TPV Technology Co

TPV Technology Co Velat / Varat

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä TPV Technology Co (000727.SZ) 5.11.2026 päivämäärällä on 0,02. Edellisenä vuonna Velka-varatilojen suhde oli 0,13 — muutos −81,27 % (matalampi).

Velat / Varat

0,02

YoY

−81,27%

Viimeksi päivitetty:

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä TPV Technology Co on 2025 0,02 . Velka-varatilojen suhde yhtiöstä TPV Technology Co oli 2024 0,13 . Se laskee −81,27% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

TPV Technology Co Velat / Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat / Varat
Päivämäärä
Velat / Varat
1.1.2018
0,29 CNY
1.1.2019
0,31 CNY
1.1.2020
0,10 CNY
1.1.2021
0,16 CNY
1.1.2022
0,21 CNY
1.1.2023
0,09 CNY
1.1.2024
0,13 CNY
1.1.2025
0,02 CNY
TPV Technology Co Velat / Varat historia
VUOSIVelat / VaratYoY
0,02−81,27%
0,13+37,14%
0,09−56,86%
0,21+31,97%
0,16+56,47%
0,10−66,38%
0,31+6,31%
0,29+1,54%
0,29−8,47%
0,31+15,35%
0,27+862,90%
0,03—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

TPV Technology Co Osakeanalyysi

Mitä TPV Technology Co tekee? TPV Technology Co., Ltd. tuottaa liikevaihtoa kolmen liiketoimintasegmentin kautta. Näyttösegmentti valmistaa tietokonenäyttöjä, leveäkuvaisia näyttöjä, kaarevia näyttöjä, e-urheilunäyttöjä ja kaupallisia näyttöjä sekä kotimaan että kansainvälisten markkinoiden tarpeisiin. Televisio-segmentti (TV) kehittää älytelevisioteknologiaa ja tarjoaa älytelevisiotuotteita, jotka parantavat kuluttajien audiovisuaalisia kokemuksia. Muut liiketoiminnot -segmentti myy audiovisuaalisia tuotteita, varaosia, puhelimia, tablettitietokoneita ja kaikki-yhdessä-tietokoneita palvellen monipuolisia asiakasvaatimuksia useilla eri markkinoilla. Yrityksen tuotteet kohdistuvat erilaisiin asiakassegmentteihin, kuten korkealaatuisia näyttöjä etsiviin kuluttajiin, älytelevisiokäyttäjiin ja audiovisuaalista laitteistoa tarvitseviin yrityksiin. Kotimaan ja ulkomaan markkinat ovat keskeisiä jakelukanavia kaikille tuotelinjoille. TPV Technology hyödyntää asiantuntijuuttaan näyttötekniikassa palvellakseen näitä markkinoita tehokkaasti. TPV Technologyn tulonlähteet tulevat näyttötuotteiden, älytelevisioiden ja niihin liittyvien lisävarusteiden myynnistä. Yrityksen fokus näyttötekniikan ja älytelevisioratkaisujen innovaatioissa vahvistaa sen markkina-asemaa. Se palvelee sekä yksityishenkilöitä että yritysklienttejä kattavan tuotevalikoimansa kautta. TPV Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset TPV Technology Co osakkeesta

Yhtiön TPV Technology Co Velka-varatilojen suhde on 0,02 vuonna 2025.

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä TPV Technology Co muuttui arvosta 0,13 arvoon 0,02, mikä edustaa −81,27 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velka-varatilojen suhde TPV Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka-varatilojen suhde mittaa, mitä prosenttia yrityksen varoista rahoitetaan velalla. Korkeammat suhteet osoittavat suurempaa finanssista riskiä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Velka-varatilojen suhde:n TPV Technology Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — TPV Technology Co

Kaikki tunnusluvut — TPV Technology Co