Sansera Engineering

Sansera Engineering Velat/EBITDA

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Sansera Engineering (SANSERA.NS) 17.10.2026 päivämäärällä on 1,26. Edellisenä vuonna Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han oli 0,79 — muutos 59,76 % (korkeampi).

Velat/EBITDA

1,26

YoY

59,76%

Viimeksi päivitetty:

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Sansera Engineering on 2026 1,26 . Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Sansera Engineering oli 2025 0,79 . Se laskee 59,76% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sansera Engineering Velat/EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat/EBITDA
Päivämäärä
Velat/EBITDA
1.1.2019
2,32 INR
1.1.2020
2,52 INR
1.1.2021
2,26 INR
1.1.2022
2,19 INR
1.1.2023
2,08 INR
1.1.2024
1,85 INR
1.1.2025
0,79 INR
1.1.2026
1,26 INR
Sansera Engineering Velat/EBITDA historia
VUOSIVelat/EBITDAYoY
1,26+59,76%
0,79−57,36%
1,85−11,07%
2,08−5,20%
2,19−2,99%
2,26−10,51%
2,52+8,93%
2,32−23,01%
3,01−13,41%
3,47+18,98%
2,92+30,22%
2,24−14,00%
2,61—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sansera Engineering Osakeanalyysi

Mitä Sansera Engineering tekee? Sansera Engineering Ltd., based in Bangalore, India, operates in the Consumer Discretionary sector within the Auto Components industry. The company manufactures precision forged and machined components for automotive and aerospace sectors, supplying critical parts like connecting rods, crankshafts, and aluminum forged components for engines, transmissions, and chassis across two-wheelers, passenger vehicles, and commercial vehicles. It also serves non-automotive segments including aerospace, off-road, and agriculture. With 4,344 employees, Sansera Engineering went public on 24 September 2021. Sansera Engineering on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sansera Engineering osakkeesta

Yhtiön Sansera Engineering Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han on 1,26 vuonna 2026.

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Sansera Engineering muuttui arvosta 0,79 arvoon 1,26, mikä edustaa 59,76 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han Sansera Engineering:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka/EBITDA mittaa kokonaisvelkaa suhteessa tulokseen ennen korkoja, veroja ja poistoja. Se osoittaa, kuinka monella vuodella kaikki velat voitaisiin maksaa takaisin EBITDA:sta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han:n Sansera Engineering alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Sansera Engineering

Kaikki tunnusluvut — Sansera Engineering