The Ruby Mills

The Ruby Mills ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä The Ruby Mills (RUBYMILLS.NS) 6.11.2026 päivämäärällä on 3,58 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 4,08 % — muutos −12,17 % (matalampi).

ROA

3,58 %

YoY

−12,17%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 The Ruby Mills:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli 3,58 %, mikä on −12,17% kasvu verrattuna 4,08 % ROA:han edellisenä vuonna.

The Ruby Mills ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2019
1,80 INR
1.1.2020
2,69 INR
1.1.2021
2,47 INR
1.1.2022
3,21 INR
1.1.2023
3,67 INR
1.1.2024
5,09 INR
1.1.2025
4,08 INR
1.1.2026
3,58 INR
The Ruby Mills ROA historia
VUOSIROAYoY
3,58 %−12,17%
4,08 %−19,91%
5,09 %+38,72%
3,67 %+14,20%
3,21 %+30,33%
2,47 %−8,26%
2,69 %+49,73%
1,80 %−49,99%
3,59 %−6,49%
3,84 %−8,51%
4,20 %−20,40%
5,27 %+20,75%
4,37 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

The Ruby Mills Osakeanalyysi

Mitä The Ruby Mills tekee? Ruby Mills Ltd. tuottaa tuloja tekstiili- ja kiinteistötoimialojensa kautta. Tekstiililiiketoiminta myy kangastuotteita, kuten puuvillaa, polyesteriä, viskoosia, modaalia, lyocellia, pellavaa, Bemberg-tukikangasta, ramiea, rayonia ja lycra-sekoitteita brändeillä Ruby Fabrics, Lukas, Hitline ja Label R. Se tarjoaa myös vuorikankaita, mukaan lukien perus-, HDPE- ja LDPE-vuorit. Vaatetusliiketoiminta suunnittelee ja valmistaa valmiita vaatteita terveydenhuollon, muodin, yritysten, koulutuksen, työvaatteiden ja puolustuksen aloille. Kiinteistöliiketoiminta saa tuloja vuokraamalla The Ruby -kompleksia, joka on kaupallinen kohde, jossa on edistyneet infrastruktuuri-, turvallisuus- ja turvajärjestelmät yrityksille. Asiakkaana toimivat terveydenhuollon tarjoajat, muotibrändit, yritykset, koulutuslaitokset, työvaateostajat ja puolustusorganisaatiot tekstiilituotteissa. Kaupalliset vuokralaiset vuokraavat The Rubya integroituihin liikeympäristöihin edistyneillä tiloilla. Yrityksen brändit Ruby Fabrics, Lukas, Hitline ja Label R kohdistuvat moninaisiin tekstiilimarkkinoihin, kun taas The Ruby -hanke palvelee moderneja toimistoratkaisuja etsiviä yrityksiä. Tekstiililiiketoiminnan tulovirrat koostuvat kangasmyyntistä, vuorituotteista ja vaatetusvalmistuksesta. Kiinteistöliiketoiminta hankii tulonsa The Rubin kiinteistövuokrauksesta, joka toimii kaupallisena keskuksena kattavalla infrastruktuurilla ja turvatoiminnoilla varustettuna vuokralaisilleen. The Ruby Mills on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen The Ruby Mills pääoman tuottoa (ROA)

The Ruby Mills pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

The Ruby Mills ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät The Ruby Mills ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

The Ruby Mills ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset The Ruby Mills osakkeesta

Yhtiön The Ruby Mills ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on 3,58 % vuonna 2026.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä The Ruby Mills muuttui arvosta 4,08 % arvoon 3,58 %, mikä edustaa −12,17 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) The Ruby Mills:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n The Ruby Mills alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — The Ruby Mills

Kaikki tunnusluvut — The Ruby Mills