Steniel Manufacturing

Steniel Manufacturing EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Steniel Manufacturing (STN.PM) 5.11.2026 päivämäärällä on −20,08. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli −20,07 — muutos 0,06 % (matalampi).

EV/FCF

−20,08

YoY

0,06%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Steniel Manufacturing on 2024 −20,08 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Steniel Manufacturing oli 2023 −20,07 . Se laskee 0,06% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Steniel Manufacturing EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2017
317,56 PHP
1.1.2018
37,71 PHP
1.1.2019
165,78 PHP
1.1.2020
144,42 PHP
1.1.2021
−119,25 PHP
1.1.2022
−6,58 PHP
1.1.2023
−20,07 PHP
1.1.2024
−20,08 PHP
Steniel Manufacturing EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
−20,08+0,06%
−20,07+204,83%
−6,58−94,48%
−119,25−182,57%
144,42−12,88%
165,78+339,56%
37,71−88,12%
317,56+168,54%
118,26−14,29%
137,98—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Steniel Manufacturing Osakeanalyysi

Mitä Steniel Manufacturing tekee? Steniel Manufacturing Corp. tuottaa tuloja valmistamalla, jalostamalla ja myymällä monipuolisia paperituotteita Caviten ja Cebun tehtaillaan. Yhtiön kokonaan omistamat tytäryhtiöt Steniel Cavite Packaging Corporation (SCPC) ja Steniel Mindanao Packaging Corporation (SMPC) muodostavat sen liiketoimintamallin. SCPC erikoistuu paperilevyn, aaltopahvipakkauksien ja niihin liittyvien tuotteiden tuotantoon, kun taas SMPC hoitaa paperin, paperirullien, paperilevyjen, pahvilaatikoiden, säiliöiden sekä muiden sellu- ja paperimateriaalien tukku- ja vähittäismyyntiä. Molemmat tytäryhtiöt toimivat Steniel Manufacturing Corp. -konsernin puitteissa kohdentaen toimintansa yrityksiin, jotka tarvitsevat pakkausratkaisuja ja paperipohjaisia materiaaleja. Stenielin ensisijaisia asiakkaita ovat pakkaus-, vähittäiskauppa- ja valmistusaloilla toimivat yritykset, jotka tarvitsevat paperipohjaisia materiaaleja. SCPC:n keskittyminen aaltopahvilaatikoihin ja niihin liittyviin tuotteisiin palvelee yrityksiä, jotka tarvitsevat kestävää pakkausta kuljetusta ja varastointia varten, kun taas SMPC:n laajempi valikoima paperituotteita palvelee sekä tukku- että vähittäismarkkinoita. Yhtiön tulovirta koostuu näiden paperituotteiden myynnistä eri alojen yrityksille, jotka riippuvat operaatioissaan pakkaus- ja paperimateriaaleista. Steniel Manufacturing on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Steniel Manufacturing osakkeesta

Yhtiön Steniel Manufacturing EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on −20,08 vuonna 2024.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Steniel Manufacturing muuttui arvosta −20,07 arvoon −20,08, mikä edustaa 0,06 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) Steniel Manufacturing:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n Steniel Manufacturing alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Steniel Manufacturing

Kaikki tunnusluvut — Steniel Manufacturing