Shanghai INT Medical Instruments Co

Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT

Shanghai INT Medical Instruments Co (1501.HK) Az EBIT-ja 2026. okt. 18. időpontjában 316,11 M CNY. Az előző évben Az EBIT 216,21 M CNY volt — 46,20%-os (magasabb) változás.

EBIT

316,11 MCNY

YoY

46,20%

Utolsó frissítés:

A 2025 évben a Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT-je 316,11 M CNY volt, amely az 46,20% növekedést jelent az előző év 216,21 M CNY EBIT-jéhez képest.

Az Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2021. jan. 1.
182,04 M CNY
2022. jan. 1.
169,19 M CNY
2023. jan. 1.
178,32 M CNY
2024. jan. 1.
216,21 M CNY
2025. jan. 1.
316,11 M CNY
2026. jan. 1. (e)
288,23 M CNY
2027. jan. 1. (e)
328,83 M CNY
2028. jan. 1. (e)
419,89 M CNY
Az Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT története
ÉVEBITYoY
est419,89 MCNY+27,69%
est328,83 MCNY+14,09%
est288,23 MCNY-8,82%
316,11 MCNY+46,20%
216,21 MCNY+21,25%
178,32 MCNY+5,40%
169,19 MCNY-7,06%
182,04 MCNY+32,71%
137,18 MCNY+20,61%
113,74 MCNY+67,26%
68,00 MCNY+42,47%
47,73 MCNY+21,28%
39,35 MCNY—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Shanghai INT Medical Instruments Co Bevétel

Shanghai INT Medical Instruments Co részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2021. jan. 1.
540,38 M CNY
182,04 M CNY
166,48 M CNY
2022. jan. 1.
695,98 M CNY
169,19 M CNY
153,38 M CNY
2023. jan. 1.
758,28 M CNY
178,32 M CNY
156,46 M CNY
2024. jan. 1.
855,81 M CNY
216,21 M CNY
191,91 M CNY
2025. jan. 1.
1,22 Md CNY
316,11 M CNY
254,78 M CNY
2026. jan. 1. (e)
1,29 Md CNY
288,23 M CNY
309,28 M CNY
2027. jan. 1. (e)
1,47 Md CNY
328,83 M CNY
353,78 M CNY
2028. jan. 1. (e)
1,67 Md CNY
419,89 M CNY
0,00 CNY

Shanghai INT Medical Instruments Co Marzsok

Shanghai INT Medical Instruments Co Részvény Margók

A(z) Shanghai INT Medical Instruments Co Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Shanghai INT Medical Instruments Co nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Shanghai INT Medical Instruments Co árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2021. jan. 1.
59,42 %
33,69 %
30,81 %
2022. jan. 1.
55,63 %
24,31 %
22,04 %
2023. jan. 1.
57,77 %
23,52 %
20,63 %
2024. jan. 1.
62,83 %
25,26 %
22,42 %
2025. jan. 1.
60,54 %
25,81 %
20,80 %
2026. jan. 1. (e)
60,54 %
22,33 %
23,96 %
2027. jan. 1. (e)
60,54 %
22,33 %
24,02 %
2028. jan. 1. (e)
60,54 %
25,22 %
0,00 %

Shanghai INT Medical Instruments Co Részvényelemzés

Mit csinál Shanghai INT Medical Instruments Co? Shanghai INT Medical Instruments Co Ltd, listed on the Hong Kong Stock Exchange under ticker 1501.HK, is a Shanghai-based healthcare company specializing in the research, development, manufacturing, and sales of interventional and implantable medical devices. The company went public on November 8, 2019, and currently employs 1,532 people. Its primary focus is on cardiovascular intervention devices, including related molds and accessories, though it also develops other interventional and implantable medical devices such as neurological and endocardial products. The firm's product portfolio includes items like inflation devices, introducer sets, and guidewires. Operations are conducted domestically within China and internationally in markets including Europe and the United States. The company's website is https://www.kdl-int.com/. Shanghai INT Medical Instruments Co az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT elemzése

A(z) Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) Shanghai INT Medical Instruments Co EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a Shanghai INT Medical Instruments Co részvénnyel kapcsolatban

Shanghai INT Medical Instruments Co Az EBIT értéke a(z) 2025. évben 316,11 M CNY.

Shanghai INT Medical Instruments Co Az EBIT-ja 216,21 M CNY-ről 316,11 M CNY-re változott, amely 46,20%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT Shanghai INT Medical Instruments Co-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Shanghai INT Medical Instruments Co

Összes kulcsmutató — Shanghai INT Medical Instruments Co