Shree Vasu Logistics

Shree Vasu Logistics ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Shree Vasu Logistics (SVLL.NS) 8.11.2026 päivämäärällä on 2,21 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 1,21 % — muutos 83,03 % (korkeampi).

ROA

2,21 %

YoY

83,03%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Shree Vasu Logistics:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli 2,21 %, mikä on 83,03% kasvu verrattuna 1,21 % ROA:han edellisenä vuonna.

Shree Vasu Logistics ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2019
4,35 INR
1.1.2020
5,29 INR
1.1.2021
5,68 INR
1.1.2022
3,05 INR
1.1.2023
1,48 INR
1.1.2024
2,17 INR
1.1.2025
1,21 INR
1.1.2026
2,21 INR
Shree Vasu Logistics ROA historia
VUOSIROAYoY
2,21 %+83,03%
1,21 %−44,44%
2,17 %+47,13%
1,48 %−51,64%
3,05 %−46,23%
5,68 %+7,29%
5,29 %+21,63%
4,35 %−41,29%
7,41 %+157,13%
2,88 %−2,83%
2,97 %+4,71%
2,83 %+3,98%
2,73 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Shree Vasu Logistics Osakeanalyysi

Mitä Shree Vasu Logistics tekee? Shree Vasu Logistics Ltd. tarjoaa kolmannen osapuolen logistiikkapalveluita (3PL), kuten kuljetuksia, jakelua, varastointia, tehdaslogistiikkaa ja arvonlisäpalveluita. Yritys tarjoaa räätälöityjä kokonaisvaltaisia logistiikkaratkaisuja nopeasti liikkuvien kulutustavaroiden, lifestyle-tuotteiden, kuvantamisen sekä lääketieteellisen laitealan asiakkaille. Se hallinnoi logistiikkaprosesseja integroidun ERP-järjestelmän avulla, joka sisältää kuljetus-, ajoneuvo-, varasto-, tilaus-, asiakirja- ja compliance-hallinnan sekä jäljitystoiminnot. Yritys toimii Chhattisgarhissa, Orissassa, Länsi-Bengalissa, Assamissa ja Madhya Pradeshin osissa, ja varastovuokraus on sen keskeinen liiketoimintatoiminta. Yritys saa pääosan tuloistaan varastovuokrauksesta ja siihen liittyvistä kuljetuspalveluista. Sen asiakkaat – nopeasti liikkuvien kulutustavaroiden, lifestyle-tuotteiden, kuvantamisen ja lääketieteellisen laitealan toimialojen edustajat – maksavat kattavista logistiikkaratkaisuista. Yrityksen teknologiaan perustuva lähestymistapa ja integroidut ERP-järjestelmät mahdollistavat tehokkaan palveluiden toimituksen useilla alueilla, tukien sen liiketoimintamallia, jossa tarjotaan räätälöityjä logistiikkapalveluja monille eri toimialoille. Shree Vasu Logistics Ltd. toimii avainkumppanina asiakkaille, jotka tarvitsevat kokonaisvaltaisia supply chain -hallintaratkaisuja. Shree Vasu Logistics on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Shree Vasu Logistics pääoman tuottoa (ROA)

Shree Vasu Logistics pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Shree Vasu Logistics ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Shree Vasu Logistics ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Shree Vasu Logistics ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Shree Vasu Logistics osakkeesta

Yhtiön Shree Vasu Logistics ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on 2,21 % vuonna 2026.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Shree Vasu Logistics muuttui arvosta 1,21 % arvoon 2,21 %, mikä edustaa 83,03 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Shree Vasu Logistics:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Shree Vasu Logistics alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Shree Vasu Logistics

Kaikki tunnusluvut — Shree Vasu Logistics