IMS

IMS OCF-margin

Operativ kontantstrømmargin av IMS (IMS.WA) per 3. nov. 2026 er 22,33 %. Forrige år var Operativ kontantstrømmargin 24,84 % — en endring på −10,11% (lavere).

OCF-margin

22,33 %

YoY

−10,11%

Sist oppdatert:

Operativ kontantstrømmargin av IMS er 2025 22,33 % . Operativ kontantstrømmargin av IMS var 2024 24,84 % . Den faller med −10,11% lavere sammenlignet med året før.

IMS OCF-margin historikk

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

OCF-margin
Dato
OCF-margin
1. jan. 2018
27,52 PLN
1. jan. 2019
25,38 PLN
1. jan. 2020
28,56 PLN
1. jan. 2021
23,15 PLN
1. jan. 2022
23,98 PLN
1. jan. 2023
27,76 PLN
1. jan. 2024
24,84 PLN
1. jan. 2025
22,33 PLN
IMS OCF-margin historikk
ÅROCF-marginYoY
22,33 %−10,11%
24,84 %−10,53%
27,76 %+15,78%
23,98 %+3,59%
23,15 %−18,95%
28,56 %+12,52%
25,38 %−7,78%
27,52 %+38,60%
19,86 %−6,80%
21,31 %+7,79%
19,77 %−20,48%
24,86 %—

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

IMS Aksjeanalyse

Hva gjør IMS? IMS SA genererer inntekter gjennom sensoriske marknadstjenester, med fokus på audiemarkedsføring, digital skilting og aromamarkedsføring. Audiemarkedstjenestene omfatter produksjon og kringkasting av musikkformater og lytannreklame, mens digital skilting innebærer å lage visuelt innhold til plasma-skjermer. Aromamarkedsforbereder tilpassede aroma-prosjekter som er i samsvar med et merkes image og spesifikasjoner ved salgsstedet. Selskapet betjener detaljhandel- og gjestfrihetssektoren gjennom reklameløsninger i butikk, som TV i butikk, radio og POS-TV, og benytter sine datterselskaper Mood Factory, Tech Cave Sp z oo, Videotronic Media Solutions Sp z o o og Entertainment Group Sp z o o for å levere integrerte sensoriske opplevelser. Selskapets hovedkunder er bedrifter som ønsker å forbedre kundeederskap gjennom multisensoriske miljøer. Detaljvarekjeder og tilbydere av gjestfrihet bruker IMS SA’s lyd- og visuellinnhold for å skape tiltalende atmosfærer, mens aromamarkedsføringsløsninger retter seg mot merker som sikter mot å styrke sin identitet ved fysiske lokasjoner. Datterselskaper som Mood Factory spesialiserer seg på audiemarkedsføring, Tech Cave på produksjon av digital skilting, og Videotronic Media Solutions på reklameinnhold, noe som muliggjør at IMS SA tilbyr omfattende sensoriske markedsføringspakker over flere berøringspunkter. IMS SA’s inntektsstrømmer stammer fra tjenesteavtaler med kunder innen ulike bransjer. Audiemarkedstjenester selges til bedrifter som trenger tilpassede lydbilder for sine lokaler, løsninger for digital skilting retter seg mot steder som krever dynamiske visuelle skjermer, og aromamarkedsføringsprosjekter dekker merker som ønsker å forsterke sitt image gjennom duft. Selskapets datterselskaper opererer som spesialiserte enheter innen det bredere økosystemet for sensorisk markedsføring, og sikrer tilpassede løsninger for hvert kundsegment uten direkte konkurranse mellom dem. IMS er et av de mest populære selskapene på Eulerpool.

Ofte stilte spørsmål om IMS aksje

Operativ kontantstrømmargin for IMS er 22,33 % i 2025.

Operativ kontantstrømmargin av IMS endret seg fra 24,84 % til 22,33 %, som representerer en −10,11% endring. Verdien er lavere enn forrige år.

På Eulerpool finner du den komplette historiske utviklingen av Operativ kontantstrømmargin IMS siden 2006 – med årlige verdier, diagrammer og detaljert analyse.

OCF-margin måler prosentandelen av inntekter som konverteres til operativ kontantstrøm. Den indikerer effektiviteten i kontantgenerering fra kjernedrift.

En «god» varierer etter industri og selskapets utviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne Operativ kontantstrømmargins IMS med sektorkolleger og bransjegjennomsnittet for å vurdere om den er attraktiv.

For å evaluere Operativ kontantstrømmargins er det viktig å sammenligne det med konkurrenter i samme industri og sektor. På Eulerpool kan du finne direkte bransjesammenlikninger for Operativ kontantstrømmargin.

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Marginer — IMS

Alle nøkkeltall — IMS