Rigolleau

Rigolleau P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Rigolleau (RIGO2.BA) 4.11.2026 päivämäärällä on 0,87. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 2,27 — muutos −61,50 % (matalampi).

P/B

0,87

YoY

−61,50%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Rigolleau on 2024 0,87 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Rigolleau oli 2023 2,27 . Se laskee −61,50% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Rigolleau P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2017
118,88 ARS
1.1.2018
31,97 ARS
1.1.2019
27,14 ARS
1.1.2020
17,39 ARS
1.1.2021
10,46 ARS
1.1.2022
3,71 ARS
1.1.2023
2,27 ARS
1.1.2024
0,87 ARS
Rigolleau P/B historia
VUOSIP/BYoY
0,87−61,50%
2,27−38,73%
3,71−64,55%
10,46−39,86%
17,39−35,92%
27,14−15,11%
31,97−73,11%
118,88−5,17%
125,35−17,05%
151,11−11,44%
170,64—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rigolleau Osakeanalyysi

Mitä Rigolleau tekee? Rigolleau SA käsittelee ja kehittää lasituotteita kolmen liiketoiminta-alueen kautta: Lasiesineet, Astiat ja Promootiolasit. Lasiesineet -alue tuottaa lautasia, mukeja, maljakoita, kulhoja, astioita ja purkkeja, kun taas Astiat-valmistaa elintarvikeastioita ja pulloja hajusteille, kosmetiikalle, lääkkeille ja juomille. Promootiolasit tarjoaa muita yrityksiä varten brändättyjä lasiesineitä. Yrityksellä on tytäryhtiöitä, kuten Amposan SA, joka valmistaa lasisia ampulleja ja injektiolääkkeiden säiliöitä, ja Industrias Integrales del Vidrio SA toimii enemmistöosakkaana. Rigolleau SA myy lasituotteensa eri aloille, mukaan lukien elintarvike-, kosmetiikka-, farmasia- ja promootiosektorit. Lasiesineet -alue kohdistaa tuotteensa kuluttajille ja yrityksille, jotka tarvitsevat pöytä- ja keittiöastioita, kun taas Astiat-palvelut palvelevat elintarvike- ja juomayrityksiä, jotka tarvitsevat pakkausratkaisuja. Promootiolasit palvelee brändejä, jotka hakevat räätälöityjä lasiesineitä markkinointitarkoituksiin. Yrityksen tytäryhtiöt, kuten Amposan SA, tukevat erikoistunutta tuotantoa farmaseuttiselle sektorille. Liiketoimintamalli perustuu lasituotteiden valmistamiseen ja myymiseen useilla segmenteillä. Lasiesineet- ja Astiat-alueet tuottavat tuloja myymällä standardi- ja räätälöityjä lasiesineitä suoraan elintarvike-, kosmetiikka- ja farmasiayrityksille. Promootiolasit luo lisätulovirtoja tarjoamalla brändättyjä tuotteita yritysasiakkaille. Industrias Integrales del Vidrio SA, enemmistöosakkaana, vaikuttaa todennäköisesti strategiseen suuntaan ja taloudelliseen tukemiseen. Rigolleau on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Rigolleau osakkeesta

Yhtiön Rigolleau P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 0,87 vuonna 2024.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Rigolleau muuttui arvosta 2,27 arvoon 0,87, mikä edustaa −61,50 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Rigolleau:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Rigolleau alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Rigolleau

Kaikki tunnusluvut — Rigolleau