TPV Technology Co

TPV Technology Co CapEx-kasvu

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä TPV Technology Co (000727.SZ) 5.11.2026 päivämäärällä on −5,21 %. Edellisenä vuonna Investointien vuosittainen kasvu oli 14,24 % — muutos −136,61 % (matalampi).

CapEx-kasvu

−5,21 %

YoY

−136,61%

Viimeksi päivitetty:

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä TPV Technology Co on 2025 −5,21 % . Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä TPV Technology Co oli 2024 14,24 % . Se laskee −136,61% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

TPV Technology Co CapEx-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CapEx-kasvu
Päivämäärä
CapEx-kasvu
1.1.2018
−37,94 CNY
1.1.2019
−47,54 CNY
1.1.2020
202,01 CNY
1.1.2021
13,80 CNY
1.1.2022
−20,50 CNY
1.1.2023
−46,06 CNY
1.1.2024
14,24 CNY
1.1.2025
−5,21 CNY
TPV Technology Co CapEx-kasvu historia
VUOSICapEx-kasvuYoY
−5,21 %−136,61%
14,24 %−130,91%
−46,06 %+124,71%
−20,50 %−248,57%
13,80 %−93,17%
202,01 %−524,94%
−47,54 %+25,30%
−37,94 %−45,36%
−69,44 %+49,75%
−46,37 %−100,46%
10 169,36 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

TPV Technology Co Osakeanalyysi

Mitä TPV Technology Co tekee? TPV Technology Co., Ltd. tuottaa liikevaihtoa kolmen liiketoimintasegmentin kautta. Näyttösegmentti valmistaa tietokonenäyttöjä, leveäkuvaisia näyttöjä, kaarevia näyttöjä, e-urheilunäyttöjä ja kaupallisia näyttöjä sekä kotimaan että kansainvälisten markkinoiden tarpeisiin. Televisio-segmentti (TV) kehittää älytelevisioteknologiaa ja tarjoaa älytelevisiotuotteita, jotka parantavat kuluttajien audiovisuaalisia kokemuksia. Muut liiketoiminnot -segmentti myy audiovisuaalisia tuotteita, varaosia, puhelimia, tablettitietokoneita ja kaikki-yhdessä-tietokoneita palvellen monipuolisia asiakasvaatimuksia useilla eri markkinoilla. Yrityksen tuotteet kohdistuvat erilaisiin asiakassegmentteihin, kuten korkealaatuisia näyttöjä etsiviin kuluttajiin, älytelevisiokäyttäjiin ja audiovisuaalista laitteistoa tarvitseviin yrityksiin. Kotimaan ja ulkomaan markkinat ovat keskeisiä jakelukanavia kaikille tuotelinjoille. TPV Technology hyödyntää asiantuntijuuttaan näyttötekniikassa palvellakseen näitä markkinoita tehokkaasti. TPV Technologyn tulonlähteet tulevat näyttötuotteiden, älytelevisioiden ja niihin liittyvien lisävarusteiden myynnistä. Yrityksen fokus näyttötekniikan ja älytelevisioratkaisujen innovaatioissa vahvistaa sen markkina-asemaa. Se palvelee sekä yksityishenkilöitä että yritysklienttejä kattavan tuotevalikoimansa kautta. TPV Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset TPV Technology Co osakkeesta

Yhtiön TPV Technology Co Investointien vuosittainen kasvu on −5,21 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Investointien vuosittainen kasvu TPV Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Investointien kasvu mittaa pääomasijoitusten prosentuaalista muutosta. Nousevat investoinnit voivat osoittaa investointeja tulevaisuuden kasvukapasiteettiin.

Arvioidakseen Investointien vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Investointien vuosittainen kasvu:lle.

Investointien vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Investointien vuosittainen kasvu:n TPV Technology Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — TPV Technology Co

Kaikki tunnusluvut — TPV Technology Co