TLI

TLI CROIC

Delisted·13.11.2024

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä TLI (062860.KQ) 4.11.2026 päivämäärällä on −9,44 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −15,57 % — muutos −39,36 % (korkeampi).

CROIC

−9,44 %

YoY

−39,36%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä TLI on 2023 −9,44 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä TLI oli 2022 −15,57 % . Se laskee −39,36% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

TLI CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2016
0,99 KRW
1.1.2017
−8,59 KRW
1.1.2018
3,25 KRW
1.1.2019
3,76 KRW
1.1.2020
−12,10 KRW
1.1.2021
−4,25 KRW
1.1.2022
−15,57 KRW
1.1.2023
−9,44 KRW
TLI CROIC historia
VUOSICROICYoY
−9,44 %−39,36%
−15,57 %+266,56%
−4,25 %−64,90%
−12,10 %−421,66%
3,76 %+15,83%
3,25 %−137,81%
−8,59 %−965,00%
0,99 %−75,51%
4,05 %+842,77%
0,43 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

TLI Osakeanalyysi

Mitä TLI tekee? TLI Inc. tuottaa tuloa suunnittelemalla ja myymällä puolijohde-integroituja piirejä, mukaan lukien LCD-paneelien ajureiden ajoitusohjainten, lähtöajureiden ja portti-ajureiden IC:t. Yritys keskittyy sovelluskohtaisiin integroituihin piireihin (ASIC) keskeisenä tuotelinjanaan kohdistuen näyttöteknologian valmistajiin. Sen ensisijaisia asiakkaita ovat elektroniikkayritykset, jotka tarvitsevat erikoistuneita puolijohdekomponentteja näyttöpaneelien ja ajurijärjestelmien käyttöön. Yritys toimii puolijohdeteollisuuden alalla korostaen erityisesti nestekidenäyttöjen IC-ratkaisuja. TLI Inc. palvelee elektroniikka-alan asiakkaiden tarpeita tarjoamalla räätälöityjä puolijohdetuotteita, jotka tukevat näytön ajoitus- ja ajurointeja. Sen tuotevalikoimaan kuuluvat ajoitusohjaimet, lähtöajurit ja portti-ajurit, jotka kaikki ovat kriittisiä LCD-paneelien toiminnalle. TLI Inc. on Korean-pohjainen yritys, jonka painopiste on puolijohdesuunnittelussa ja -valmistuksessa. Yrityksen tulovirrat tulevat sen IC-tuotteiden myynnistä elektroniikkavalmistajille, erityisesti niitä varten, jotka osallistuvat näyttöteknologiaan. Sen liiketoimintamalli perustuu erikoistuneiden puolijohdekomponenttien toimittamiseen, jotka mahdollistavat korkealaatuisten näyttöpaneelien tuotannon. TLI on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset TLI osakkeesta

Yhtiön TLI Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −9,44 % vuonna 2023.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä TLI muuttui arvosta −15,57 % arvoon −9,44 %, mikä edustaa −39,36 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) TLI:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n TLI alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — TLI

Kaikki tunnusluvut — TLI