TLI

TLI EBIT-kasvu

Delisted·13.11.2024

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä TLI (062860.KQ) 4.11.2026 päivämäärällä on −57,74 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −3,59 % — muutos 1 507,34 % (matalampi).

EBIT-kasvu

−57,74 %

YoY

1 507,34%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä TLI on 2023 −57,74 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä TLI oli 2022 −3,59 % . Se laskee 1 507,34% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

TLI EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2016
−195,29 KRW
1.1.2017
−227,90 KRW
1.1.2018
−362,01 KRW
1.1.2019
100,92 KRW
1.1.2020
−4 367,88 KRW
1.1.2021
22,05 KRW
1.1.2022
−3,59 KRW
1.1.2023
−57,74 KRW
TLI EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−57,74 %+1 507,34%
−3,59 %−116,29%
22,05 %−100,50%
−4 367,88 %−4 427,99%
100,92 %−127,88%
−362,01 %+58,85%
−227,90 %+16,70%
−195,29 %+143,30%
−80,27 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

TLI Osakeanalyysi

Mitä TLI tekee? TLI Inc. tuottaa tuloa suunnittelemalla ja myymällä puolijohde-integroituja piirejä, mukaan lukien LCD-paneelien ajureiden ajoitusohjainten, lähtöajureiden ja portti-ajureiden IC:t. Yritys keskittyy sovelluskohtaisiin integroituihin piireihin (ASIC) keskeisenä tuotelinjanaan kohdistuen näyttöteknologian valmistajiin. Sen ensisijaisia asiakkaita ovat elektroniikkayritykset, jotka tarvitsevat erikoistuneita puolijohdekomponentteja näyttöpaneelien ja ajurijärjestelmien käyttöön. Yritys toimii puolijohdeteollisuuden alalla korostaen erityisesti nestekidenäyttöjen IC-ratkaisuja. TLI Inc. palvelee elektroniikka-alan asiakkaiden tarpeita tarjoamalla räätälöityjä puolijohdetuotteita, jotka tukevat näytön ajoitus- ja ajurointeja. Sen tuotevalikoimaan kuuluvat ajoitusohjaimet, lähtöajurit ja portti-ajurit, jotka kaikki ovat kriittisiä LCD-paneelien toiminnalle. TLI Inc. on Korean-pohjainen yritys, jonka painopiste on puolijohdesuunnittelussa ja -valmistuksessa. Yrityksen tulovirrat tulevat sen IC-tuotteiden myynnistä elektroniikkavalmistajille, erityisesti niitä varten, jotka osallistuvat näyttöteknologiaan. Sen liiketoimintamalli perustuu erikoistuneiden puolijohdekomponenttien toimittamiseen, jotka mahdollistavat korkealaatuisten näyttöpaneelien tuotannon. TLI on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset TLI osakkeesta

Yhtiön TLI Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −57,74 % vuonna 2023.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu TLI:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n TLI historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — TLI

Kaikki tunnusluvut — TLI