Radware

Radware Osakkeet

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä Radware (RDWR) 7.11.2026 päivämäärällä on 43,43 M. Edellisenä vuonna Osakkeiden lukumäärä oli 43,43 M — muutos 0,00 % (matalampi).

Osakkeet

43,43 M

YoY

0,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Radware:lla oli 43,43 M ulkona olevaa osaketta, mikä on muutos 0,00% verrattuna 43,43 M osakkeeseen edellisenä vuonna.

Radware Osakkeet historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeet
Päivämäärä
Osakkeet
1.1.2021
43,43 M USD
1.1.2022
43,43 M USD
1.1.2023
43,43 M USD
1.1.2024
43,43 M USD
1.1.2025
43,43 M USD
1.1.2026 (e)
45,13 USD
1.1.2027 (e)
45,13 USD
1.1.2028 (e)
45,13 USD
Radware Osakkeet historia
VUOSIOsakkeetYoY
est45,130,00%
est45,130,00%
est45,13−100,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M0,00%
43,43 M+93,21 M%
46,60−0,16%
46,67+2,73%
45,43+1,51%
44,76+362,85%
9,67−74,78%
38,35+292,49%
9,77−74,09%
37,71—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Radware Osakkeiden lukumäärä

Radware osakkeiden lukumäärä

Yhtiön Radware osakkeiden lukumäärä oli 45,13 M vuonna 2025. Tämä ilmoittaa, kuinka moneen osakkeeseen Radware jakautuu. Koska osakkeenomistajat ovat yrityksen omistajia, jokainen osake todistaa pienen osuuden yrityksen omistuksesta.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeiden lukumäärä
Tiedot
Päivämäärä
Osakkeiden lukumäärä
1.1.2021
46,00 M Osakkeet
1.1.2022
44,59 M Osakkeet
1.1.2023
41,81 M Osakkeet
1.1.2024
43,73 M Osakkeet
1.1.2025
45,13 M Osakkeet
1.1.2026 (e)
45,13 M Osakkeet
1.1.2027 (e)
45,13 M Osakkeet
1.1.2028 (e)
45,13 M Osakkeet

Radware Osakeanalyysi

Mitä Radware tekee? Radware Ltd on kansainvälisesti toimiva IT-yritys, joka perustettiin Israelissa vuonna 1996. Yrityksen pääkonttori sijaitsee nykyään Tel Avivissa, ja sillä on yli 1 000 työntekijää maailmanlaajuisesti. Radware on johtava verkko- ja sovellusturvallisuusratkaisujen tarjoaja yrityksille ja organisaatioille. Radware keskittyy tarjoamaan kyberturvallisuusratkaisuja eri kokoisille yrityksille ja eri aloille, kuten rahoituspalveluihin, vähittäiskauppaan, verkkokauppaan, telekommunikaatioon sekä hallinnollisiin organisaatioihin maailmanlaajuisesti. Yritys auttaa asiakkaitaan suojaamaan verkkojaan ja sovelluksiaan kyberuhkilta, kuten jakautuneilta palvelunestohyökkäyksiltä (DDoS), haittaohjelmilta, botneteilta ja muilta uhkilta. Radware kehittää myös erilaisia työkaluja ja ratkaisuja, jotka parantavat verkkojen ja sovellusten saatavuutta, tehostavat suorituskykyä ja vahvistavat verkon- ja dataturvallisuutta. Yritys tekee tiivistä yhteistyötä asiakkaidensa kanssa räätälöityjen ratkaisujen kehittämiseksi ja varmistaa korkean asiakastyytyväisyyden tason. Radware tarjoaa erilaisia tuotteita ja palveluita, mukaan lukien: - DDoS-suojaus: Radware tarjoaa huipputason suojan DDoS-hyökkäyksiltä DDoS-suojausratkaisuillaan. Radwaren ratkaisut havaitsevat hyökkäykset automaattisesti ja ohjaavat liikenteen erillisten hyökkäyskanavien kautta varmistaakseen verkon ja sovellusten saatavuuden. - Sovelluskiihdytys: Radware tarjoaa erilaisia teknologioita ja työkaluja, jotka mahdollistavat yritysten parantaa sovellustensa suorituskykyä. Tämä sisältää web-sovellusten kiihdytyksen, datan puristamisen ja sovellusten optimoinnin mobiililaitteille. - Pilviturvallisuus: Radware tarjoaa myös pilvipohjaisia turvallisuusratkaisuja, erityisesti julkisten pilvien ja hybridiympäristöjen suojaamiseen. Nämä ratkaisut suojaavat pilvessä olevia sovelluksia ja dataa hyökkäyksiltä ja uhkilta, mukaan lukien DDoS-hyökkäykset, web-sovellushyökkäykset ja muut uhat. - Virtualisointiturvallisuus: Radwaren täydellisellä virtualisointisovellusten ratkaisulla yritykset voivat poistaa virtualisointiturvallisuusriskit sekä fyysisissä että virtuaalisissa infrastruktuureissa ja suojata itseään paremmin. - Hyökkäysten torjunta: Radware tarjoaa myös hyökkäysten torjuntaratkaisuja, jotka perustuvat edistyneisiin teknologioihin, tekoälyyn ja koneoppimiseen, mikä mahdollistaa kyberhyökkäysten varhaisen havaitsemisen ja vastustuskyvyn. Yhteenveto: Radware Ltd on globaali johtaja verkko- ja sovellusturvallisuusratkaisuissa. Yritys keskittyy työkalujen ja ratkaisujen kehittämiseen, jotka estävät ja suojaavat yrityksiä kyberturvallisuusongelmilta, turvaavat verkkoja hyökkäyksiltä, parantavat sovellusten suorituskykyä ja lisäävät verkkojen ja sovellusten saatavuutta. Radware on luonut nimen IT-alalla ja tunnetaan räätälöidyistä ratkaisuistaan ja korkeasta asiakastyytyväisyydestään. Radware on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Osakkeet yksityiskohtaisesti

Radware:n ulkona olevien osakkeiden arviointi

Radware:n ulkona olevat osakkeet tarkoittavat osakkeiden kokonaismäärää, jotka tällä hetkellä omistavat kaikki osakkeenomistajat, mukaan lukien institutionaaliset sijoittajat ja yrityksen sisäpiiriläisten ja johtohenkilöiden hallussa olevat rajoitetut osakkeet. Ulkona olevien osakkeiden määrä on ratkaiseva yrityksen markkina-arvon määrittämisessä ja sijoittajat käyttävät sitä arvioidessaan yrityksen kokoa, taloudellista terveyttä ja sijoituspotentiaalia.

Vuosi-vuosi vertailu

Radware:n ulkona olevien osakkeiden vuosittaisen muutoksen seuraaminen voi tarjota sijoittajille käsityksen yrityksen taloudellisista strategioista ja markkina-arvosta. Ulkona olevien osakkeiden lisääntyminen voi johtua toimenpiteistä, kuten uusien osakkeiden liikkeeseenlaskusta, kun taas väheneminen voi johtua takaisinostoista.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajille on tärkeää ymmärtää Radware:n ulkona olevat osakkeet arvioidessaan osakekohtaista tuottoa (EPS) ja markkina-arvoa. Osakkeiden määrän muutos voi vaikuttaa EPS:n, mikä on merkittävä osakekurssien ja sijoituspäätösten ajuri.

Ulkona olevien osakkeiden muutosten tulkinta

Radware:n ulkona olevien osakkeiden muutokset voivat viitata muutoksiin yrityksen rahoitusstrategiassa. Lisääntyminen voi laimentaa EPS:ää ja osakkeen arvoa, ja se voi viitata potentiaalisiin varainhankintoihin tai yritysostoihin. Toisaalta väheneminen, joka usein johtuu osakkeiden takaisinostoista, voi nostaa osakkeen arvoa ja viitata yrityksen luottamukseen sen taloudellisessa suorituskyvyssä.

Usein kysytyt kysymykset Radware osakkeesta

Yhtiön Radware Osakkeiden lukumäärä on 43,43 M vuonna 2025.

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä Radware muuttui arvosta 43,43 M arvoon 43,43 M, mikä edustaa 0,00 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osakkeiden lukumäärä Radware:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osakemäärä ilmaisee yrityksen osakkeiden kokonaismäärän. Tähän kuuluvat paitsi markkinoilla olevat osakkeet, myös osakkeenomistajien hallussa olevat osakkeet sekä yrityksen hallussa olevat osakkeet.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Muut — Radware

Kaikki tunnusluvut — Radware