Shree Vasu Logistics

Shree Vasu Logistics P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Shree Vasu Logistics (SVLL.NS) 3.11.2026 päivämäärällä on 42,72. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 36,96 — muutos 15,56 % (korkeampi).

P/CF

42,72

YoY

15,56%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Shree Vasu Logistics on 2026 42,72 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Shree Vasu Logistics oli 2025 36,96 . Se laskee 15,56% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Shree Vasu Logistics P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2019
117,54 INR
1.1.2020
175,16 INR
1.1.2021
373,49 INR
1.1.2022
59,95 INR
1.1.2023
29,02 INR
1.1.2024
24,68 INR
1.1.2025
36,96 INR
1.1.2026
42,72 INR
Shree Vasu Logistics P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
42,72+15,56%
36,96+49,78%
24,68−14,96%
29,02−51,60%
59,95−83,95%
373,49+113,23%
175,16+49,03%
117,54+82,44%
64,42−61,98%
169,45−5,72%
179,73+6,31%
169,07+37,79%
122,70—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Shree Vasu Logistics Osakeanalyysi

Mitä Shree Vasu Logistics tekee? Shree Vasu Logistics Ltd. tarjoaa kolmannen osapuolen logistiikkapalveluita (3PL), kuten kuljetuksia, jakelua, varastointia, tehdaslogistiikkaa ja arvonlisäpalveluita. Yritys tarjoaa räätälöityjä kokonaisvaltaisia logistiikkaratkaisuja nopeasti liikkuvien kulutustavaroiden, lifestyle-tuotteiden, kuvantamisen sekä lääketieteellisen laitealan asiakkaille. Se hallinnoi logistiikkaprosesseja integroidun ERP-järjestelmän avulla, joka sisältää kuljetus-, ajoneuvo-, varasto-, tilaus-, asiakirja- ja compliance-hallinnan sekä jäljitystoiminnot. Yritys toimii Chhattisgarhissa, Orissassa, Länsi-Bengalissa, Assamissa ja Madhya Pradeshin osissa, ja varastovuokraus on sen keskeinen liiketoimintatoiminta. Yritys saa pääosan tuloistaan varastovuokrauksesta ja siihen liittyvistä kuljetuspalveluista. Sen asiakkaat – nopeasti liikkuvien kulutustavaroiden, lifestyle-tuotteiden, kuvantamisen ja lääketieteellisen laitealan toimialojen edustajat – maksavat kattavista logistiikkaratkaisuista. Yrityksen teknologiaan perustuva lähestymistapa ja integroidut ERP-järjestelmät mahdollistavat tehokkaan palveluiden toimituksen useilla alueilla, tukien sen liiketoimintamallia, jossa tarjotaan räätälöityjä logistiikkapalveluja monille eri toimialoille. Shree Vasu Logistics Ltd. toimii avainkumppanina asiakkaille, jotka tarvitsevat kokonaisvaltaisia supply chain -hallintaratkaisuja. Shree Vasu Logistics on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Shree Vasu Logistics osakkeesta

Yhtiön Shree Vasu Logistics P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 42,72 vuonna 2026.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Shree Vasu Logistics muuttui arvosta 36,96 arvoon 42,72, mikä edustaa 15,56 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Shree Vasu Logistics:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Shree Vasu Logistics alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Shree Vasu Logistics

Kaikki tunnusluvut — Shree Vasu Logistics