardering van een aandeel. Er zijn echter enkele nadelen aan het gebruik van winsten, aangezien deze soms vertekend of onnauwkeurig kunnen zijn. Daarom is het belangrijk dat beleggers voorzichtig zijn en de winsten zorgvuldig analyseren voordat ze een beslissing nemen over het kopen of verkopen van aandelen.

Deze data ophalen via de Eulerpool API

100.000 requests/maand gratis · geen creditcard

Winst-en-verliesrekening — Builders FirstSource

Alle kengetallen — Builders FirstSource