Compucom Software

Compucom Software ROA

ROA (Return on Assets) av Compucom Software (COMPUSOFT.NS) per 3. nov. 2026 er 1,42 %. Forrige år var ROA (Return on Assets) 0,78 % — en endring på 82,45% (høyere).

ROA

1,42 %

YoY

82,45%

Sist oppdatert:

I året 2026 var avkastningen på total kapital (ROA) for Compucom Software 1,42 %, en økning på 82,45% sammenlignet med 0,78 % ROA året før.

Compucom Software ROA historikk

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

ROA
Dato
ROA
1. jan. 2019
2,20 INR
1. jan. 2020
0,28 INR
1. jan. 2021
1,33 INR
1. jan. 2022
7,72 INR
1. jan. 2023
2,91 INR
1. jan. 2024
2,61 INR
1. jan. 2025
0,78 INR
1. jan. 2026
1,42 INR
Compucom Software ROA historikk
ÅRROAYoY
1,42 %+82,45%
0,78 %−70,29%
2,61 %−10,17%
2,91 %−62,33%
7,72 %+481,09%
1,33 %+382,52%
0,28 %−87,47%
2,20 %−24,22%
2,90 %+95,33%
1,48 %−64,59%
4,19 %+48,47%
2,82 %−38,30%
4,58 %—

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Compucom Software Aksjeanalyse

Hva gjør Compucom Software? Compucom Software Ltd. tilbyr programvare- og læringsløsninger for datamaskinutdanning, datagrunnleggende ferdigheter og datamaskinassisterte læringsprosjekter. Selskapet opererer gjennom tre segmenter: Programvareutvikling, vindkraftproduksjon og Løsning for læring. Dets learning management systems (LMS) identifiserer treningsbehov ved hjelp av analytiske data og rapportering. Selskapet utvikler webprogramvare for IT-tjenester, inkludert utvikling av bedriftsapplikasjoner, CRM, BPM, SCM, tilpassede LMS-løsninger, mobile løsninger og systemer for klagebehandling. Kundene inkluderer organisasjoner som er involvert i e-governance-prosjekter, IKT-utdanningsprosjekter og IT-trening- og læringsløsninger. Selskapet genererer inntekter fra programvaredesign og -utvikling, LMS-løsninger og tjenester innen vindkraftproduksjon. Compucom Software Ltd. retter seg mot kunder innen e-governance, IKT-utdanning og IT-trening. Segmentet Løsning for læring fokuserer på kompetanseutvikling og plassering i tillegg til utvikling av LMS. Selskapets webprogramvareprodukter dekker ledelse av bedriftsapplikasjoner, CRM, BPM, SCM og mobile løsninger for kunder som trenger tilpassede lærings- og klagesystemer. Inntektsstrømmene kommer fra kontrakter for programvareutvikling, prosjekter for vindkraftproduksjon og implementering av LMS for utdannings- og bedriftstrening. Selskapets segment Løsning for læring tilbyr analytiske LMS-løsninger for å identifisere treningsbehov, og støtter e-governance- og IKT-utdanningsprosjekter. Segmentet Programvareutvikling leverer bedriftsapplikasjoner, CRM, BPM, SCM og mobile løsninger. Segmentet Vindkraftproduksjon bidrar til inntektene gjennom fornybare energiprosjekter. Kjøpere anskaffer disse løsningene til programmer for datagrunnleggende ferdigheter, kompetanseaktiviteter og IT-treningstettheter på tvers av ulike sektorer. Compucom Software er et av de mest populære selskapene på Eulerpool.

ROA i detalj

Forståelse av kapitalavkastningen (ROA) til Compucom Software

Kapitalavkastningen (ROA) til Compucom Software er en nøkkelindikator som måler selskapets lønnsomhet i forhold til total aktiva. Den beregnes ved å dele nettoresultatet med total aktiva. En høyere ROA indikerer en effektiv bruk av aktiva for å generere fortjeneste og reflekterer ledelseseffektivitet og finansiell helse.

Sammenligning fra år til år

Sammenligning av ROA til Compucom Software fra år til år gir innsikt i operasjonell effektivitet og trender i selskapets bruk av aktiva. En økende ROA indikerer forbedret aktiva-effektivitet og lønnsomhet, mens en avtagende ROA kan tyde på operasjonelle eller finansielle utfordringer.

Effekter på investeringer

Investorer anser ROA til Compucom Software som en avgjørende metrikk for å vurdere selskapets lønnsomhet og effektivitet. En høyere ROA betyr at bedriften bruker sine aktiva effektivt for å generere inntekt, noe som gjør den til en potensielt attraktiv investering.

Tolkning av svingninger i ROA

Svingninger i ROA til Compucom Software kan være tilbakeført til endringer i nettoresultatet, anskaffelse av aktiva, eller operasjonell effektivitet. Analyse av disse svingningene hjelper med å vurdere den finansielle prestasjonen, ledelseseffektiviteten og den strategiske finansielle posisjoneringen av selskapet.

Ofte stilte spørsmål om Compucom Software aksje

ROA (Return on Assets) for Compucom Software er 1,42 % i 2026.

ROA (Return on Assets) av Compucom Software endret seg fra 0,78 % til 1,42 %, som representerer en 82,45% endring. Verdien er høyere enn forrige år.

På Eulerpool finner du den komplette historiske utviklingen av ROA (Return on Assets) Compucom Software siden 2006 – med årlige verdier, diagrammer og detaljert analyse.

Return on Assets, også kalt ROA, er en finansiell nøkkeltall som brukes for å måle et selskaps lønnsomhet. Det brukes for å bestemme hvor effektivt et selskap anvender sine eiendeler for å generere fortjeneste. Det refereres også til som forholdet mellom nettoresultat og total eiendeler. ROA er en viktig indikator for et selskaps generelle finansielle prestasjon, siden det måler selskapets evne til å skape mer profitt fra de benyttede eiendelene.

En «god» varierer etter industri og selskapets utviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne ROA (Return on Assets)s Compucom Software med sektorkolleger og bransjegjennomsnittet for å vurdere om den er attraktiv.

For å evaluere ROA (Return on Assets)s er det viktig å sammenligne det med konkurrenter i samme industri og sektor. På Eulerpool kan du finne direkte bransjesammenlikninger for ROA (Return on Assets).

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Lønnsomhet — Compucom Software

Alle nøkkeltall — Compucom Software