Array Technologies

Array Technologies ROE

ROE (Return on Equity) av Array Technologies (ARRY) per 3. nov. 2026 er −20,06 %. Forrige år var ROE (Return on Equity) −83,23 % — en endring på −75,90% (høyere).

ROE

−20,06 %

YoY

−75,90%

Sist oppdatert:

I året 2025 var egenkapitalavkastningen (ROE) til Array Technologies −20,06 %, en økning på −75,90% sammenlignet med −83,23 % ROE i forrige år.

Array Technologies ROE historikk

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

ROE
Dato
ROE
1. jan. 2018
−22,98 USD
1. jan. 2019
13,02 USD
1. jan. 2020
−73,02 USD
1. jan. 2021
−29,96 USD
1. jan. 2022
1,05 USD
1. jan. 2023
22,48 USD
1. jan. 2024
−83,23 USD
1. jan. 2025
−20,06 USD
Array Technologies ROE historikk
ÅRROEYoY
−20,06 %−75,90%
−83,23 %−470,24%
22,48 %+2 049,82%
1,05 %−103,49%
−29,96 %−58,98%
−73,02 %−660,63%
13,02 %−156,69%
−22,98 %−97,91%
−1 101,16 %−502,73%
273,42 %−13 382,71%
−2,06 %−100,56%
369,24 %—

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Array Technologies Aksjeanalyse

Hva gjør Array Technologies? Array Technologies, Inc. genererer inntekter ved å produsere bakkebaserte monteringsystemer for solenergi-prosjekter, med hovedfokus på anlegg av offentlig skala. Selskapets kjerneprodukter inkluderer Tracker Systems, DuraTrack HZ v3, Array STI H250, Array OmniTrack og SmarTrack Software, som kjennetegnes av patenterte løsninger som én motor som driver flere panelrekker og et monteringssystem med én bolt per modul. Disse produktene selges til ingeniør-, innkjøps- og konstruksjonsfirmaer (EPC), store solutviklere, uavhengige kraftprodusenter og nettselskaper. Selskapet opererer gjennom to segmenter: Array Legacy Operations og STI Operations, med fokus på integrerte solsporingssystemer bestående av stålkonstruksjoner, elektriske motorer, girbokser og elektroniske kontrollenheter. Array Legacy Operations og STI Operations representerer selskapets primære forretningssegmenter, der begge bidrar til salget av solsporingssystemer. DuraTrack HZ v3, en enkeltakset tracker, er et nøkkelprodukt som fremhever selskapets innovasjon gjennom det patenterte monteringssystemet med én bolt. Kunder inkluderer EPC-firmaer, store solutviklere og nettselskaper som kjøper disse systemene til solprosjekter av offentlig skala. Selskapets fokus på integrerte solsporingssystemer sikrer jevn etterspørsel fra kunder som bygger store solenergianlegg. Selskapets inntektsmodell baseres på salg av porteføljen av solsporingssystemer, som er avgjørende for optimalisering av effektiviteten til solpaneler i prosjekter av offentlig skala. Produkter som Array STI H250 og Array OmniTrack dekker ulike prosjektbehov, mens SmarTrack Software tilbyr ekstra verdi gjennom overvåkings- og kontrollfunksjoner. Tilbudene markedsrettes mot EPC-firmaer, store solutviklere, uavhengige kraftprodusenter og nettselskaper, som alle søker pålitelige og effektive solsporingsløsninger til sine prosjekter. Array Technologies er et av de mest populære selskapene på Eulerpool.

ROE i detalj

Dekoding av egenkapitalavkastningen (ROE) til Array Technologies

Egenkapitalavkastningen (ROE) til Array Technologies er en grunnleggende nøkkelindikator som vurderer selskapets lønnsomhet i forhold til egenkapitalen. ROE, beregnet ved å dele nettoinntekten med aksjeeiernes egenkapital, illustrerer hvor effektivt selskapet genererer profitt fra aksjonærenes investeringer. En høyere ROE representerer økt effektivitet og profittabilitet.

År-til-år-sammenligning

Analysen av ROE til Array Technologies fra år til år bidrar til å følge lønnsomhetstrender og finansiell ytelse. En økende ROE indikerer økt lønnsomhet og verdiskaping for aksjonærene, mens en synkende ROE kan tyde på problemer med å generere profitt eller i styringen av egenkapitalen.

Effekter på investeringer

ROE til Array Technologies er avgjørende for investorer som vurderer selskapets lønnsomhet, effektivitet og attraktivitet som investeringsobjekt. En solid ROE indikerer selskapets evne til å omdanne egenkapitalinvesteringer til profitt og øker dermed dets tiltrekningskraft for potensielle og nåværende investorer.

Tolking av svingninger i ROE

Endringer i ROE til Array Technologies kan skyldes svingninger i nettoinntekt, egenkapital, eller begge deler. Disse svingningene undersøkes for å vurdere effektiviteten av ledelsen, de finansielle strategiene samt de tilknyttede risikoene og mulighetene, og hjelper investorene med å ta informerte beslutninger.

Ofte stilte spørsmål om Array Technologies aksje

ROE (Return on Equity) for Array Technologies er −20,06 % i 2025.

ROE (Return on Equity) av Array Technologies endret seg fra −83,23 % til −20,06 %, som representerer en −75,90% endring. Verdien er høyere enn forrige år.

På Eulerpool finner du den komplette historiske utviklingen av ROE (Return on Equity) Array Technologies siden 2006 – med årlige verdier, diagrammer og detaljert analyse.

En «god» varierer etter industri og selskapets utviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne ROE (Return on Equity)s Array Technologies med sektorkolleger og bransjegjennomsnittet for å vurdere om den er attraktiv.

For å evaluere ROE (Return on Equity)s er det viktig å sammenligne det med konkurrenter i samme industri og sektor. På Eulerpool kan du finne direkte bransjesammenlikninger for ROE (Return on Equity).

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Lønnsomhet — Array Technologies

Alle nøkkeltall — Array Technologies