Arsenal triumfuoja Šiaurės Londono derbyje prieš Tottenham Hotspur

• „Arsenal“ laimi Šiaurės Londono derbį prieš „Tottenham“ nepaisant personalo problemų.
  • „Arsenal“ gina lyderio poziciją ir žavi nepaisant netekčių.

Eulerpool News·

Praėjusį sekmadienį išretėjusi „Arsenal“ komanda pasiekė lemiamą pergalę prieš „Tottenham Hotspur“. Pirmasis kėlinys buvo pažymėtas intensyviomis dvikovomis ir septyniomis geltonomis kortelėmis, kas yra „Premier“ lygos rekordas pirmajam kėliniui. Gabrielis Martinelli turėjo geriausią progą „Arsenal“, tačiau nesugebėjo kamuolio perkelti pro nesaugų „Tottenham“ vartininką Guglielmo Vicario. Tačiau viduryje antrojo kėlinio „Tottenham“ sugriuvo, ir Gabrielis galėjo laisvai smūgiuoti iš keturių metrų bei išvesti „Arsenal“ į priekį 1:0. Nepaisant vėlesnio „Spurs“ spaudimo, Mikelio Artetos komanda apgynė savo persvarą iki finalinio švilpuko ir iškovojo tris svarbius taškus bei trečią pergalę iš eilės pagrindiniame varžovų stadione. Atsižvelgiant į artėjantį rungtynes su „Manchester City“, ši pergalė „Arsenal“ buvo ypač svarbi, nes pralaimėjimas būtų padidinęs atsilikimą iki septynių taškų – reikšmingas atotrūkis kovoje dėl aukščiausios lentelės vietos. Ypač įspūdingas buvo komandos atsparumas, kuris sugebėjo sulaikyti „Tottenham“ atakas ir nepaisant trūkstamų pagrindinių žaidėjų vidurio aikštėje parodyti stiprų pasirodymą. „Tottenham“ tuo tarpu prarado pagreitį pirmojo kėlinio viduryje ir niekada jo nebeatgavo. „Spurs“ žaidimas liko be idėjų, ką patvirtino ir desperatiški Jameso Maddisono skersai smūgiai. Deja, gynybos silpnybės per standartines situacijas vėl lėmė pralaimėjimą, ypač dėl Cristiano Romero klaidos. Trenerio Ange Postecoglou vadovaujama „Tottenham“ komanda nors ir pagerėjo, bet po šio žaidimo turi tik keturis taškus iš paskutinių keturių rungtynių. Pralaimėjimai prieš „Newcastle“ ir „Arsenal“ rodo, kad „Spurs“ dar turi kur pasitempti, jei nori konkuruoti su aukščiausio lygio komandomis. Tikiuosi, kad Postecoglou jauna komanda iš šių sunkių pamokų pasimokys. Pranešama, kad Madrido „Real“ buvo atsiuntusi skautą vertinti Cristiano Romero ir Williamo Salibos žaidimo. Tačiau nors Saliba pasirodė solidžiai, Romero vėl parodė silpnybes. Tai galėtų galiausiai lemti, kad „Tottenham“ pasinaudotų potencialiu „Real Madrid“ perėjimu. Buvo aišku, kad žaidimas bus karštas, ir Jurrienas Timberis atliko pagrindinį vaidmenį. Jis jau pirmosiomis minutėmis susikivirčino su Brennan Johnson, o vėliau sukėlė masines muštynes, kai Cristian Romero pargriovė jį ir savo paties komandos draugą Dejanį Kulusevskį. Taigi, rungtynės vėl pasižymėjo tipine Šiaurės Londono derbio drama. Taip pat įspūdingas buvo „Arsenal“ taktiškas disciplinuotumas. Naudodami 4-4-2 sistemą jie sugebėjo neutralizuoti dinamiškas „Tottenham“ atakas ir susiaurinti erdves. David Raya turėjo tik vieną rimtą įsikišimą ir išlaikė savo vartus sausus audringoje antrojo kėlinio metu. Tad „Arsenal“ paliko stiprų sportinį įspūdį ir sutvirtino savo padėtį einant į kitą susitikimą su „Manchester City“.