Rapac Communication & Infrastructure

Rapac Communication & Infrastructure Velka

Velkaantuneisuus yhtiöstä Rapac Communication & Infrastructure (RPAC.TA) 4.11.2026 päivämäärällä on 417,48 M ILS. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 101,50 M ILS — muutos 311,31 % (korkeampi).

Velka

417,48 MILS

YoY

311,31%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 oli Rapac Communication & Infrastructure velka 417,48 M ILS, muutos 311,31% verrattuna 101,50 M ILS kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

Rapac Communication & Infrastructure Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2018
983,62 M ILS
1.1.2019
1,29 Mrd. ILS
1.1.2020
1,63 Mrd. ILS
1.1.2021
2,21 Mrd. ILS
1.1.2022
166,70 M ILS
1.1.2023
179,98 M ILS
1.1.2024
101,50 M ILS
1.1.2025
417,48 M ILS
Rapac Communication & Infrastructure Velka historia
VUOSIVelkaYoY
417,48 MILS+311,31%
101,50 MILS−43,60%
179,98 MILS+7,96%
166,70 MILS−92,47%
2,21 Mrd.ILS+35,42%
1,63 Mrd.ILS+26,31%
1,29 Mrd.ILS+31,59%
983,62 MILS+25,62%
783,02 MILS+87,79%
416,96 MILS+96,37%
212,34 MILS−8,26%
231,46 MILS—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rapac Communication & Infrastructure Osakeanalyysi

Mitä Rapac Communication & Infrastructure tekee? Rapac Communication & Infrastructure Ltd. tuottaa tuloja sähköasemien rakentamisesta sekä voimalaitos-, automaatio- ja salamasuojajärjestelmien laitteiden kaupasta. Tytäryhtiö Delta Elkon tuo auton, maatalouskoneiden, huipputeknologian, ilmailun ja puolustuksen alojen käyttämiä laakereita. Rapacin järjestelmäosasto markkinoi viestintäjärjestelmiä ja toimittaa lähetysohjelmistojen laitteita. TBC, toinen tytäryhtiö, jälleenmyy Alcatel Lucentin tuotteita arvonlisämyyjänä. RRSAT, toinen tytäryhtiö, tarjoaa satelliittiteleporttipalveluita, mukaan lukien lähetys- ja vastaanottoviestintä, täydelliset suoratoistopalvelut ja mobiilitelevision palvelut. Del-Ta Systems, tytäryhtiö, antaa neuvontaa lentokone- ja ohjusjärjestelmistä puolustusalan asiakkaille. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat teollisuudenalat, jotka tarvitsevat voimalaitoslaitteita, kuten auton ja ilmailun alat Delta Elkonin laakereille. Lähetys- ja viestintäjärjestelmien ostajat hankkivat laitteita Rapacin järjestelmäosastolta. TBC palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat Alcatel Lucentin ratkaisuja, kun taas RRSATin satelliittipalvelut kohdistuvat lähettäjille ja mobiilitelevision tarjoajille. Puolustusasiakkaat ottavat yhteyttä Del-Ta Systemsiin lentokone- ja ohjusneuvonnan tarpeisiin. Rapacin tulovirrat jakautuvat tuoteryhmiin: sähköasemien rakentaminen, voimalaitos- ja automaatiolaitteiden toimittaminen, laakerien tuonti, viestintäjärjestelmien markkinointi, satelliittiteleporttipalvelut ja puolustusneuvonta. Nämä segmentit palvelevat monia eri aloja, kuten energia-, auto-, maatalous-, huipputeknologia-, ilmailu-, sotilas- ja lähettäjäaloja. Rapac Communication & Infrastructure on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Rapac Communication & Infrastructure:n velkarakenteesta

Rapac Communication & Infrastructure:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

Rapac Communication & Infrastructure:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota Rapac Communication & Infrastructure:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

Rapac Communication & Infrastructure:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset Rapac Communication & Infrastructure osakkeesta

Yhtiön Rapac Communication & Infrastructure Velkaantuneisuus on 417,48 M ILS vuonna 2025.

Velkaantuneisuus yhtiöstä Rapac Communication & Infrastructure muuttui arvosta 101,50 M ILS arvoon 417,48 M ILS, mikä edustaa 311,31 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus Rapac Communication & Infrastructure:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n ILS on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n Rapac Communication & Infrastructure historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Rapac Communication & Infrastructure

Kaikki tunnusluvut — Rapac Communication & Infrastructure