nLIGHT

nLIGHT Rule of 40

40. säännön sääntö yhtiöstä nLIGHT (LASR) 3.11.2026 päivämäärällä on 21,46 %. Edellisenä vuonna 40. säännön sääntö oli −38,48 % — muutos −155,78 % (korkeampi).

Rule of 40

21,46 %

YoY

−155,78%

Viimeksi päivitetty:

40. säännön sääntö yhtiöstä nLIGHT on 2025 21,46 % . 40. säännön sääntö yhtiöstä nLIGHT oli 2024 −38,48 % . Se laskee −155,78% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

nLIGHT Rule of 40 historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rule of 40
Päivämäärä
Rule of 40
1.1.2018
47,00 USD
1.1.2019
−13,31 USD
1.1.2020
16,69 USD
1.1.2021
10,07 USD
1.1.2022
−33,16 USD
1.1.2023
−35,55 USD
1.1.2024
−38,48 USD
1.1.2025
21,46 USD
nLIGHT Rule of 40 historia
VUOSIRule of 40YoY
21,46 %−155,78%
−38,48 %+8,22%
−35,55 %+7,22%
−33,16 %−429,28%
10,07 %−39,67%
16,69 %−225,39%
−13,31 %−128,32%
47,00 %+7,22%
43,84 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

nLIGHT Osakeanalyysi

Mitä nLIGHT tekee? nLIGHT Inc on globaali yritys, joka valmistaa edistyneitä laserteknologiatuotteita. Se perustettiin vuonna 2000 Vancouverissa, Washingtonissa, Yhdysvalloissa, ja sen päämaja on sittemmin siirretty Camasiin, Washingtoniin. Yrityksestä on tullut kattava ratkaisuntarjoaja asiakkaille eri aloilta, ja sen vaikutusvalta on laajentunut useisiin maihin. nLIGHT Inc:n liiketoimintamalli keskittyy tukemaan asiakkaita monimutkaisissa prosesseissa ja varmistamaan korkean tuottavuuden sekä kustannustehokkuuden. Yritys luottaa pitkäaikaisiin kumppansuhteisiin ja intensiiviseen asiakaspalveluun täyttääkseen parhaiten asiakkaiden spesifit tarpeet. Tuotteiden jatkuva kehittäminen vastaamaan nopeasti muuttuvia vaatimuksia on ensisijainen prioriteetti. nLIGHT toimii kolmella pääliiketoiminta-alueella – teollisuussovellukset, lääketieteelliset sovellukset ja puolustus. Yritys tarjoaa laajan valikoiman tuotteita näihin alueisiin, tarjoten sopivan laitteen jokaiseen tarpeeseen. Teollisuussovelluksiin tarkoitetut tuotteet sisältävät kuitulaseja metallin leikkaamiseen, hitsaukseen ja merkkaamiseen, akkupalveluja, joita käytetään autoteollisuudessa sähköautojen osien kokoamisessa, ja laserantureita hammashoitoon. Lääketieteellisissä sovelluksissa yritys tarjoaa kirurgisia lasersysteemejä silmäkirurgiaan tai kauneushoitoihin, kuten hiusten poistoon tai arpien hoitoon. Puolustussektorilla nLIGHT on kehittänyt läpimurtoja tehneitä tuotteita, mukaan lukien laserkohdeseurantat, jotka lisäävät sotilaallista tarkkuutta, ja laserhuumeidentifikaattorit, jotka pystyvät tunnistamaan jopa 100 eri ainetta sekunneissa. Yksi nLIGHTin viimeisimmistä innovaatioista on CLX-moduuli, joka perustuu CLC-teknologiaan. Tämä teknologia parantaa lasejen nopeutta, energiatehokkuutta ja suorituskykyä. Moduulia voidaan käyttää tehokkaasti erilaisissa sovelluksissa, kuten hitsauksessa. Vuosien aikana nLIGHT on saavuttanut erinomaisen maineen korkealaatuisista, tarkasti valmistetuista tuotteistaan ja vertaansa vailla olevasta asiakaspalvelusta. Yritys on keskittynyt tutkimukseen ja kehitykseen parantaakseen tuotteidensa suorituskykyä, laatua ja käyttäjäystävällisyyttä. Se operoi valmistustiloja useilla mantereilla ja sillä on myynti- ja tukitiimejä maailmanlaajuisesti tarjotakseen asiakkaille huippuluokan palvelua ja tukea. Yhteenvetona nLIGHT on johtava laserteknologian ja -tuotteiden tarjoaja. Yritys tunnetaan teknologisista ja tuoteinnovaatioistaan, korkeista laatuvaatimuksistaan ja sitoutumisestaan asiakastyytyväisyyteen. nLIGHT on keskittynyt rakentamaan pitkäkestoisia, hedelmällisiä kumppansuhteita asiakkaiden kanssa monilla eri aloilla palvellen heidän tarpeitaan laajalla valikoimalla edistyneitä tuotteita. nLIGHT on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset nLIGHT osakkeesta

Yhtiön nLIGHT 40. säännön sääntö on 21,46 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää 40. säännön sääntö nLIGHT:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

40. säännön sääntö sanoo, että yrityksen tulojen kasvuvauhti plus voittomarginaali olisi ylitettävä 40 %. Sitä käytetään laajalti SaaS- ja nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseen.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Laatu — nLIGHT

Kaikki tunnusluvut — nLIGHT