Wafer Works

Wafer Works ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Wafer Works (6182.TWO) 3.11.2026 päivämäärällä on 0,35 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 0,03 % — muutos 1 193,40 % (korkeampi).

ROE

0,35 %

YoY

1 193,40%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Wafer Works:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 0,35 %, mikä on nousua 1 193,40% verrattuna 0,03 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Wafer Works ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2018
20,31 TWD
1.1.2019
13,28 TWD
1.1.2020
5,71 TWD
1.1.2021
13,45 TWD
1.1.2022
23,28 TWD
1.1.2023
9,24 TWD
1.1.2024
0,03 TWD
1.1.2025
0,35 TWD
Wafer Works ROE historia
VUOSIROEYoY
0,35 %+1 193,40%
0,03 %−99,71%
9,24 %−60,32%
23,28 %+73,10%
13,45 %+135,60%
5,71 %−57,00%
13,28 %−34,64%
20,31 %+351,32%
4,50 %−113,97%
−32,21 %−7 145,64%
0,46 %−103,74%
−12,23 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Wafer Works Osakeanalyysi

Mitä Wafer Works tekee? Wafer Works Corp. tuottaa tuloa puolijohdehiillosten, piitankojen, yksipuolisesti kiillotettujen hiillosten, kaksipuolisesti kiillotettujen hiillosten, epitaksiaalisten hiillosten sekä safiirihiilisten ja -alustojen valmistuksen ja myynnin kautta. Yritys toimii kahdella liiketoiminta-alueella: Puolijohdetuotteet, joka keskittyy hiilten tuotantoon, ja Optoelektroniset tuotteet, joka kohdistaa toimintansa optoelektronisiin tuotteisiin. Kotimaan ja ulkomaiden markkinat, mukaan lukien Kiinan mannerosa, Hongkong ja Yhdysvallat, ovat keskeisiä jakelukanavia näille tuotteille. Wafer Works Corp.:n tuotteiden ensisijaisia ostajia ovat puolijohdetehtaat ja optoelektronisten laitteiden valmistajat. Nämä segmentit luottavat piikiilloksiin puolijohdekäsittelyssä ja safiirikiilloksiin optoelektronisissa sovelluksissa. Yrityksen tuotevalikoima palvelee sekä kotimarkkinaa että kansainvälisiä asiakkaita alueilla kuten Kiinan mannerosassa, Hongkongissa ja Yhdysvalloissa, mikä varmistaa vakaan kysynnän näillä keskeisillä markkinoilla. Puolijohdehiillos, piitangot ja safiiralustat ovat tulon kannalta ydintoimintaa. Yrityksen painopiste puolijohde- ja optoelektroniikkasektoreiden valmistuksessa ja myynnissä mahdollistaa sen palvella vakiintuneita teollisuuden tarpeita. Jakelu kotimaan ja ulkomaan kanavien kautta, erityisesti Kiinan mannerosassa, Hongkongissa ja Yhdysvalloissa, turvaa johdonmukaiset myyntitulokset näillä alueilla. Wafer Works on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Wafer Works

Yrityksen Wafer Works oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Wafer Works:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Wafer Works ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Wafer Works ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Wafer Works osakkeesta

Yhtiön Wafer Works ROE (Return on Equity) on 0,35 % vuonna 2025.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Wafer Works muuttui arvosta 0,03 % arvoon 0,35 %, mikä edustaa 1 193,40 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Wafer Works:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Wafer Works alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Wafer Works

Kaikki tunnusluvut — Wafer Works