Tivan

Tivan EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Tivan (TVN.AX) 2.11.2026 päivämäärällä on −14,66 M AUD. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli −6,97 M AUD — muutos 110,37 % (matalampi).

EBITDA

−14,66 MAUD

YoY

110,37%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Tivan on 2026 −14,66 M AUD. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Tivan oli 2025 −6,97 M AUD. Se laskee 110,37% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Tivan EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2019
−3,72 M AUD
1.1.2020
−2,68 M AUD
1.1.2021
−2,93 M AUD
1.1.2022
−4,76 M AUD
1.1.2023
−7,05 M AUD
1.1.2024
−62,75 M AUD
1.1.2025
−6,97 M AUD
1.1.2026
−14,66 M AUD
Tivan EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
−14,66 MAUD+110,37%
−6,97 MAUD−88,89%
−62,75 MAUD+790,65%
−7,05 MAUD+48,00%
−4,76 MAUD+62,51%
−2,93 MAUD+9,41%
−2,68 MAUD−27,98%
−3,72 MAUD+31,02%
−2,84 MAUD−40,07%
−4,73 MAUD−30,81%
−6,84 MAUD+39,26%
−4,91 MAUD+39,41%
−3,52 MAUD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tivan Osakeanalyysi

Mitä Tivan tekee? Tivan Ltd. tuottaa tuloa mineraalivarojen kehittämisellä ja jalostuksella, keskittyen erityisesti Mount Peake -hankkeeseen Australian Pohjoisterritoriossa. Yritys käyttää TIVAN-prosessiaan vanadiinipentoksidin, titaniidioksidipigmentin ja rautaoksidin tuottamiseen vanadiini-, tiitani- ja rautavaroista. Näitä tuotteita myydään teollisille ostajille, jotka hankkivat raaka-aineita valmistus- ja rakennusteollisuudelle. Tivanilla on myös 20 prosentin maksuton osuus Cawse Extended -hankkeessa Kalgoorlien lähellä Länsi-Australiassa, mikä täydentää sen varastoa ilman suoraa tulonmuodostusta. Mount Peake -hanke hyötyy läheisyydestä vakiintuneeseen infrastruktuuriin, mukaan lukien Alice Springsin–Darwinin rautatie, Stuart Highway ja lähellä oleva LPG-putki, mikä vähentää toimintakustannuksia. Vanadiinipentoksidia kohdistetaan teräksen tuotantoon ja energian varastointiin, titaniidioksidipigmentti palvelee maali- ja muoviteollisuutta, ja rautaoksidia käytetään rakennusmateriaaleissa. Tivanin jalostustoiminta on keskeinen sen tulomallissa, muuntaen raaka-mineraalit korkean kysynnän teollisuustuotteiksi. Tivanin ensisijaiset asiakkaat ovat teolliset valmistajat, jotka tarvitsevat vanadiini-, tiitani- ja rautapohjaisia materiaaleja. Yrityksen strateginen sijainti lähellä infrastruktuuria tukee kustannustehokasta tuotantoa, kun taas TIVAN-prosessi varmistaa tehokkaan louhinnan ja jalostuksen. Cawse Extended -hanke, vaikka ei tuota suoraa tuloa, parantaa Tivanin resurssitutkimuskykyjä Länsi-Australiassa. Tivan on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Tivan osakkeesta

Yhtiön Tivan EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on −14,66 M AUD vuonna 2026.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Tivan muuttui arvosta −6,97 M AUD arvoon −14,66 M AUD, mikä edustaa 110,37 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) Tivan:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n AUD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n Tivan historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Tivan

Kaikki tunnusluvut — Tivan