YM Tech Co

YM Tech Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä YM Tech Co (273640.KQ) 2.11.2026 päivämäärällä on 2,56 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 1,83 % — muutos 39,54 % (korkeampi).

CROIC

2,56 %

YoY

39,54%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä YM Tech Co on 2025 2,56 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä YM Tech Co oli 2024 1,83 % . Se laskee 39,54% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

YM Tech Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
27,77 KRW
1.1.2019
−14,33 KRW
1.1.2020
10,80 KRW
1.1.2021
7,07 KRW
1.1.2022
9,94 KRW
1.1.2023
6,24 KRW
1.1.2024
1,83 KRW
1.1.2025
2,56 KRW
YM Tech Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
2,56 %+39,54%
1,83 %−70,65%
6,24 %−37,20%
9,94 %+40,63%
7,07 %−34,51%
10,80 %−175,37%
−14,33 %−151,59%
27,77 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

YM Tech Co Osakeanalyysi

Mitä YM Tech Co tekee? YM Tech Co., Ltd. tuottaa tuloa releiden valmistuksesta ja jakelusta, keskittyen erityisesti energianvarauslaitteisiin, sähköajoneuvoihin, sähköautojen latauslaitteisiin ja aurinkoinverttereihin tarkoitettuihin EV-releisiin. Yritys myy myös tasavirtareleitä (DC) sähköajoneuvoihin, tasasuojustajiin ja matalajännitteisiin tasavirtavalonohjausjärjestelmiin. Sen pääasiakkaita ovat sähköajoneuvo- ja uusiutuvan energian sektorilla toimivat valmistajat, jotka tarvitsevat tuotteisiinsa erikoistuneita relekomponentteja. Yrityksen tuotevalikoima on räätälöity vastaamaan puhdasta energiaa ja automotiv-sovelluksia koskevaa kasvavaa kysyntää tehokkaaseen virranhallintaan. YM Techin liiketoimintamalli keskittyy korkean kysynnän kohteisiin sähköliikkuvuuden ja uusiutuvan energian markkinoilla, joissa sen EV- ja DC-releet ovat olennaisia komponentteja. Yritys hyödyntää valmistuskapasiteettiaan palvelemalla asiakkaitaan automotivi- ja energianvarausaloilla korostaen erityisesti sähköajoneuvoinfrastruktuuria ja aurinkovoimajärjestelmiä. Tuottamalla teollisuudenalojen vaatimusten mukaisia releitä YM Tech varmistaa vakaan kysynnän näillä aloilla toimivilta vakiintuneilta valmistajilta. Yrityksen tulovirrat tulevat releiden suorista myynneistä teollisille asiakkaille, eikä lisäpalveluista tai tilausmalleista mainita. Toiminnan painopiste on edelleen sähköajoneuvojärjestelmien, energianvarauksen ja aurinkoinvertereiden releiden valmistuksessa ja jakelussa, mikä vastaa kestävää energiaa koskevia markkinatrendejä. YM Techin tarjonta on suunniteltu vastaamaan sähköajoneuvo- ja uusiutuvan energian sektoreilla toimivien asiakkaiden teknisiä tarpeita, mikä ajaa jatkuvaa myyntiä näillä erikoistuneilla markkinoilla. YM Tech Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset YM Tech Co osakkeesta

Yhtiön YM Tech Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 2,56 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä YM Tech Co muuttui arvosta 1,83 % arvoon 2,56 %, mikä edustaa 39,54 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) YM Tech Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n YM Tech Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — YM Tech Co

Kaikki tunnusluvut — YM Tech Co