TechPrecision Rule of 40
Rule of 40 av TechPrecision (TPCS) per 2. nov. 2026 er −10,64 %. Forrige år var Rule of 40 1,23 % — en endring på −963,54% (lavere).
Get this data via API
Financial Data API
Rule of 40
−10,64 %
YoY
−963,54%
Sist oppdatert:
Rule of 40 av TechPrecision er 2026 −10,64 % . Rule of 40 av TechPrecision var 2025 1,23 % . Den faller med −963,54% lavere sammenlignet med året før.
TechPrecision Rule of 40 historikk
3 år
10 år
25 år
Maks
Rule of 40
Dato
Rule of 40
1. jan. 2019
0,18 USD
1. jan. 2020
−4,90 USD
1. jan. 2021
1,42 USD
1. jan. 2022
37,31 USD
1. jan. 2023
39,70 USD
1. jan. 2024
−14,02 USD
1. jan. 2025
1,23 USD
1. jan. 2026
−10,64 USD
| ÅR | Rule of 40 | YoY |
|---|---|---|
| −10,64 % | −963,54% | |
| 1,23 % | −108,79% | |
| −14,02 % | −135,31% | |
| 39,70 % | +6,42% | |
| 37,31 % | +2 519,44% | |
| 1,42 % | −129,05% | |
| −4,90 % | −2 843,52% | |
| 0,18 % | −97,09% | |
| 6,13 % | −76,05% | |
| 25,60 % | +417,46% | |
| 4,95 % | −119,28% | |
| −25,66 % | — |
Hent disse dataene via Eulerpool API
100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort
TechPrecision Aksjeanalyse
Hva gjør TechPrecision? TechPrecision Corp. genererer inntekter ved å tilby tjenester innen metallbearbeiding og presisjonsmaskinering til forsvars- og presisjonsindustri-sektorene. Selskapet transformerer råmaterialer til ferdige, presise produkter ved hjelp av bearbeidingsprosesser som skjæring, sveising og maling, i kombinasjon med maskineringstjenester som CNC-fræsning. Disse produktene tjener markeder innen luftfart, kjernekraft, medisin og industri, der forsvar og presisjonsindustri utgjør de primære kundegruppene. Produksjonsingeniørfaglig støtte, kvalitetskontroll og innkjøp av materialer understøtter produksjonsprosessen.
Selskapets tilbud omfatter fullservice metallbearbeiding og presisjonsmaskinering, rettet mot forsvarskontraktører og industrielle kunder. Kapasiteten omfatter horisontale og vertikale senterfræsemaskiner for CNC, montering, sveising og varmebehandling. Produktene selges direkte til sluttbrukere innen forsvar, luftfart, kjernekraft og medisinsk sektor, med fokus på komponenter med høy presisjon som kreves for kritiske applikasjoner. Støttetjenester som kvalitetskontroll og innkjøp av materialer sikrer jevn produktkvalitet og effektivitet i forsyningskjeden.
TechPrecision Corp. betjener to hovedindustrigrupper: forsvar og presisjonsindustri. Selskapets produksjonsvirksomhet inkluderer bearbeidingsprosesser som presseforming og rullforming, i tillegg til maskinering med CNC-teknologi. Ferdige produkter brukes innen forsvar, luftfart, kjernekraft og medisinsk marked, der presisjon og pålitelighet er avgjørende. Selskapets støttetjenester, inkludert produksjonskontroll og sluttmontasje, styrker evnen til å levere komplekse komponenter av høy kvalitet til krevende kunder. TechPrecision er et av de mest populære selskapene på Eulerpool.
Ofte stilte spørsmål om TechPrecision aksje
Rule of 40 for TechPrecision er −10,64 % i 2026.
På Eulerpool finner du den komplette historiske utviklingen av Rule of 40 TechPrecision siden 2006 – med årlige verdier, diagrammer og detaljert analyse.
Rule of 40 sier at et selskaps inntektsvekstrate pluss fortjenestemargin skal overskride 40%. Den brukes mye til å evaluere SaaS- og høyvekstselskaper.
Hent disse dataene via Eulerpool API
100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort
Kvalitet — TechPrecision
Alle nøkkeltall — TechPrecision
Verdivurdering
Resultatregnskap
Marginer
Balanse
- Eiendeler totalt
- Omløpsmidler
- Kontanter og kontantekvivalenter
- Kundefordringer
- Beholdning
- Eiendom, anlegg og utstyr
- Goodwill
- Immaterielle eiendeler
- Egenkapital
- Forpliktelser
- Gjeld
- Kortsiktig gjeld
- Langsiktig gjeld
- Kortsiktig gjeld
- Opptjent resultat
- Bokført verdi per aksje
- Materiell bokført verdi per aksje
- Arbeidskapital
- Investeringer
- Leverandørgjeld
- Anleggsmidler
- Kortsiktige investeringer
- Langsiktige investeringer
- Netto gjeld
- Egne aksjer
- Minoritetsinteresser
- Utsatt skatteplikt
- Netto materielle eiendeler
- Goodwill/Eiendeler
- Immaterielle/Eiendeler
Kontantstrøm
- Operasjonell kontantstrøm
- Investeringer
- Fri kontantstrøm
- FCF per aksje
- Utbetalt utbytte
- Tilbakekjøp av aksjer
- Investeringsaktiviteter
- Finansieringsaktiviteter
- Investeringer/inntekter
- Kontantstrøm per aksje
- Aksjebasert kompensasjon
- Endring i arbeidskapital
- Oppkjøp (netto)
- Netto endring i kontanter
- CapEx/OCF
- FCF/Nettoinntekt
- FCF-konvertering
- Kontantkonvertering
- Total aksjonærutbetaling
- CapEx/Avskrivninger
Lønnsomhet
- ROE
- ROA
- ROCE
- ROIC
- Eiendelsomsetning
- Beholdningsomsetning
- Kundeforderingsomsetning
- Dager med utestående salg
- Dager beholdning utestående
- Dager leverandørgjeld utestående
- Kontantomsetningssykkel
- CROIC
- Bruttofortjeneste/Eiendeler
- Omsetning av anleggsmidler
- Egenkapitalomsetning
- Arbeidskapitalomsetning
- Leverandørgjeld-omsetning
- Kapitalintensitet
- Kundefordringer/Inntekter
- Lager/Inntekter
- EBIT/Eiendeler
Belåning
- Gjeld-til-egenkapital
- Netto gjeld/EBITDA
- Rentedekningsgrad
- Løpende forhold
- Hurtigforhold
- Kontantforhold
- Gjeld/eiendeler
- Finansiell gearing
- Egenkapitalandel
- Langsiktig gjeld/Egenkapital
- Netto gjeld/Egenkapital
- Gjeld/EBITDA
- Gjeldsservicedekning
- Finansiell gjeldsandel
- OCF/Gjeld
- FCF/Gjeld
- Netto gjeld/FCF
- Gjeld/Markedsverdi
Vekst
- Inntektsvekst
- Inntektsvekst CAGR 3år
- Inntektsvekst CAGR 5år
- Inntektsvekst CAGR 10år
- Inntjeningsvekst
- EPS-vekst
- EBIT-vekst
- EBIT CAGR 3år
- EBIT CAGR 5år
- EBIT CAGR 10år
- Dividendvekst
- FCF-vekst
- Bokført verdi-vekst
- Inntjeningsvekst CAGR 3år
- Inntjeningsvekst CAGR 5år
- Inntjeningsvekst CAGR 10år
- EPS-vekst CAGR 3år
- EPS-vekst CAGR 5år
- EBITDA-vekst år-over-år
- EBITDA CAGR 3år
- EBITDA CAGR 5år
- Bruttofortjenestevekst
- OCF-vekst år-over-år
- Ansattsvekst
- Dividendvekst 3Y CAGR
- Dividendvekst 5Y CAGR
- Dividendvekst 10Y CAGR
- Eiendelvekst
- Egenkapitalvekst
- Gjeldsvekst
- CapEx-vekst
- FCF CAGR 3Y
- FCF CAGR 5Y
- Markedsverdi-vekst
- Aksjeantall-vekst