Radware

Radware EBIT-marginaali

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Radware (RDWR) 7.11.2026 päivämäärällä on 3,78 %. Edellisenä vuonna EBIT-kate (operatiivinen kate) oli −1,41 % — muutos −367,27 % (korkeampi).

EBIT-marginaali

3,78 %

YoY

−367,27%

Viimeksi päivitetty:

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Radware on 2025 3,78 % . EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Radware oli 2024 −1,41 % . Se laskee −367,27% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Radwaren liikevoittomarginaali (EBIT) 3,8 % on laskenut verrattuna 6,4 %:iin muutama vuosi sitten.

Radware EBIT-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-marginaali
Päivämäärä
EBIT-marginaali
1.1.2018
3,21 USD
1.1.2019
6,71 USD
1.1.2020
2,47 USD
1.1.2021
6,36 USD
1.1.2022
−1,14 USD
1.1.2023
−12,12 USD
1.1.2024
−1,41 USD
1.1.2025
3,78 USD
Radware EBIT-marginaali historia
VUOSIEBIT-marginaaliYoY
3,78 %−367,27%
−1,41 %−88,34%
−12,12 %+965,47%
−1,14 %−117,89%
6,36 %+157,86%
2,47 %−63,24%
6,71 %+109,08%
3,21 %−201,70%
−3,16 %−51,33%
−6,49 %−178,03%
8,31 %−26,47%
11,30 %+12 315,72%
0,09 %−44,31%
0,16 %+48,16%
0,11 %+88,04%
0,06 %−189,93%
−0,07 %−80,10%
−0,33 %+52,90%
−0,21 %+109,14%
−0,10 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Radware Osakeanalyysi

Mitä Radware tekee? Radware Ltd on kansainvälisesti toimiva IT-yritys, joka perustettiin Israelissa vuonna 1996. Yrityksen pääkonttori sijaitsee nykyään Tel Avivissa, ja sillä on yli 1 000 työntekijää maailmanlaajuisesti. Radware on johtava verkko- ja sovellusturvallisuusratkaisujen tarjoaja yrityksille ja organisaatioille. Radware keskittyy tarjoamaan kyberturvallisuusratkaisuja eri kokoisille yrityksille ja eri aloille, kuten rahoituspalveluihin, vähittäiskauppaan, verkkokauppaan, telekommunikaatioon sekä hallinnollisiin organisaatioihin maailmanlaajuisesti. Yritys auttaa asiakkaitaan suojaamaan verkkojaan ja sovelluksiaan kyberuhkilta, kuten jakautuneilta palvelunestohyökkäyksiltä (DDoS), haittaohjelmilta, botneteilta ja muilta uhkilta. Radware kehittää myös erilaisia työkaluja ja ratkaisuja, jotka parantavat verkkojen ja sovellusten saatavuutta, tehostavat suorituskykyä ja vahvistavat verkon- ja dataturvallisuutta. Yritys tekee tiivistä yhteistyötä asiakkaidensa kanssa räätälöityjen ratkaisujen kehittämiseksi ja varmistaa korkean asiakastyytyväisyyden tason. Radware tarjoaa erilaisia tuotteita ja palveluita, mukaan lukien: - DDoS-suojaus: Radware tarjoaa huipputason suojan DDoS-hyökkäyksiltä DDoS-suojausratkaisuillaan. Radwaren ratkaisut havaitsevat hyökkäykset automaattisesti ja ohjaavat liikenteen erillisten hyökkäyskanavien kautta varmistaakseen verkon ja sovellusten saatavuuden. - Sovelluskiihdytys: Radware tarjoaa erilaisia teknologioita ja työkaluja, jotka mahdollistavat yritysten parantaa sovellustensa suorituskykyä. Tämä sisältää web-sovellusten kiihdytyksen, datan puristamisen ja sovellusten optimoinnin mobiililaitteille. - Pilviturvallisuus: Radware tarjoaa myös pilvipohjaisia turvallisuusratkaisuja, erityisesti julkisten pilvien ja hybridiympäristöjen suojaamiseen. Nämä ratkaisut suojaavat pilvessä olevia sovelluksia ja dataa hyökkäyksiltä ja uhkilta, mukaan lukien DDoS-hyökkäykset, web-sovellushyökkäykset ja muut uhat. - Virtualisointiturvallisuus: Radwaren täydellisellä virtualisointisovellusten ratkaisulla yritykset voivat poistaa virtualisointiturvallisuusriskit sekä fyysisissä että virtuaalisissa infrastruktuureissa ja suojata itseään paremmin. - Hyökkäysten torjunta: Radware tarjoaa myös hyökkäysten torjuntaratkaisuja, jotka perustuvat edistyneisiin teknologioihin, tekoälyyn ja koneoppimiseen, mikä mahdollistaa kyberhyökkäysten varhaisen havaitsemisen ja vastustuskyvyn. Yhteenveto: Radware Ltd on globaali johtaja verkko- ja sovellusturvallisuusratkaisuissa. Yritys keskittyy työkalujen ja ratkaisujen kehittämiseen, jotka estävät ja suojaavat yrityksiä kyberturvallisuusongelmilta, turvaavat verkkoja hyökkäyksiltä, parantavat sovellusten suorituskykyä ja lisäävät verkkojen ja sovellusten saatavuutta. Radware on luonut nimen IT-alalla ja tunnetaan räätälöidyistä ratkaisuistaan ja korkeasta asiakastyytyväisyydestään. Radware on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Radware osakkeesta

Yhtiön Radware EBIT-kate (operatiivinen kate) on 3,78 % vuonna 2025.

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Radware muuttui arvosta −1,41 % arvoon 3,78 %, mikä edustaa −367,27 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT-kate (operatiivinen kate) Radware:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kate mittaa operatiivisen kannattavuuden prosenttiosuutena liikevaihdosta. Se osoittaa, kuinka paljon voittoa yritys saa liiketoiminnastaan ennen korkoja ja veroja.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBIT-kate (operatiivinen kate):n Radware alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBIT-kate (operatiivinen kate):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBIT-kate (operatiivinen kate):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Radware

Kaikki tunnusluvut — Radware