Shreyas Intermediates

Shreyas Intermediates P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Shreyas Intermediates (526335.BO) 5.11.2026 päivämäärällä on −1,19. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 3,24 — muutos −136,75 % (matalampi).

P/B

−1,19

YoY

−136,75%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Shreyas Intermediates on 2026 −1,19 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Shreyas Intermediates oli 2025 3,24 . Se laskee −136,75% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Shreyas Intermediates P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2019
−0,83 INR
1.1.2020
2,22 INR
1.1.2021
2,36 INR
1.1.2022
2,52 INR
1.1.2023
2,72 INR
1.1.2024
2,96 INR
1.1.2025
3,24 INR
1.1.2026
−1,19 INR
Shreyas Intermediates P/B historia
VUOSIP/BYoY
−1,19−136,75%
3,24+9,67%
2,96+8,81%
2,72+8,01%
2,52+6,41%
2,36+6,53%
2,22−367,77%
−0,83−4,52%
−0,87−5,37%
−0,92−3,37%
−0,95−9,06%
−1,04+79,19%
−0,58—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Shreyas Intermediates Osakeanalyysi

Mitä Shreyas Intermediates tekee? Shreyas Intermediates Ltd valmistaa ja myy pigmenttejä sekä pigmenttien välituotteita, keskittyen ftalosyaaninisävyjen raaka-aineisiin ja niiden jalostettuihin tuotteisiin. Yritys tuottaa kupariftalosyaanin sinistä raaka-ainetta kuukausikapasiteetilla 1 500 metrikkatonia, alfa-sinistä 200 metrikkatonia kuukaudessa ja pigmentti vihreää 7:ää 50 metrikkatonia kuukaudessa. Sen globaali läsnäolo kattaa yli 15 maata, ja se palvelee kansainvälisiä markkinoita näillä erikoistuneilla kemikaaleilla. Yrityksen pääasialliset tulonlähteet tulevat kupariftalosyaanin sinisen raaka-aineen, alfa-sinisen ja pigmentti vihreän 7:n myynnistä teollisuusasiakkaille, jotka tarvitsevat korkealaatuisia väriaineita eri sovelluksiin. Nämä tuotteet valmistetaan Maharashtran osavaltion Ratnagirin piirikunnassa sijaitsevalla tehtaalla Intiassa ja jaetaan maailmanlaajuisesti yrityksen vakiintuneen verkoston kautta. Yritys hyödyntää tuotantokapasiteettiaan täyttääkseen kysynnän sekä kotimaassa että kansainvälisillä markkinoilla. Shreyas Intermediates Ltd kohdistaa toimintansa maal-, muovi- ja tekstiilialan teollisuusasiakkaisiin, jotka tarvitsevat luotettavia pigmenttoimittajia. Yrityksen Ratnagirissa sijaitsevat tuotantovalmiudet mahdollistavat laadukkaiden ja yhdenmukaisten tuotteiden toimittamisen asiakkaille useilla eri alueilla. Keskittymällä niche-pigmenttituotteisiin yritys erottuu kemianteollisuuden kilpailijoista. Shreyas Intermediates on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Shreyas Intermediates osakkeesta

Yhtiön Shreyas Intermediates P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on −1,19 vuonna 2026.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Shreyas Intermediates muuttui arvosta 3,24 arvoon −1,19, mikä edustaa −136,75 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Shreyas Intermediates:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Shreyas Intermediates alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Shreyas Intermediates

Kaikki tunnusluvut — Shreyas Intermediates