Arsenal trijumfirao u sjeverno-londonskom derbiju protiv Tottenham Hotspura

• Arsenal brani vodstvo i impresionira unatoč izostancima.
  • Arsenal pobjeđuje u sjeverno-londonskom derbiju protiv Tottenhama unatoč problemima s osobljem.

Eulerpool News·

Prošle nedjelje postigla je decimirana momčad Arsenala odlučujuću pobjedu protiv Tottenham Hotspura. Prvo poluvrijeme obilježili su intenzivni dueli i ukupno sedam žutih kartona, čime je postignut rekord Premier lige za prvo poluvrijeme. Gabriel Martinelli imao je najbolju šansu za Arsenal, ali nije uspio proći loptu pored nesigurnog vratara Tottenhama, Guglielma Vicaria. Usred drugog poluvremena Tottenham se slomio, a Gabriel je mogao neometano udarcem glavom iz četiri metra dovesti Arsenal u vodstvo od 1:0. Unatoč kasnijim pritiscima Tottenhama, momčad Mikela Artete obranila je svoje vodstvo do posljednjeg zvižduka i osigurala tri važna boda te treću uzastopnu pobjedu na stadionu ljutog rivala. S obzirom na nadolazeću utakmicu protiv Manchester Cityja, ova pobjeda bila je od ogromnog značaja za Arsenal, jer bi poraz povećao zaostatak na sedam bodova – znatnu distancu u borbi za vrh tablice. Posebno impresivna bila je otpornost momčadi, koja je uspjela odbiti napade Tottenhama i pokazati snažnu igru unatoč nedostatku ključnih igrača u sredini terena. Tottenham je, s druge strane, sredinom prvog poluvremena izgubio zamah i nije ga uspio vratiti. Stil igre Spurs ostao je bezidejan, što se vidjelo i po očajničkim ubačajima Jamesa Maddisona. Nažalost, slabosti u obrani tijekom prekida ponovno su dovele do poraza, posebice zbog greške Cristiana Romera. Pod vodstvom trenera Angea Postecogloua Tottenham se jest poboljšao, no ekipa je nakon ove utakmice osvojila samo četiri boda u posljednja četiri susreta. Porazi protiv Newcastlea i Arsenala pokazuju da Spurs još uvijek imaju prostora za napredak ako žele konkurirati vrhunskim momčadima. Ostaje nada da će Postecoglouova mlada momčad naučiti iz ovih teških lekcija. Prema izvješćima, Real Madrid je poslao skaute kako bi procijenili izvedbu Cristiana Romera i Williama Salibe. No dok je Saliba igrao solidno, Romero je ponovno pokazao slabosti. To bi moglo dovesti do situacije u kojoj bi Tottenham mogao profitirati od mogućeg transfera Real Madrida. Bilo je jasno da će utakmica biti žestoka, a Jurrien Timber imao je ključnu ulogu u tome. Već u prvim minutama sukobio se s Brennanom Johnsonom, a kasnije je izazvao masovnu tučnjavu nakon što su ga Cristian Romero i njegov suigrač Dejan Kulusevski srušili. Utakmica je time još jednom ponudila tipičnu dramatiku sjeverno-londonskog derbija. Impresivna je bila i taktička disciplina Arsenala. S formacijom 4-4-2 uspjeli su neutralizirati dinamične napade Tottenhama i zatvoriti prostor. David Raya morao je ozbiljno intervenirati samo jednom te je zadržao mrežu netaknutom u kaotičnom drugom poluvremenu. Arsenal je time poslao snažnu sportsku poruku i ulazi osnažen u sljedeći susret protiv Manchester Cityja.