Xiangcai Co

Xiangcai Co P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Xiangcai Co (600095.SS) 16.10.2026 päivämäärällä on 18,38. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 5,21 — muutos 252,94 % (korkeampi).

P/CF

18,38

YoY

252,94%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Xiangcai Co on 2025 18,38 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Xiangcai Co oli 2024 5,21 . Se laskee 252,94% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Xiangcai Co P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
981,07 CNY
1.1.2019
−37 062,97 CNY
1.1.2020
118,64 CNY
1.1.2021
−86,77 CNY
1.1.2022
36,04 CNY
1.1.2023
−21,57 CNY
1.1.2024
5,21 CNY
1.1.2025
18,38 CNY
Xiangcai Co P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
18,38+252,94%
5,21−124,13%
−21,57−159,86%
36,04−141,54%
−86,77−173,14%
118,64−100,32%
−37 062,97−3 877,79%
981,07+93,17%
507,88+109,72%
242,17+72,82%
140,13−85,78%
985,46—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Xiangcai Co Osakeanalyysi

Mitä Xiangcai Co tekee? Xiangcai Co Ltd, listed on the Shanghai Stock Exchange under ticker 600095.SS, operates in the real estate sector with its headquarters in Harbin, China. The company has a workforce of 2,115 employees and went public on July 8, 1997. Its website is https://www.600095.com.cn/. While the source description mentions various business activities including non-GMO soybean products processing, pharmaceuticals, waterproof membrane, and industrial plants, the official sector and industry classifications provided indicate that Xiangcai Co Ltd is primarily engaged in real estate development, including residential and industrial properties, as well as property management services. The company's real estate operations encompass development and management of residential and industrial real estate projects. The source description also references soybean deep processing, pharmaceutical production, and waterproof membrane manufacturing, but these are not reflected in the company's official sector and industry classifications. Therefore, the focus of the company's business activities, based on the provided information, is real estate development and property management. The company's website and official listings do not provide further details on specific projects or financial figures beyond the employee count and IPO date. Xiangcai Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Xiangcai Co osakkeesta

Yhtiön Xiangcai Co P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 18,38 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Xiangcai Co muuttui arvosta 5,21 arvoon 18,38, mikä edustaa 252,94 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Xiangcai Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Xiangcai Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Xiangcai Co

Kaikki tunnusluvut — Xiangcai Co