Synlogic

Synlogic Velat

Velat yhtiöstä Synlogic (SYBX) 3.11.2026 päivämäärällä on 3,58 M USD. Edellisenä vuonna Velat oli 7,08 M USD — muutos −49,34 % (matalampi).

Velat

3,58 MUSD

YoY

−49,34%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Synlogic:n velat olivat 3,58 M USD, mikä on −49,34% ero verrattuna 7,08 M USD velkoihin edellisenä vuonna.

Synlogic Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
16,24 M USD
1.1.2019
31,67 M USD
1.1.2020
28,71 M USD
1.1.2021
27,47 M USD
1.1.2022
28,26 M USD
1.1.2023
32,90 M USD
1.1.2024
7,08 M USD
1.1.2025
3,58 M USD
Synlogic Velat historia
VUOSIVelatYoY
3,58 MUSD−49,34%
7,08 MUSD−78,49%
32,90 MUSD+16,42%
28,26 MUSD+2,86%
27,47 MUSD−4,30%
28,71 MUSD−9,36%
31,67 MUSD+94,98%
16,24 MUSD+10,78%
14,66 MUSD+284,40%
3,81 MUSD−35,37%
5,90 MUSD−89,79%
57,78 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Synlogic Osakeanalyysi

Mitä Synlogic tekee? Synlogic, Inc. kehittää synteettisiä probioottilääkkeitä omalla Synthetic Biotic -alustallaan harvinaisten perinnöllisten sairauksien, kuten ureasyklin häiriöiden (UCD) ja fenyyliketonurian (PKU), hoitamiseksi. Yritys keskittyy synnynnäisiin aineenvaihduntahäiriöihin (IEM) sekä muihin tiloihin, kuten tulehduksellisiin suolistosairauksiin, syöpään ja aineenvaihduntasairauksiin, kuten diabetes ja lihavuus. SYNB1020 kohdistuu UCD:hen ja maksatulehdukseen (HE), kun taas SYNB1618 on suunniteltu PKU-hoitoon. Yhtiö toimii kliinisessä vaiheessa olevana biolääkeyrityksenä, jonka tuotekehitysputki perustuu geeniteknologialla uudelleenmuokattuihin probiootteihin, jotka korvaavat taudin aiheuttamia puuttuvia tai vaurioituneita toimintoja. Synlogicin tulomalli perustuu harvinaisten ja monimutkaisten sairauksien kliinisessä vaiheessa olevien hoitovalmisteiden kehittämiseen ja edistämiseen. Yrityksen tuotekehityspussissa ovat SYNB1020 ja SYNB1618, joita kehitetään tiettyjä sairauksia vastaan. Kliinisessä vaiheessa olevana biolääkeyrityksenä Synlogic luo arvoa lääkeehdokkaidensa etenemisellä kohti sääntelyviranomaisten hyväksyntää ja mahdollista kaupallistamista. Keskittyminen harvinaisiin perinnöllisiin sairauksiin ja aineenvaihduntahäiriöihin sijoittaa yhtiön vastaamaan täyttämättömiin lääketieteellisiin tarpeisiin erikoistuneilla terapeuttisilla aloilla. Synlogic kohdistaa tuotteensa potkaisiin, joilla on harvinaisia perinnöllisiä sairauksia, kuten UCD ja PKU, sekä tulehduksellisiin suolistosairauksiin, syöpään ja aineenvaihduntasairauksiin, kuten diabetes ja lihavuus. Yrityksen synteettinen probioottimenetelmä pyrkii tarjoamaan uusia hoitoratkaisuja silloin, kun perinteiset hoidot voivat olla riittämättömiä. Hyödyntämällä synteettistä biologiaa probioottien uudelleenmuokkaamiseen Synlogic täyttää kriittisiä lääketieteellisiä aukkoja näiden monimutkaisten sairauksien hoidossa, keskittyen sekä harvinaisiin että laajempiin aineenvaihduntasairausmarkkinoihin. Synlogic on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Synlogic:n velvoitteiden arviointi

Synlogic:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Synlogic:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Synlogic:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Synlogic:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Synlogic:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Synlogic osakkeesta

Yhtiön Synlogic Velat on 3,58 M USD vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Synlogic muuttui arvosta 7,08 M USD arvoon 3,58 M USD, mikä edustaa −49,34 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Synlogic:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Synlogic historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Synlogic

Kaikki tunnusluvut — Synlogic