Xiangcai Co

Xiangcai Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xiangcai Co (600095.SS) 16.10.2026 päivämäärällä on 3,73 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 28,97 % — muutos −87,12 % (matalampi).

CROIC

3,73 %

YoY

−87,12%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xiangcai Co on 2025 3,73 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xiangcai Co oli 2024 28,97 % . Se laskee −87,12% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Xiangcai Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
0,03 CNY
1.1.2019
−0,64 CNY
1.1.2020
0,92 CNY
1.1.2021
−2,42 CNY
1.1.2022
3,60 CNY
1.1.2023
−8,53 CNY
1.1.2024
28,97 CNY
1.1.2025
3,73 CNY
Xiangcai Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
3,73 %−87,12%
28,97 %−439,46%
−8,53 %−337,07%
3,60 %−248,58%
−2,42 %−362,71%
0,92 %−243,81%
−0,64 %−2 069,75%
0,03 %−99,40%
5,46 %−59,17%
13,38 %−44,61%
24,15 %+815,83%
2,64 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Xiangcai Co Osakeanalyysi

Mitä Xiangcai Co tekee? Xiangcai Co Ltd, listed on the Shanghai Stock Exchange under ticker 600095.SS, operates in the real estate sector with its headquarters in Harbin, China. The company has a workforce of 2,115 employees and went public on July 8, 1997. Its website is https://www.600095.com.cn/. While the source description mentions various business activities including non-GMO soybean products processing, pharmaceuticals, waterproof membrane, and industrial plants, the official sector and industry classifications provided indicate that Xiangcai Co Ltd is primarily engaged in real estate development, including residential and industrial properties, as well as property management services. The company's real estate operations encompass development and management of residential and industrial real estate projects. The source description also references soybean deep processing, pharmaceutical production, and waterproof membrane manufacturing, but these are not reflected in the company's official sector and industry classifications. Therefore, the focus of the company's business activities, based on the provided information, is real estate development and property management. The company's website and official listings do not provide further details on specific projects or financial figures beyond the employee count and IPO date. Xiangcai Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Xiangcai Co osakkeesta

Yhtiön Xiangcai Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 3,73 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xiangcai Co muuttui arvosta 28,97 % arvoon 3,73 %, mikä edustaa −87,12 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Xiangcai Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Xiangcai Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Xiangcai Co

Kaikki tunnusluvut — Xiangcai Co