Wafer Works

Wafer Works P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Wafer Works (6182.TWO) 3.11.2026 päivämäärällä on 1,19. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 1,19 — muutos 0,51 % (korkeampi).

P/B

1,19

YoY

0,51%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Wafer Works on 2025 1,19 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Wafer Works oli 2024 1,19 . Se laskee 0,51% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Wafer Works P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
1,91 TWD
1.1.2019
1,93 TWD
1.1.2020
1,98 TWD
1.1.2021
1,57 TWD
1.1.2022
1,39 TWD
1.1.2023
1,50 TWD
1.1.2024
1,19 TWD
1.1.2025
1,19 TWD
Wafer Works P/B historia
VUOSIP/BYoY
1,19+0,51%
1,19−20,65%
1,50+7,53%
1,39−11,16%
1,57−20,72%
1,98+2,15%
1,93+1,25%
1,91−28,88%
2,69−30,88%
3,89+29,60%
3,00+1,49%
2,96—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Wafer Works Osakeanalyysi

Mitä Wafer Works tekee? Wafer Works Corp. tuottaa tuloa puolijohdehiillosten, piitankojen, yksipuolisesti kiillotettujen hiillosten, kaksipuolisesti kiillotettujen hiillosten, epitaksiaalisten hiillosten sekä safiirihiilisten ja -alustojen valmistuksen ja myynnin kautta. Yritys toimii kahdella liiketoiminta-alueella: Puolijohdetuotteet, joka keskittyy hiilten tuotantoon, ja Optoelektroniset tuotteet, joka kohdistaa toimintansa optoelektronisiin tuotteisiin. Kotimaan ja ulkomaiden markkinat, mukaan lukien Kiinan mannerosa, Hongkong ja Yhdysvallat, ovat keskeisiä jakelukanavia näille tuotteille. Wafer Works Corp.:n tuotteiden ensisijaisia ostajia ovat puolijohdetehtaat ja optoelektronisten laitteiden valmistajat. Nämä segmentit luottavat piikiilloksiin puolijohdekäsittelyssä ja safiirikiilloksiin optoelektronisissa sovelluksissa. Yrityksen tuotevalikoima palvelee sekä kotimarkkinaa että kansainvälisiä asiakkaita alueilla kuten Kiinan mannerosassa, Hongkongissa ja Yhdysvalloissa, mikä varmistaa vakaan kysynnän näillä keskeisillä markkinoilla. Puolijohdehiillos, piitangot ja safiiralustat ovat tulon kannalta ydintoimintaa. Yrityksen painopiste puolijohde- ja optoelektroniikkasektoreiden valmistuksessa ja myynnissä mahdollistaa sen palvella vakiintuneita teollisuuden tarpeita. Jakelu kotimaan ja ulkomaan kanavien kautta, erityisesti Kiinan mannerosassa, Hongkongissa ja Yhdysvalloissa, turvaa johdonmukaiset myyntitulokset näillä alueilla. Wafer Works on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Wafer Works osakkeesta

Yhtiön Wafer Works P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 1,19 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Wafer Works muuttui arvosta 1,19 arvoon 1,19, mikä edustaa 0,51 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Wafer Works:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Wafer Works alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Wafer Works

Kaikki tunnusluvut — Wafer Works