VCU Data Management

VCU Data Management ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä VCU Data Management (536672.BO) 18.10.2026 päivämäärällä on 0,21 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 0,26 % — muutos −20,75 % (matalampi).

ROE

0,21 %

YoY

−20,75%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 VCU Data Management:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 0,21 %, mikä on nousua −20,75% verrattuna 0,26 % ROE:hen edellisenä vuonna.

VCU Data Management ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2019
−0,06 INR
1.1.2020
0,76 INR
1.1.2021
−0,55 INR
1.1.2022
8,08 INR
1.1.2023
1,46 INR
1.1.2024
0,03 INR
1.1.2025
0,26 INR
1.1.2026
0,21 INR
VCU Data Management ROE historia
VUOSIROEYoY
0,21 %−20,75%
0,26 %+652,41%
0,03 %−97,64%
1,46 %−81,90%
8,08 %−1 577,33%
−0,55 %−172,23%
0,76 %−1 303,44%
−0,06 %−117,53%
0,36 %−126,27%
−1,37 %−262,28%
0,84 %−75,07%
3,38 %−252,14%
−2,22 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

VCU Data Management Osakeanalyysi

Mitä VCU Data Management tekee? VCU Data Management Ltd, based in Mumbai, India, operates in the Information Technology sector with a focus on Electrical Equipment. The company provides wireless video communication products and specializes in security and surveillance solutions, including installation, consultation, and servicing for IP and analog security cameras, intercom systems, and intrusion systems. It also offers engineering and design services for custom security systems and operates the EIPO Platform, enabling users to invest in IPOs, FPOs, and SME offerings through mobile applications on Android and iOS. VCU Data Management on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä VCU Data Management

Yrityksen VCU Data Management oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla VCU Data Management:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen VCU Data Management ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen VCU Data Management ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset VCU Data Management osakkeesta

Yhtiön VCU Data Management ROE (Return on Equity) on 0,21 % vuonna 2026.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä VCU Data Management muuttui arvosta 0,26 % arvoon 0,21 %, mikä edustaa −20,75 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) VCU Data Management:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n VCU Data Management alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — VCU Data Management

Kaikki tunnusluvut — VCU Data Management