Rapac Communication & Infrastructure

Rapac Communication & Infrastructure Velat

Velat yhtiöstä Rapac Communication & Infrastructure (RPAC.TA) 2.11.2026 päivämäärällä on 1,01 Mrd. ILS. Edellisenä vuonna Velat oli 446,42 M ILS — muutos 126,25 % (korkeampi).

Velat

1,01 Mrd.ILS

YoY

126,25%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Rapac Communication & Infrastructure:n velat olivat 1,01 Mrd. ILS, mikä on 126,25% ero verrattuna 446,42 M ILS velkoihin edellisenä vuonna.

Rapac Communication & Infrastructure Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
1,20 Mrd. ILS
1.1.2019
1,61 Mrd. ILS
1.1.2020
1,99 Mrd. ILS
1.1.2021
2,70 Mrd. ILS
1.1.2022
2,54 Mrd. ILS
1.1.2023
2,46 Mrd. ILS
1.1.2024
446,42 M ILS
1.1.2025
1,01 Mrd. ILS
Rapac Communication & Infrastructure Velat historia
VUOSIVelatYoY
1,01 Mrd.ILS+126,25%
446,42 MILS−81,82%
2,46 Mrd.ILS−3,20%
2,54 Mrd.ILS−6,04%
2,70 Mrd.ILS+35,89%
1,99 Mrd.ILS+23,57%
1,61 Mrd.ILS+34,38%
1,20 Mrd.ILS+19,71%
999,75 MILS+78,49%
560,10 MILS+84,50%
303,57 MILS+3,09%
294,48 MILS—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rapac Communication & Infrastructure Osakeanalyysi

Mitä Rapac Communication & Infrastructure tekee? Rapac Communication & Infrastructure Ltd. tuottaa tuloja sähköasemien rakentamisesta sekä voimalaitos-, automaatio- ja salamasuojajärjestelmien laitteiden kaupasta. Tytäryhtiö Delta Elkon tuo auton, maatalouskoneiden, huipputeknologian, ilmailun ja puolustuksen alojen käyttämiä laakereita. Rapacin järjestelmäosasto markkinoi viestintäjärjestelmiä ja toimittaa lähetysohjelmistojen laitteita. TBC, toinen tytäryhtiö, jälleenmyy Alcatel Lucentin tuotteita arvonlisämyyjänä. RRSAT, toinen tytäryhtiö, tarjoaa satelliittiteleporttipalveluita, mukaan lukien lähetys- ja vastaanottoviestintä, täydelliset suoratoistopalvelut ja mobiilitelevision palvelut. Del-Ta Systems, tytäryhtiö, antaa neuvontaa lentokone- ja ohjusjärjestelmistä puolustusalan asiakkaille. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat teollisuudenalat, jotka tarvitsevat voimalaitoslaitteita, kuten auton ja ilmailun alat Delta Elkonin laakereille. Lähetys- ja viestintäjärjestelmien ostajat hankkivat laitteita Rapacin järjestelmäosastolta. TBC palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat Alcatel Lucentin ratkaisuja, kun taas RRSATin satelliittipalvelut kohdistuvat lähettäjille ja mobiilitelevision tarjoajille. Puolustusasiakkaat ottavat yhteyttä Del-Ta Systemsiin lentokone- ja ohjusneuvonnan tarpeisiin. Rapacin tulovirrat jakautuvat tuoteryhmiin: sähköasemien rakentaminen, voimalaitos- ja automaatiolaitteiden toimittaminen, laakerien tuonti, viestintäjärjestelmien markkinointi, satelliittiteleporttipalvelut ja puolustusneuvonta. Nämä segmentit palvelevat monia eri aloja, kuten energia-, auto-, maatalous-, huipputeknologia-, ilmailu-, sotilas- ja lähettäjäaloja. Rapac Communication & Infrastructure on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Rapac Communication & Infrastructure:n velvoitteiden arviointi

Rapac Communication & Infrastructure:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Rapac Communication & Infrastructure:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Rapac Communication & Infrastructure:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Rapac Communication & Infrastructure:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Rapac Communication & Infrastructure:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Rapac Communication & Infrastructure osakkeesta

Yhtiön Rapac Communication & Infrastructure Velat on 1,01 Mrd. ILS vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Rapac Communication & Infrastructure muuttui arvosta 446,42 M ILS arvoon 1,01 Mrd. ILS, mikä edustaa 126,25 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Rapac Communication & Infrastructure:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n ILS on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Rapac Communication & Infrastructure historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Rapac Communication & Infrastructure

Kaikki tunnusluvut — Rapac Communication & Infrastructure