Comp

Comp CapEx/OCF

CapEx i forhold til operativ kontantstrøm av Comp (CMP.WA) per 3. nov. 2026 er 169,80 %. Forrige år var CapEx i forhold til operativ kontantstrøm 16,98 % — en endring på 900,10% (høyere).

CapEx/OCF

169,80 %

YoY

900,10%

Sist oppdatert:

CapEx i forhold til operativ kontantstrøm av Comp er 2025 169,80 % . CapEx i forhold til operativ kontantstrøm av Comp var 2024 16,98 % . Den faller med 900,10% høyere sammenlignet med året før.

Comp CapEx/OCF historikk

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

CapEx/OCF
Dato
CapEx/OCF
1. jan. 2018
1 281,33 PLN
1. jan. 2019
335,93 PLN
1. jan. 2020
34,71 PLN
1. jan. 2021
35,42 PLN
1. jan. 2022
2 538,74 PLN
1. jan. 2023
16,06 PLN
1. jan. 2024
16,98 PLN
1. jan. 2025
169,80 PLN
Comp CapEx/OCF historikk
ÅRCapEx/OCFYoY
169,80 %+900,10%
16,98 %+5,72%
16,06 %−99,37%
2 538,74 %+7 068,41%
35,42 %+2,03%
34,71 %−89,67%
335,93 %−73,78%
1 281,33 %+573,48%
190,26 %+9,14%
174,32 %+687,92%
22,12 %−90,88%
242,71 %—

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Comp Aksjeanalyse

Hva gjør Comp? Comp SA genererer inntekter gjennom IT-konsulenttjenester, systemintegrasjon og nettverksinfrastruktur for kunder innen finans-, offentlig sektor, transport og telekommunikasjon. Selskapet tilbyr konseptuelle løsninger, prosjektråd og treningstjenester ved å utnytte sine databehandlingssentre og sikkerhetskopieringsfasiliteter. Comp SA selger også datamaskiner, perifere enheter og kasseapparater under sitt eget merke. De viktigste kundene inkluderer selskaper fra finans-, offentlig sektor, transport og telekommunikasjonssektorene, med en kapitalgruppe som omfatter 15 datterselskaper, blant annet Pacomp Sp. z o.o. og Safe Computing Sp. z o.o., per 31. desember 2011. Selskapets inntektsstrømmer inkluderer IT-tjenester som systemintegrasjon og nettverksinfrastruktur, sammen med salg av maskinvare som datamaskiner, perifere enheter og kasseapparater. Datterselskapene, inkludert Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. og ZUK Elzab SA, støtter selskapets virksomhet innen datasikkerhet og teknologiløsninger. Comp SA betjener kunder på tvers av flere sektorer, med fokus på finans-, offentlig sektor, transport og telekommunikasjonsindustrien. Comp SAS forretningsmodell er basert på levering av IT-konsulenttjenester, systemintegrasjon og maskinvareprodukter til bedriftskunder. Selskapets datasentre og backup-sentre muliggjør tjenestelevering, mens datterselskaper som Comp Centrum Innowacji Sp. z o.o. bidrar til innovasjon i teknologiløsninger. Inntektene stammer fra både tjenesteavtaler og produktsalg, med målretting mot sektorer inkludert finans, offentlig sektor, transport og telekommunikasjon. Comp er et av de mest populære selskapene på Eulerpool.

Ofte stilte spørsmål om Comp aksje

CapEx i forhold til operativ kontantstrøm for Comp er 169,80 % i 2025.

CapEx i forhold til operativ kontantstrøm av Comp endret seg fra 16,98 % til 169,80 %, som representerer en 900,10% endring. Verdien er høyere enn forrige år.

På Eulerpool finner du den komplette historiske utviklingen av CapEx i forhold til operativ kontantstrøm Comp siden 2006 – med årlige verdier, diagrammer og detaljert analyse.

CapEx/OCF-forholdet viser hvilken prosentandel av operativ kontantstrøm som reinvesteres i kapitaleiendeler. Lavere forhold indikerer mer fritt kontanter tilgjengelig for aksjonærer.

En «god» varierer etter industri og selskapets utviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne CapEx i forhold til operativ kontantstrøms Comp med sektorkolleger og bransjegjennomsnittet for å vurdere om den er attraktiv.

For å evaluere CapEx i forhold til operativ kontantstrøms er det viktig å sammenligne det med konkurrenter i samme industri og sektor. På Eulerpool kan du finne direkte bransjesammenlikninger for CapEx i forhold til operativ kontantstrøm.

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Kontantstrøm — Comp

Alle nøkkeltall — Comp